• Kolejne sukcesy w zawodach sportowych

• W miniony piątek tj 19.05.2023r. dziewczęta z klas 7-8 w składzie Paulina Wyderka, Judyta Krause, Wiktoria Piecha, Natalia Oczko, Samanta Szweda i Sandra Gradecka zajęły 3 miejsce na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną, rozegranych na boisku przy Szkole Podstawowej w Czekanowie.  Sukces został osiągnięty dzięki dobrej grze, waleczności dziewcząt, które przez wszystkie mecze grały bez żadnej zmiany!!! GRATULUJEMY

• Konkurs "The Master of Spelling"

• 18 maja uczniowie klas starszych uczestniczyli w pierwszej edycji szkolnego dyktanda języka angielskiego. Konkurs  podzielony został na dwie kategorie: klas 4-6 oraz 7-8. Uczestnicy mieli możliwosć sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Znajomości alfabetu, sprawnego literowania w języku angielskim,  rozumienia ze słuchu oraz poprawności zapisu tekstu obcojęzycznego.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wyłonienie laureata już wkrótce!

• Sukces naszego ucznia w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty

• Kuratorium Oświaty od lat organizuje konkursy, które są jednymi z najbardziej wymagających i dających prestiż sprawdzianów zarówno wiedzy, jak i umiejętności młodych ludzi. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy uczeń klasy VIII  Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach – Leon Sułkowski znalazł się w gronie  laureatów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Został laureatem konkursu przedmiotowego z matematyki i fizyki.

10 maja 2023r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród z rąk Pani Urszuli Bauer – Śląskiego Kuratora Oświaty. Galę konkursową uświetnił koncert uczniów  Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w  Katowicach.

Leonowi oraz przygotowującym go nauczycielom serdecznie gratulujemy!

• Żywa lekcja historii

• 9 maja 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „żywej lekcji historii” pt. „Rzeczpospolita w XVII wieku”. Prowadzący ubrani w stroje z epoki opowiadali ciekawe wydarzenia z historii XVII wieku. Zaprezentowali elementy zbroi żołnierza, którą miał możliwość ubrać uczeń kl.VIII.

• Zielono mi, czyli Dzień Ziemi w naszej szkole

• 26 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy  Dzień Ziemi. Każda klasa miała okazję zaprezentować przygotowane wcześniej plakaty ekologiczne. Dodatkowo mogliśmy podziwiać pokaz ciekawych nakryć głowy, przygotowanych z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu.

• „Szkolna aktywność fizyczna” - konkurs.

• Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Szkolna aktywność fizyczna”, którego organizatorami są: Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty w Katowicach. Przedmiotem konkursu jest film prezentujący szkolną aktywność fizyczną uczniów podejmowaną w trakcie przerwy (aktywna przerwa). Cel konkursu: promowanie i upowszechnianie programów szkolnej aktywności fizycznej opartych na wdrażaniu międzylekcyjnych ćwiczeń fizycznych; wdrażanie działań zapobiegających zachowaniom sedentarnym, uczniowskiej nudzie, agresji słownej i fizycznej oraz poprawiających bezpieczeństwo w szkole; promocja prozdrowotnej aktywności fizycznej wśród uczniów; integracja społeczności szkolnej.

Trzymamy kciuki za zwycięstwo naszej szkoły ;-)