Nowa galeria Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień
- 5
Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Odbył się konkurs plastyczny "Serce dla autyzmu", w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i empatią. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie pokazało, jak ważna jest otwartość i akceptacja dla osób ze spektrum autyzmu.
W klasach odbyły się prezentacje oraz rozmowy na temat autyzmu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Dzięki tym inicjatywom wspólnie budujemy społeczność pełną zrozumienia i szacunku.
Wycieczka kl. I -III - pierwszy dzień
- 3
Zapraszamy do galerii...
Pożegnanie zimy - powitanie wiosny !
21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzjęli udział w pochodzie symbolizującym pożegnanie zimy. Na czele szła klasa V z przygotowaną włsnoręcznie kukłą, która została spalona.
Jej zniszczenie ma sprawić, że Wiosna zagości u nas na dobre.
Dzisiejszy dzień w klasie 3
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, który jest charakterystyczny dla tego zespołu. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o akceptacji, szacunku i wsparciu dla osób z zespołem Downa.
Rozpoczęliśmy go od wysłuchania prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym jest zespół Downa oraz jak ważne jest zrozumienie i integracja osób nim dotkniętych. W geście solidarności uczniowie założyli dziś dwie kolorowe skarpetki, które symbolizują różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
Po tej ważnej lekcji wrażliwości przyszedł czas na pracę w grupach. Wspólnie sadziliśmy zioła, które teraz będą rosły w naszej sali. To zadanie nauczy nas cierpliwości i troski, a także przypomni, że każde życie – tak jak roślina – wymaga uwagi i opieki.
To był dzień pełen wartościowych lekcji, które na pewno zostaną z nami na długo!
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
14 marca w budynku OSP w Księżym Lesie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
● 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas I - IV,
● 2 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas V - VIII.
W zaciętej rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie otrzymując wysokie noty. W kategorii kl. I- IV Maksymilian Mainka z kl. III zdobył 2 miejsce, a Antoni Gniłka z kl. IV- 3 miejsce. Również wielki sukces odnieśliśmy w kategorii klas V- VIII. Uczeń klasy VI, Dominik Frączek po dogrywce zajął PIERWSZE MIEJSCE! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO: I miejsce - Amelia Fryda kl. 3 i Jakub Bednarek kl. 2, II miejsce - Julia Kowasz kl. 1 i Emilia Rother kl. 3, III miejsce - Jakub Aszteborski, Kacper Szymkiewicz i Małgorzata Namiota kl. 3. WYRÓŻNIENIA : kl. 1 - Hanna Nawrath, kl. 2 - Dominik Juskowiak, Andrzej Cibura, Alicja Szyszka kl. 3 - Hanna Grabinska, Mateusz Golbik i Kamil Dragon. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
Tego nie można zapomnieć
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - słowa te mogą stanowić przesłanie największego cmentarza na świecie jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ubiegły piątek uczniowie klasy 8 zmierzyli się z historią, której nie można zapomnieć. Zwiedzając muzeum, uczniowie nie tylko zapoznali się z historią tego miejsca ale przede wszystkim usłyszeli o zbrodni, która 80 lat temu została dokonana na ludzkości. By lepiej zrozumieć to czym żyli więźniowie, co przeżywali, jakie uczucia im towarzyszyły, ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach próbując zrozumieć czym dla więzionych była samotność, odwaga czy solidarność. Zdanie, które mocno wybrzmiało w trakcie zwiedzania było nawiązanie do wypowiedzi nieżyjącego już więźnia Mariana Turskiego, który kilka lat temu pozostawił w naszej pamięci te słowa: „Młodzi nie bądźcie obojętni! Auschwitz nie spadło z nieba. Auschwitz tupało małymi kroczkami"
ZAPRASZAMY NA:
To już jutro - czyli 10 marca o godz. 16:30.
Zapraszamy wszystkich 7 - latków, którzy od września 2025r. chcą rozpocząć nauke w naszej szkole!
Bal karnawałowy...
W karnawale, karnawale wszyscy bawią się wspaniale. I tak też było. W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na bal karnawałowy. Było to znakomite preludium do rozpoczynających się ferii a także sposób by wspólnie świętować walentynki. Na parkiecie dosłownie wirowały nie tylko nogi ale także i rozgrzane serca, które niosła muzyka.(Szczegóły na zdjęciu) - Teraz czas na ferie 😊
Ferie
Wspólne śniadanie pełne smaku i nauki!
- 2
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść pyszne śniadanie – chrupiące gofry z różnymi dodatkami! Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad kultury przy stole, a także rozwijania samodzielności w przygotowywaniu posiłków.
Na stole królowały zarówno słodkie kompozycje z owocami, bitą śmietaną i czekoladą, jak i wytrawne wersje z jajkiem, szynką i warzywami. Wspólne gotowanie i jedzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na integrację i naukę poprzez doświadczenie.
Do przygotowania gofrów wykorzystaliśmy sprzęt, który nasza szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w praktyczny i nowoczesny sposób!
To był smaczny i pełen radości dzień!
Wyjazd na lodowisko
- 1
Klasa 4 w dniu 13.02.2025r. wybrała się na lodowisko Tafla w Gliwicach, aby uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że wyjazd na lodowisko to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu oraz integracji w grupie rówieśników. Radość, uśmiechy i wspólna zabawa były widoczne na każdym kroku!
Sportowe sukcesy ciąg dalszy.
Po ostatnim sukcesie chłopców z klas 4-6, czas na sukces dziewcząt. Tym razem swoje umiejętności i wolę walki zaprezentowały dziewczęta z najstarszych klas na zawodach gminnych w dniu 11.02.2025r. na hali sportowej przy SP w Miedarach. Po zaciętej walce o każdy kosz, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły stanęła na podium zajmując III miejsce, na 7 drużyn biorących udział w zawodach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Piecha, Nicole Salwiczek, Maja Ożóg, Weronika Smolarczyk, Wiktoria Dankowska, Alicja Wilczek, Lena Kliś, Natalia Marzec, Agnieszka Oczko Serdeczne gratulacje dla całego zespołu koszykarek!
Zapisy do kl. I
Zapisy do klasy I
Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
na rok szkolny 2025/2026
Zasady przyjęć do klasy I
Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są:
- z urzędu – do szkoły obwodowej,
- na wniosek rodziców – do szkoły poza obwodem.
Ad. I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 10.02.2025r. do 28.02.2025r. trwają zapisy dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem -dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej - rekrutacja). Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania swoim i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe
w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.
Ad. II
Rekrutacja do kl. I
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.10.2025 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 13 stycznia 2025r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 03.03.2025r. do 16.04.2025r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 28.02.2025r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 07.03.2025r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
Warto...
„To już 11 noc Umysłów Ścisłych w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach”
Na stałe w życie naszej szkoły wpisał się zwyczaj prowadzenia nocnych eksperymentów i odkryć naukowych podczas „Nocy Umysłów Ścisłych”. W tym roku, w nocy z 24 na 25 stycznia uczniowie szczególnie zainteresowani matematyką i naukami przyrodniczymi, odkrywali świat wiedzy rozwiązując zagadnienia matematyczne i prowadząc przeróżne doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. Odwiedzili nas wspaniali goście.
Pani dr hab. inż. Anna Mainka wprowadziła uczniów w świat zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć filtry nowe i zużyte pochodzące okolicznych stacji pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Określali stężenie metali ciężkich w powietrzu, a następnie dowiedzieli się jaki wpływ mają na zdrowie człowieka.
Pan dr inż. Zbigniew Szaszkowski zaprosił nas do Twierdzy Szyfrów. Dzięki temu młodzi matematycy poznali podstawy szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości.
Po zajęciach z pracownikami naukowymi z Politechniki Śląskiej , nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi studenci.
Z panem Bogdanem Tkaczukiem z Towarzystwa Miłośników Astronomii uczestnicy Nocy Umysłów ścisłych podziwiali planety i gwiazdy przy użyciu teleskopu i lornetki astronomicznej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali również prelekcji dotyczącej kosmosu. Tego wieczoru nasi uczniowie spotkali jeszcze jednego astronoma- Mikołaja Kopernika. Ciekawostki z jego życia odkrywali w „pokoju zagadek” przygotowanym przez p. Aleksandrę Mijas i p .Karinę Marzec.
Po ciekawych przeżyciach naukowych, wszyscy chętnie zjedli pizzę i przystąpili do prezentacji samodzielnie przygotowanych doświadczeń. Ostatnim punktem programu było nocne oglądanie filmu oraz gry planszowe i szachy. Rano wszyscy rozeszli się do domów i kiedy świat się budził, młodzi naukowcy poszli spać.
Więcej zdjeć w galerii!
Ile waży św. Mikołaj - podsumowanie akcji
27 stycznia 2024 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka monet w ramach akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj?". Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę 1304,69 zł. Nasi uczniowie pokazali, jak dobre mają serduszka przynosząc drobne monety. Już od najmłodszych lat wiedzą, że pomaganie innym, słabszym, uboższym czy potrzebującym pomocy daje olbrzymią satysfakcję, Za co z całego serca dziękujemy :)
Wyniki konkursu międzyklasowego ogłoszonego w ramach akcji:
- według ilości zebranych litrowych słoików
I miejsce: klasa IV – 3,5 słoiki
II miejsce: klasa I i II – 2,5 słoiki
według monet o największej wartości
I miejsce: klasa IV – 565,14 zł
II miejsce: klasa II – 226,10 zł
III miejsce: klasa I – 127,34 zł
Wyniki pozostałych klas:
Klasa III – kwota 111,43 zł
Klasa V– kwota 110,52 zł
Klasa VI – kwota 117,09 zł
Klasa VII – kwota 26,07 zł
Klasa VIII – kwota 21 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Brawa dla Was!
Pieniądze zostały przekazane fundacji, ale to jeszcze nie koniec, bo nasza szkoła bierze udział w konkursie ogólnopolskim, którego rozstrzygnięcie nastąpi 31 marca 2025r. o czym będziemy Was jeszcze informować.
Zachęcamy do wpłat!
Kolejny rok grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 20 do 24 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem SU oraz Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast, babeczek, deserków i innych smakołyków. Wypieki uradowały wszystkich i popłynęły pieniądze do puszek, pieniądze, które w tym roku WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu na oddziały onkologii i hematologii dziecięcej.
Z dumą informuję, że nasza szkoła zebrała 2653,02 zł.
Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 33. Finału WOŚP. Tym, którzy przygotowali słodkości i tym, którzy je kupili. Podziękowania również do Wolontariuszy za organizację akcji w szkole.
Zajęcia techniczne kl. I
W ramach zajęć technicznych uczniowie klasy pierwszej wykonali bałwanki z białych skarpet wypełnionych ryżem. Była to kreatywna i rozwijająca praca, która pozwoliła dzieciom połączyć zabawę z nauką. Wykonanie bałwanka okazało się ciekawym i kreatywnym zadaniem. Praca rozwijała zdolności manualne oraz pozwoliła wykorzystać domowe materiały. Ostateczny efekt był estetyczny i funkcjonalny jako ozdoba. Bałwanek może posłużyć jako dekoracja zimowa lub drobny upominek. Gotowe bałwanki sprawiły uczniom wiele radości.
Dzień Babci i Dziadka
„Co by to było, gdyby Cię nie było, smutno by było..." - to fragment piosenki dla dzieci, której podmiotem może być albo i na pewno jest każda babcia i dziadek. W ubiegły piątek młodsi uczniowie naszej szkoły, zaprosili swoje babcie i dziadków na wspólne celebrowanie ich święta. Biblioteka Gminna w Ziemięcicach wypełniła się po brzegi zaproszonymi gośćmi. By tradycji stało się zadość, nie zabrakło serdeczności i wdzięczności wyrażonej w wierszykach i piosenkach. Jedna ze ścian biblioteki wypełniła się portretami seniorów autorstwa oczywiście – wnucząt. Każdy gość mógł siebie tam odnaleźć i zabrać obraz do domu na pamiątkę. W drugiej części do zabawy zaangażowani zostali goście. Między innymi w konkursie: „Brzmi znajomo" pojawiła się okazja by powspominać artystów muzycznych z młodości i odgadnąć o kim mowa i kto to śpiewa. Nie zabrakło także wyśpiewanego chóralnie „Sto lat", gdzie babcie śpiewały dla dziadków a dziadkowie dla babć. Bardzo dziękujemy za miło spędzony czas, życząc raz jeszcze „radości dnia codziennego"
Kolejne zawody i kolejny sukces
W miniony czwartek tj. 23.01.2025r. uczniowie klas 4-6 rywalizowali w gminnych zawodach koszykówki chłopców rozgrywanych w ramach współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2024/2025 w kategorii Igrzyska Dzieci zajmując wysokie drugie miejsce. Spośród 8 reprezentacji szkół w naszej gminie, nasza ekipa uległa tylko drużynie ze Zbrosławic. Dzięki tej wysokiej lokacie nasza drużyna w składzie: Igor Długosz, Kamil Oleszko, Dominik Frączek, Wojtek Piecha, Fabian Spende, David Niedurny, Karol Mike, Krzysztof Szyguła, Antoni Gniłka i Kevin Piecha będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które odbędą się po feriach.
Zajęcia Historii i Kultury Niemiec
Uczniowie kl. 5 w ramach zajęć Historii i Kultury Niemiec zakończyli w tym semestrze cykl samodzielnie wykonanych referatów nt życia i kultury w Niemczech. Zajęcia, które prowadzili dla swoich rówieśników były bardzo dobrze przygotowane i dały motywację do pogłębiania wiedzy nt kultury kraju naszego sąsiada.
Świąteczny konkurs z języka angielskiego
Laureaci świątecznego konkursu języka angielskiego. Kategoria klas I-III (ilustracja do anglojęzycznej kolędy lub piosenki świątecznej).
Miejsce I - Kacper Szymkiewicz kl. 3
Miejsce II - Amelia Fryda kl.3
Kategoria klas IV-VIII (świąteczny lapbook pt. "Symbole i tradycje bożonarodzeniowe w Wlk. Brytanii").
Miejsce I- Natalia Marzec kl.7
Miejsce II- Lena Kucharczyk kl.5
Miejsce III- Krzysztof Szyguła kl.5 , Karolina Szygula kl.6
*Wyróżnienie- Michał Kasperidus kl.4
WSZYSTKIM NAGRODZONYM UCZNIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Zapraszamy do zabawy!
Zapisy do klasy I na rok szkolny 2025/2026
Z
Zapisy do klasy I
Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
na rok szkolny 2025/2026
Zasady przyjęć do klasy I
Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są:
- z urzędu – do szkoły obwodowej,
- na wniosek rodziców – do szkoły poza obwodem.
Ad. I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 10.02.2025r. do 28.02.2025r. trwają zapisy dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem -dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej - rekrutacja). Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania swoim i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe
w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.
Ad. II
Rekrutacja do kl. I
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.10.2025 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 13 stycznia 2025r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 03.03.2025r. do 16.04.2025r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 28.02.2025r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 07.03.2025r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
WOŚP w SP Ziemięcice
W związku ze zbliżającym się XXXIII finałem WOŚP Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Wolontariatu oraz uczniowie klasy VIII ze wsparciem Rodziców organizują zbiórkę pieniężną na Fundację WOŚP.
Zbiórka odbywać się będzie na terenie szkoły od 20 do 24 stycznia 2025r. podczas przerw między lekcjami. Sprzedawać będziemy słodkości: ciasta, babeczki, ciasteczka, wafelki, deserki... - całość dochodu ze sprzedaży przeznaczona będzie na fundację WOŚP.
Gala XXIV Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych
W dniu dzisiejszym nasze uczennice brały udział w Galii XXIV Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych w Gliwicach, w czasie której odebrały nagrody dla szkoły za zajęcie III miejsca oraz dla uczennicy kl. VII Natalii Marzec za rolę śpiewającego Anioła.
Gratulujemy!!
Powiatowa Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego
Za nami I Powiatowa Międzyszkolna Liga Tenisa Stołowego (Orzech 18.12.2024r.). Nasza szkoła jako jedyna w gminie Zbrosławice brała udział w tych zawodach. W rywalizacji brało udział w sumie 8 szkół: z Krupskiego Młyna, Ożarowic, Świerklańca, Orzecha, Boruszowic i po dwie szkoły z Tarnowskich Gór i Radzionkowa. Po dwóch dniach zmagań (pierwszy dzień 9.12, drugi 18.12.2024r.) nasza szkoła w składzie: Emilia Bilska, Maja Ożóg oraz Paulina Piecha, ukończyła rywalizację na wysokim 3 miejscu. W nagrodę dziewczęta otrzymały pamiątkowy puchar, medale oraz bon do Decathlon na 200 zł.
Gratulujemy sukcesów!!
Bardzo dziękujemy S4S Sport For Silesia, za zorganizowanie zawodów sportowych na bardzo wysokim poziomie.
Szlachetna Paczka już pod choinką
Jeśli choć trochę można zmienić świat na dobre, to trzeba to zrobić. Już kolejny raz kiedy wspólnie z sąsiedzkimi szkołami, zaangażowaliśmy się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Bardzo dziękujemy za każde Wasze okazane dobro, które nie przestaje zaskakiwać.
Boże Narodzenie na scenie
Gdyby tak poszukać słów i znaczeń, które wpisują się w tematykę Bożego Narodzenia to z pewnością jasełka oddają znakomicie charakter tych świąt. Uczniowie naszej szkoły jak co roku starają się pokazać to w formie teatralnej na scenie lokalnej ale także uczestnicząc w Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych w Gliwicach. W tym roku to już XXIV edycja przeglądu, w której uczestniczyliśmy i zarazem zdobyliśmy III miejsce. Tym razem scenariusz opierał się na starotestamentalnej wieży Babel, którą ludzie budują także i dzisiaj. Cegłami tworzącą wieżę są chociażby chęć posiadania za wszelką cenę racji czy pieniądze. Aniołowie postanowili zejść na ziemię i przypomnieć o tym, że te wszystkie prezenty czy chęć bycia dobrze ubranym na święta to sprawa też ważna ale przy świętowaniu można zapomnieć o solenizancie i przesłaniu tych świąt. Czy aniołom udało się to ludziom przekazać? Myślimy, że tak 😉. Scenariusz momentami był dowcipny i zarazem skłaniającym do refleksji. Warto dodać, że nagrodę indywidualną wyśpiewała Natalia Marzec, śpiewając piosenkę: „Mario, czy Ty wiesz?". Gratulujemy 😊
Wielki finał!
Jak już wiecie reprezentanci uczniów klas młodszych wyjechali na dwa dni do Warszawy na wielki finał projektu "Mistrzowie Pokoleń". W pierwszy dzień zwiedzili zabytki stolicy, a po przyjeździe do hotelu spotkali się z mistrzem- polskim olimpijczykiem, Krzysztofem Kiljanem. Po spotkaniu uczniowie udali się do swoich hotelowych pokoi, by odpocząć i nabrać siły na następny dzień. Po nocy pełnej koleżeńskich rozmów przy słodkościach oraz po pożywnym śniadaniu pojechali wraz ze swoimi opiekunami na halę sportową AWF Warszawa, gdzie odbyły się zawody sportowe. Uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych rywalizując z uczniami ze szkół z różnych regionów Polski zdobywając 5 miejsce.
Gratulujemy!
"Angielski jest Fun-tastyczny"
Kolejne działania uczniòw w ramach Ogólnopolskiego Programu "Angielski jest Fun-tastyczny". Ostatnie miesiące minęły nam pod hasłem następujących zadań:
1. I can sing! - utrwalanie słownictwa poprzez śpiewanie piosenek w języku angielskim.
2. Po śladzie - poznawanie i zapisywanie nazw zabytków Londynu przy użyciu klocków i patyczkòw.
3. I can play! - utrwalanie świątecznego słownictwa z wykorzystaniem ćwiczeń interaktywnych WordWall.
4. Człowiek - utrwalanie slownictwa dotyczącego części ciała.
Wielki finał!
Nasi uczniowie z klas I-III dotarli do Warszawy. Jutro tj. 13 grudnia 2024r. będą brali udział w wielkim finale projektu „Mistrzowie Pokoleń”. Życzymy im powodzenia!
Spotkania autorskie.
W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się w Bibliotece Gminnej z autorami książek dla dzieci i młodzieży. W poniedziałek szóstoklasiści poznali twórczość pana Piotra Gołucha, który napisał cykl wierszowanych opowieści "Smocze kroniki" oraz powieść science fiction pt. "Elwin13". We wtorek uczniowie klas IV i V spotkali się z panią Renatą Piątkowską. Autorka powieści dla młodych czytelników ( m.in. "Która to Malala?", "Dzieci z placu Trzech Krzyży", "Wszystkie moje mamy") przybliżyła uczniom realia życia w Pakistanie i opowiedziała o działalności bohaterki swojej książki Malali.
Międzyszkolna wymiana Lapbookow
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy 6 w ramach zajęć HIK-u wzięli udział w międzyszkolnej wymianie Lapbookow świątecznych z uczniami klasy 6 ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Tarnowskich Górach. Projekt polegał na tym, aby uczniowie własnoręcznie wykonali ozdoby, łamigłówki, dodatkowe zadania oraz napisali życzenia w języku niemieckim dla rówieśników z innej szkoły. Taka wymiana pozwala na kultywowanie tradycji świątecznych oraz jest miłym gestem, że ktoś o nas pomyśli w czasie adwentu...
Świąteczne sukcesy Żuczkow
W dniu 3 grudnia w Gliwicach nasi uzdolnieni muzycznie uczniowie brali udział w XVIII Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej ALLE JAHRE WIEDER. Zespół Żuczki wywalczył III miejsce prezentując kolędę Ihr Kinderlein kommet. Agnieszka Oczko przygrywala melodię na keyboardzie, natomiast jej koleżanka Maja Ozog na gitarze. Duet w składzie Agnieszka Oczko oraz Alicja Wilczek wywalczył II miejsce śpiewając piosenkę świąteczną Es schneit, z kolei uczennica Natalia Marzec, jako solistka wyśpiewala III miejsce prezentując utwór Fröhliche Weihnacht. 9.12 odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu. GRATULUJEMY SUKCESÓW :)
Wizyta w SOSW
05 grudnia klasa 8 odwiedziła Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Ziemięcicach. Wizyta ta sprawiła, że otwarły się nie tylko nasze serca, ale także umysły. W Ośrodku już zdecydowanie panował klimat świąteczny o czym świadczyły przyozdobione okna oraz piękna kolorowa choinka.
Po dotarciu na miejsce czekała już na nas Pani Wicedyrektor Ośrodka, która przywitała nas bardzo serdecznie. Przedstawiła nas pracującym tam wychowawcom, którzy przyjęli nas bardzo miło. Opowiedziała nam trochę o tym magicznym miejscu i o wyjątkowych podopiecznych, którzy mogą się tam rozwijać mimo swojej niepełnosprawności. Następnie podzieliła nas na grupy, w których pracowaliśmy pozostałą część dnia.
Wraz z moimi dwiema koleżankami trafiłam do grupy, liczącej pięcioro dzieci. Nieco bliżej poznałyśmy pracujące tam panie oraz dzieci i ich problemy z którymi się borykają na co dzień. Dołączyliśmy również do pomocy w świątecznym dekorowaniu sal oraz korytarzy, a także w pakowaniu prezentów na Mikołajki. Mogliśmy więc wykazać się naszymi zdolnościami artystycznymi, tworząc własne wersje śnieżynek.
Po czasie spędzonym wewnątrz budynku, wybraliśmy się na spacer. Dzięki naszej pomocy, udało nam się wyjść całej naszej grupie, gdyż paniom trudno było się wyprawić z trzema wózkami, pilnując przy tym pozostałej części dzieci. Dotarłyśmy nawet do domku Św. Mikołaja, który był przygotowany na 06 grudnia dla dzieci.
Kiedy nasza wizyta dobiegała końca, zostałyśmy poczęstowani pysznymi piernikami, co bardzo mile nas zaskoczyło.
W imieniu całej klasy 8, przekazałyśmy prezent Pani Dyrektor oraz dzieciom, który bardzo im się spodobał.
Ta wizyta na zawsze pozostanie tą niezapomnianą. Dzięki niej, mogliśmy spojrzeć inaczej na świat. Cieszymy się, że to właśnie my mogliśmy odwiedzić to miejsce, które wzbudziło w nas wiele refleksji.
Uczennica klasy ósmej
Maja Ożóg
Z wizytą u Górników...
Barbórka to obchodzone w dniu 4 grudnia święto górnicze. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, jak co roku odwiedzili świętujących Górników. Specjalnie dla Nich przygotowali program artystyczny, składający się z recytacji, śpiewu oraz scenek z życia Górników, które rozbawiły wszystkich zebranych
Archiwum Aktualności