• Wycieczka po Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

• 13 maja uczniowie klasy V oraz członkowie zespołu wokalnego "Żuczki" udali się na wycieczkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Towarzyszyła im piękna pogoda. Młodzież miała okazję zobaczyć niezwykłe kotły geotermalne oraz kilka malutkich nietoperzy podczas zwiedzania Jaskini Głębokiej w Podlesicach. Następnie uczestnicy wycieczki obejrzeli zamki w Mirowie i Bobolicach, a także malownicze ruiny zamku w Ostrężniku. Odwiedzili również nowoczesne, multimedialne Muzeum Rzemiosł Dawnych w Starym Młynie w Żarkach. Tu dowiedzieli się, jak wyglądała praca młynarza, bednarza i szewca oraz mogli sami zmielić mąkę,  używając tradycyjnych narzędzi. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zapraszamy do galerii!

• "Czas to miłość"

• W ubiegłą niedzielę w ramach trwającego w naszej diecezji "Kongresu Eucharystycznego", w parafialnym kościele odbyło się nabożeństwo eucharystyczne przygotowane przez szkolny zespół muzyki gospel - 4plus. Piosenki przeplatane był rozważaniami czytanymi także przez absolwentów naszej szkoły. Tematem przewodnim był czas, który jak podkreślał kiedyś kard. Wyszyński to także miłość.