• Promocja projektu

• Udało się!

Uzyskaliśmy grant o wartości 5.470,00 zł na realizację projektu

“Znaj proporcjum mocium panie”,

który w całości finansuje Fundacja mBanku.

Projekt jest skierowany do uczniów klasy VII i VIII.

Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów tych klas.

Dużo będzie się działo, czekają nagrody, dyplomy, ciekawe warsztaty.

Już w październiku zostanie przeprowadzony „Maraton wokół proporcji”  podczas którego uczestnicy będą rozwiązywali metodą proporcji zadania dotyczące sytuacji z życia codziennego. Następnie odbędą się warsztaty „Mój wymarzony pokój”, na których uczniowie wykonają makietę wymarzonego pokoju przy użyciu drukarki 3D. Również w październiku odbędzie się rodzinny konkurs graficzny „Spotkanie z proporcją” gdzie będzie należało stworzyć ilustrację graficzną  opisującą sytuację z  życia codziennego, w której wykorzystujemy proporcje. Spotkania październikowe zakończą się wycieczką do piekarni, podczas której uczestnicy oprócz doświadczenia wykorzystania wiedzy w praktyce zobaczą pracę piekarza i cukiernika od podszewki.
            W listopadzie uczniowie będą brali udział w warsztatach „Proporcja w fizyce i chemii”, podczas których zostaną przeprowadzone doświadczenia, pomiary (np. przy użyciu wagi, stoperów). Kolejnym przedsięwzięciem listopadowym będą warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie przygotują gofry oraz tortille modyfikując przepisy kulinarne. Uczestnicy projektu wezmą udział w konkursie „ Jestem architektem”, który będzie polegał na narysowaniu w skali przedmiotu, który otrzyma uczestnik konkursu. Wytwory naszych działań zostaną zaprezentowane na wystawach w SP Ziemięcice i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ziemięcicach.

• Maraton wokół proporcji

5 października odbył się "Maraton wokół proporcji", który jest jednym z elementów projektu "Znaj proporcjom mocium panie" dofinansowanego przez mFundację. Uczniowie klas 8 i 7 rywalizowali w grupach rozwiązując metodą proporcji różne zadania opisujące sytuacje z życia codziennego.

• "Mój wymarzony dom" - projekt.

• W ramach projektu "Znaj proporcjom mocium panie ", który dofinansowany jest przez mFundację, odbyły się 20 października warsztaty "Mój wymarzony pokój". Uczniowie klas 8 i 7 mieli okazję poczuć się jak profesjonalni projektanci. W grupach tworzyli szkice, plany swoich wymarzonych pokojów. Kolejnym etapem warsztatów była realizacja powstałych projektów w formie makiet. Wiele elementów makiet było i nadal jest drukowane na drukarce 3D. Powstałe makiety będzie można obejrzeć na wystawie, która będzie zwieńczeniem całego projektu "Znaj proporcjum mocium panie".