• WAKACJE!!

• Szanowni Państwo !

Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach

Składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizacji przez szkołę procesu nauczania i wychowania.

Życzę , by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku, czasem niezapomnianych wrażeń, by w czasie wolnym od pracy i obowiązków towarzyszyły zawsze słoneczne i piękne dni.

Z wakacyjnym pozdrowieniem

Edyta Wójcik

• Uroczyste zakończenie roku szkolnego

• Wszyscy na ten dzień czekali i nareszcie nadszedł -  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

W pierwszej części klasa III wraz z wychowawczynią panią Marleną Rudnik - Gmur przedstawiła program artystyczny, w czasie którego podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły. W drugiej części za program artystyczny odpowiedzialna była kl. VIII wraz z wychowawczynią Panią Justyną Nowak.. Po otrzymaniu świadectw uczniowie klasy 8 oficjalnie stali się absolwentami Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy otrzymali najwyższe oceny w nauce i w zachowaniu.

Uczniowie odebrali świadectwa promujące ich do następnej klasy i mogli zacząć cieszyć się wyczekanymi wakacjami. Akademię oraz bieżący rok szkolny zakończyła Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim zebranym za 10 miesięcy nauki i pracy oraz życzyła wspaniałych, pełnych słońca wakacji..

• Intensywny czerwiec

• Miesiąc czerwiec obfitował w ciekawe wydarzenia, wycieczki i aktywności.

Klasa IV i V miały okazję wyruszyć w podróż pociągiem do miejscowości Masłońskie Natalin, do Zagrody Maciejówka. Położona w lesie, wśród lasów, pozwala dodatkowo na spacery po lesie i spotkanie z przyrodą. Na miejscu uczniowie odbyli warsztaty „Mania filcowania – wełną malowane” oraz „Cuda mydełkowe”. Chętni mogli też skosztować domowych pierogów.

Mimo deszczu i niepogody, wycieczka była bardzo udana. Zapraszamy do fotorelacji!

• „Zdrowe śniadanie”

• W minionych dniach w klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia techniczne "Zdrowe śniadanie". Celem zajęć było promowanie zdrowych produktów spożywczych, wdrażanie uczniów do samodzielności związanej z przygotowywaniem posiłków oraz przypomnienie zasad związanych z higieną przed i po posiłku. Zajęcia cieszyły każdego z uczniów, była możliwość skosztowania nowych produktów i dzielenia się posiłkiem, a jak wiadomo, w towarzystwie wszystko smakuje lepiej!

• Bezpieczne wakacje🌞

• Tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami  uczniowie zostali przeszkoleni przez funkcjonariuszy Policji w Kamieńcu. Głównym tematem były oczywiście "Bezpieczne wakacje".

15 czerwca uczniowie kl. IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, oczywiście pod okiem policjantów. Wszystkim udało sie zdać egzamin. Gratulujemy!

• Wycieczka kl.III

• I Komunia Święta to bardzo ważny dzień w życiu młodego człowieka podążającego ścieżką wiary. W minioną niedzielę uczniowie naszej szkoły przystąpili do tego sakramentu i pierwszy raz w pełni uczestniczyli we mszy świętej. By głębiej poznać historię religii chrześcijańskiej, bardziej umocnić się w wierze, dnia 08.06.2022r. uczniowie klasy 3 wraz z rodzicami oraz księdzem proboszczem wybrali się na pielgrzymkę do najważniejszych miejsc kultu religijnego w Małopolsce. Pielgrzymi odwiedzili Łagiewniki, Kalwarię Zebrzydowską oraz Wadowice, gdzie poznali postać siostry Faustyny, zwiedzili świątynie zbudowaną na wzór Świątyni Jerozoliskiej, a również obejrzeli rodzinne miasto Jana Pawła II. Nie zabrakło ani mszy świętej, ani papieskich kremówek, pomimo deszczowej pogody, humory dopisywały wszystkim. Późnym popołudniem na niebie pojawiły się przejaśnienia, a uczestnicy pielgrzymki rozgrzani słońcem i modlitwą wrócili pod kościół świętej Jadwigi w Ziemięcicach. Wyjazd był wielce udany, pozwolił na integrację między uczniami naszej szkoły oraz szkoły w Przezchlebiu. Serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza Mirosława Potockiego oraz naszego katechety Adriana Klimali za zorganizowanie pielgrzymki.