• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W miesiącu lutym w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny o nazwie „Dzień bezpiecznego Internetu”. Prace można było wykonać w sposób tradycyjny, jak i na komputerze.

W kategorii klas 4 pierwsze miejsce zdobyła Hania P. i Wiktor B. Drugie miejsce Hania P. Amelia S. i Tomek T. Trzecie miejsce Krzysztof S.

W kategorii klas 5 zwyciężył Igor D. Drugie miejsce Marta M. Trzecie miejsce Karolina S.

W kategorii klas 6 pierwsze miejsce zajęła Natalia M. i Lena K. Drugie miejsce Alicja W.

W kategorii klas 7 zwyciężyła Maja O.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie.

Wszyscy uczniowie dostali nagrody w postaci szkolnych upominków i dyplomów. Każda osoba wygrała także bilet do kina, który można wykorzystać na dowolny seans na terenie całego województwa w ciągu 6 najbliższych miesięcy.

Zapraszamy do udziału w przyszłych szkolnych konkursach bo naprawdę warto!

• Bierzemy udział w programie

• Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania Lactacyd”– to program przygotowany z myślą o uczennicach w wieku 10-15 lat.

Celem programu jest wsparcie nauczycieli w realizacji zajęć lekcyjnych z nastolatkami w ramach przedmiotu „wychowanie do życia w rodzinie”.
            Nauczycielka WDŻ będzie przeprowadzać lekcje opierające się na scenariuszach i materiałach dydaktycznych otrzymanych od organizatora.

• Niewidzialne pismo

• Uczniowie klasy 3 napisali wiadomość mocząc pędzelek w soku z cytryny i odłożyli kartkę na kaloryfer, bu wyschła. Żeby odczytać to, co zostało zapisane, wystarczyło wyprasować kartkę rozgrzanym żelazkiem. Uczniowie z wielką niecierpliwością czekali aż pokaże się wiadomość na kartce.

Uczniowie korzystali z żelazka i deski do prasowania - pomocy zakupionych w ramach Laboratorium przyszłości.

• "Roboty humanoidalne"

• "Roboty humanoidalne" był bardzo ciekawym tematem, który zainspirował wyobraźnię uczniów. Każdy uczeń przy pomocy różnych kartoników, taśmy oraz kleju na gorąco,  skonstruował swojego wymyślonego "Robotka" wykorzystując materiały zakupione w ramach Laboratorium przyszłości.

• Dzień Otwarty

5 marca 2024r. o godz. 16:30

Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach

otwiera swoje drzwi  i zaprasza dzieci, przyszłych pierwszoklasistów

i ich rodziców do obejrzenia szkoły.

W programie:

• krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły,
            • zabawy i konkurencje sportowe dla przedszkolaków,
            •  zwiedzanie klasopracowni
            • spotkanie przyszłych pierwszoklasistów z wychowawcą natomiast rodziców z Kadrą Pedagogiczną

Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.

ZAPRASZAMY!

• „BohaterON w Twojej szkole”

• W tym roku po raz kolejny  nasza szkoła wzięła udział w projekcie „BohaterON w Twojej szkole”. Uczniowie na lekcjach historii mogli dowiedzieć się na temat genezy, przebiegu i skutków powstania warszawskiego. W tym celu wykorzystane zostały prezentacja multimedialna, fragmenty filmów: Powstanie warszawskie, Miasto 44 i Sierpniowe niebo. Przybliżone zostały sylwetki dwóch nieżyjących już polityków, uczestników powstania: ministra spraw zagranicznych Władysława Bartoszewskiego oraz premiera Jana Olszewskiego. Na zakończenie projektu uczniowie dokonali wpisu, w którym podziękowali powstańcom za ich poświęcenie i odwagę, dzięki którym możemy żyć w wolnym kraju.

• Projekt:

• Nasza szkoła bierze udział w  projekcie  „Szkoła dostępna dla wszystkich” , który realizowany jest przez  Instytut Badań EdukacyjnychUNICEF oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy  z uczelniami i organizacjami pozarządowymi. Głównym celem inicjatywy jest podniesienie kompetencji nauczycieli specjalistów (pedagogów, psychologów, pedagogów specjalnych, logopedów, terapeutów pedagogicznych) w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci, uczniów, rodziców, nauczyciel). Koordynatorem projektu w naszej placówce jest Pani psycholog.

W ramach projektu otrzymaliśmy ciekawe pomoce dydaktyczne oraz artykuły biurowe i papiernicze, które już wykorzystujemy na zajęciach specjalistycznych.

• Zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach na rok szkolny 2024/2025

• Zasady przyjęć do klasy I

Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są:

1. Z urzędu – do szkoły obwodowej

2. Na wniosek rodziców – do szkoły poza obwodem.

Ad. 1

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,

że od  19.02.2024r. do 08.03.2024r. trwają zapisy dzieci

do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem -dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej -  rekrutacja). Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania swoim i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.

Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe

w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.

Ad. 2

Rekrutacja do kl. I

Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.38.2024 Wójta Gminy Zbrosławice

z dnia 31 stycznia 2024r. rekrutacja do klasy I  trwać będzie

od 18.03.2024r. do 08.05.2024r.

Wnioski do pobrania będą od dnia 11.03.2024r. w sekretariacie szkoły

lub ze strony internetowej szkoły.

Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 27.03.2024r. do godziny 15:00.

(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).

Zachęcamy do zapoznania się z

Zarządzeniem Wójta Gminy Zbrosławice w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego