• O szkole/doradztwo

• Realizacja zajęć z zakresu doradztwa zawodowego wynika z Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie doradztwa zawodowego.

Przygotowanie młodzieży do trafnego wyboru zawodu i właściwej drogi dalszego kształcenia jest jednym z celów wychowawczych w szkole podstawowej. Praca doradcy zawodowego ma charakter planowych działań obejmujących indywidualną i grupową pracę z uczniami, rodzicami, nauczycielami.

Do najważniejszych celów należy:

•          poznanie siebie i swojego temperamentu,

•          poznanie mocnych i słabych stron charakteru,

•          przygotowanie młodzieży do podejmowania dalszych decyzji życiowych i           zawodowych,

•          pomoc i wsparcie w tworzeniu przyszłej drogi kariery zawodowej, w szczególności         drogi kariery edukacyjnej (na poziomie szkoły podstawowej),

•          wpływanie na postawy młodzieży wobec rynku pracy,

•          wspieranie rodziców w podejmowaniu przez nich działań doradczych na rzecz    młodzieży.

Poniżej link do mapy szkół: