• Zajęcia w gospodarstwie rolnym "Mike"

• 21.5.1985
            • W ramach projektu " Znaj proporcjum mocium panie", uczniowie klas 8 i 7 mieli okazję zobaczyć Gospodarstwo Rolne "Mike" Ferma Bydła. Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli jak działa zmechanizowania obora, hala udojowa oraz wiele innych maszyn. Dowiedzieli się jaki jest skład procentowy paszy, ile litrów mleka daje jedna krowa, po czym uczniowie stosując metodę proporcji obliczalu ile mleka na dobę jest z całej obory, ile karmy zjadają i ile wody wypijają wszystkie krowy. Następnie została zaprezentowana produkcja sera, podczas której uczniowie popijając swieże mleko, przeliczali ile mleka potrzeba aby uzyskać kilogram sera. Wielką atrakcją było napełnianie worków ziemniakami. Zadaniem uczniów było załadowanie ilością najbardziej zbliżoną do piętnastu kilogramów i sprawdzenie swojego szacowania na specjalnej wadze. Wycieczka była bardzo interesująca, uczniowie mogli zastosować swoje umiejętności matematyczne w pracy rolnika. Dziękujemy Państwu Mike za zaproszenie i przygotowanie ciekawych zajęć.