• Tak, pomagam(y) dalej...

          • Tradycyjnie wraz z nadejściem świąt, Caritas także diecezji gliwickiej po raz kolejny zaprosił do wzięcia udziału w zbiórce żywności pod hasłem: „Tak, pomagam”. Na zaproszenie to odpowiedzieli nasi uczniowie, którzy jako wolontariusze przyczynili się do zebrania produktów spożywczych, ofiarowanych przez klientów dyskontu Biedronka w Zbrosławicach.  

          • Nowina radosna ! Idzie wiosna !

          •          Maszeruje wiosna a ptaki wokoło, lecą i świergolą głośno i wesoło,wiosna, która w ręku trzyma kwiat i za chwilę zazielenieje świat...my jeszcze dodamy, że razem ze wspomnianą wiosną maszerowali również uczniowie naszej szkoły. Tradycyjnie 21 marca postanowiliśmy przywitać wyczekiwaną porę roku i zarazem pożegnać zimę. By mieć pewność, że zima nas już opuściła, zgodnie z tradycją wysłaliśmy Marzannę „w siną dal”. Tym razem boginię zimy przygotowali uczniowie z klasy 5. (patrząc na wykonanie Marzanny trochę nam było żal się z nią żegnać...ale....)

          • Pierwszy Dzień Wiosny .....i sukces!

          • 21 marca zamiast na wagary, chłopcy z klas 7-8 w składzie Aleksander Nowiński, Mateusz Marzec, Seweryn Kolanek, Mateusz Piecha, Krzysztof Oleszko, Patryk Salwiczek, Jakub Mańka oraz Patryk Szopa pojechali na  Gminne Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Koszykówce, gdzie po zaciętej walce zajęli 1 miejsce. W zawodach organizowanych w Szkole Podstawowej w Miedarach uczestniczyło 7 reprezentacji szkół, ale to naszej drużynie udało się zdobyć najwyższe miejsce na podium. Tym samym chlopcy zakwalifikowali się do kolejnego etapu powiatowego, który odbędzie się 29 marca w Radzionkowie. Trzymamy kciuki

          • Dzień św. Patryka

          • Dzisiaj w naszej szkole uczniowie klas 1-3 świętowali Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii. Z tej okazji już od wczoraj dzieci  przygotowywały się do tego święta, wykonując opaski i emblematy z symbolem Irlandii- zieloną koniczynką. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji o Irlandii: historii kraju, muzyce, literaturze, symbolach  i słynnych tańcach irlandzkich. Niektórzy po obejrzeniu filmiku z instrukcją nauki takiego tańca spróbowali swoich możliwości tanecznych. Chętni uczniowie, a było ich wielu, ubrali się na zielono. Kolor zielony to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę (Shamrock)  przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. Największą atrakcją dzisiejszego dnia okazała się fotobudka z postacią Leprechauna. Były też karty pracy, kolorowanki i słodka, nie tylko  "zielona" niespodzianka oraz  pamiątkowe zdjęcia. Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka. Irlandzkie dzieci szukają w tym dniu czterolistnej konieczny, bo podobno znaleziona 17 marca przynosi podwójne szczęście... Kto wie, może któremuś z naszych uczniów uda się dzisiaj znaleźć taką! Jeżeli tak, przynieście ją do szkoły w poniedziałek:) Mamy zatem nadzieję, że dzień 17 marca na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach.

          • Czuwanie z biskupem Sławomirem

          •             W ubiegły piątek nowo mianowany biskup naszej diecezji Sławomir Oder zaprosił młodzież na czuwanie modlitewne w intencji jego posługi jako ordynariusz. Była to wigilia ingresu biskupa a także święceń. Kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla w Gliwicach  wypełnił się po brzegi zaproszoną młodzieżą. Wśród nich nie brakowało także naszych uczniów, którzy przy tej okazji mieli możliwość poznania nowego biskupa. Ordynariusz zwracając się do młodych, podkreślił, że pragnął by przed tak ważnym wydarzeniem w Jego życiu jak i diecezji spotkać się właśnie z młodymi ludźmi, opowiadając o swoim powołaniu. Przyznał, że będąc młodym człowiekiem chciał mieć obok siebie piękną dziewczynę, później żonę... Stało się inaczej, chociaż nie do końca... Przyjmując powołanie jako kapłan, doczekał się tej oblubienicy „jaką jest Kościół Gliwicki, czyli Wy młodzi przyjaciele.”

             

          • Wypalanie na technice...

          • Klasa 6 i 5 wykonywała ozdoby wielkanocne z drewna przy użyciu wypalarek, które zostały zakupione w ramach programu "Laboratorium przyszłości"

          • EDU EVENT

          • 7 marca w  naszej szkole odbyło się spotkanie z serii Edu Event, czyli pokaz doświadczeń przyrodniczych.  Prowadził go nauczyciel przyrody i geografii oraz pasjonat chemii i fizyki  Pan Mateusz Łucki.

            W pokazie uczestniczyły wszystkie klasy. Uczniowie mieli możliwość zaobserwować  ciekawe doświadczenia, m. in. prawo Bernoulliego, siłę grawitacji, działanie półkul magdeburskich czy działanie czajniczka zabójcy.

          • „Kampania Kolejowe ABC II”

          • W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Zwycięska szkoła miała okazję wygrać nowoczesny plac do ćwiczeń i zabaw oraz wyjazd na zieloną szkołę oraz inne nagrody. Zadaniem było wykonanie przez zespół pracy plastycznej (np. makiety) przedstawiającej Peronowo, czyli miasteczko, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC wraz ze swoimi przyjaciółmi.

            Praca musiała zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, logo Kampanii Kolejowe ABC II oraz sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym). „Kampania Kolejowe ABC II” to projekt informacyjno-edukacyjny, który ma na celu szerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych. 

            Tym razem nie udało nam się zająć miejsca na podium, ale uczniowie otrzymali dyplomy oraz bransoletki w podziękowaniu za swoją pracę, udział i promowanie akcji. 

          • Warsztaty pszczelarskie.

          • 27 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty  pszczelarskie. Odwiedził nas pszczelarz z pasieki Imago, który okazał się ( właściwie - okazała się:) być znakomitym fachowcem i wielkim miłośnikiem pszczół. Dzięki rekwizytom, które pani przywiozła ze sobą mogliśmy się poczuć, jak w prawdziwej pasiece. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się pszczelarz, dlaczego nosi kombinezon i jak zachowywać się w towarzystwie pszczół. Zajrzały także do prawdziwego pustego ula,  by zobaczyć, jak wygląda dom pszczół od środka. 

            Dużą atrakcją był pokaz żywych okazów owadów – królowej i  robotnic! Na zakończenie zajęć każdy uczestnik wykonał świeczkę z plastra wosku pszczelego oraz otrzymał odznakę pszczelarza.