• Laboratoria przyszłości - nasz projekt.

• Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach tego programu pozyskano kwotę 60.000,00zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu wyposażeniu zajęcia będą mogły być prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała 60.000,00zł  wsparcia finansowego na zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych, technicznych i przyrodniczych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych, inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych,  jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany podczas zajęć z uczniami.

Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.

W ramach programu pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu elektronicznego, multimedialnego, technicznego i kuchennego oraz robotyki. Miedzy innymi:

• Drukarka 3D
            • Szafka z pojemnikami na drukarkę 3D i filamenty: niebieski, czerwony, szary
            • Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
            • Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami. Największy zestaw startowy do nauki Arduino
            • Kamera przenośna cyfrowa
            • Gofrownica
            • Zestaw do zawieszania tła
          • Zajęcia techniki - wykonanie lampionów

•  Nauczyciel wykorzystał pomoce dydaktyczne zakupione w ramach programu Laboratoria przyszłości.

• Plastyka - wykorzystanie farb

• Zajęcia plastyczne - wykorzystanie farb zakupionych w ramach Laboratorium przyszłości.
          • Przygotowania do akademii- prasowanie flagi
          • Zajęcia edukacji wczesnoszkolnej -klocki
          • zajęcia z programowania
          • Wszyscy uczniowie angażowali się w czasie zajęć z programowania. Doskonale wiedzieli czym jest elektrownia wiatrowa i jak dbać o powietrze. W parach z wykorzystaniem tabletu oraz klocków Lego Education zbudowali symulatory wiatraka, który wcześniej samodzielnie zaprojektowali w programie LegoWeDO2.0.

• Drukowanie na drukarce 3D
          • Dziewczyny z klasy ósmej, Hania Mainka i Magdalena Karkocha rozpoczęły już przygotowania do świąt🙂
            Dziewczyny już od tygodnia drukują ozdobne śnieżynki
          • "Roboty humanoidalne"