• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W dniu 28 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela historii, która rozpoczęła się hymnem narodowym. Jej główna część poświęcona była twórcom Konstytucji 3 Maja oraz wydarzeniom z nią związanym. W pierwszej części artystyczno – instrumentalnej  uczniowie zaprezentowali się od strony recytatorskiej i wokalnej, zaś w drugiej została przedstawiona prezentacja multimedialna poświęcona Konstytucji 3 Maja i czasom panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego, która była dopełnieniem całej uroczystości.

Patriotyczne apele związane ze świętami narodowymi są tradycją w naszej szkole.       Jest to wspaniała okazja, by uzmysłowić  uczniom rolę takich słów jak Ojczyzna i patriotyzm.

• Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

• W dniu 29 kwietnia chłopcy oraz dziewczęta z klas 7-8 uczestniczyli w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną organizowanych przy Szkole Podstawowej w Czekanowie. Chłopcy z naszej szkoły w składzie Aleksander Nowiński, Mateusz Marzec, Seweryn Kolanek, Alan Mikosz, Krzysztof Oleszko, Patryk Salwiczek, Jakub Mańka, Leon Sułkowski oraz Tobiasz Ogonek zajęli najwyższe 1 miejsce i będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych (już trzeci raz w tym roku szkolnym!!!).  Dziewczyny w składzie: Paulina Wyderka, Judyta Krause, Wiktoria Piecha, Natalia Oczko, Samanta Szweda oraz Sandra Gradecka zajęły równie wysokie 2 miejsce! Gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych rozgrywkach.

Zdjęcia zostały zrobione aparatem zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Noc Umysłów Ścisłych

• W nocy z 14 na 15 kwietnia w naszej placówce odbywała się coroczna impreza szkolna:  "Noc Umysłów Ścisłych". Po 23:00  rozpoczął się wieczór doświadczeń, podczas którego uczniowie prezentowali doświadczenia z zakresu chemii i  fizyki. Wcześniej gościliśmy wspaniałychy ludzi nauki: Panią Annę Mainka i Pana Damiana Sobczaka, którym bardzo gorąco dziękujemy z uatracyjnienie naszej szkolnej imprezy przez przeprowadzenie ciekawych, profesjonalnych zajęć dla naszych uczniów.

Zapraszamy do fotorelacji.

• "Młodzież Zapobiega Pożarom"

• W sobotę 15 kwietnia 2023r. nasi uczniowie brali udział  powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", które odbywały się w Żyglinku. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Na szczególne gratulacje zasługuje uczeń kl. IV Dominik Frączek, który w kategorii klas I- IV zajął I miejsce.

• Kiermasz Wielkanocny

• Tuż przed  Świętami Wielkanocnymi  społeczność Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach   zorganizowała  pełen różnorodnych dekoracji świątecznych kiermasz. W czwartek 30 marca w sali gimnastycznej szkoły uczniowie wszystkich klas wystawili swoje, ale także rodziców i nauczycieli prace – ozdoby świąteczne. Nie zabrakło także kawiarenki z przepysznymi wypiekami naszych mam.  Głównym celem „Kiermaszu wielkanocnego” była integracja całej społeczności szkolnej.

Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratorium przyszłości".

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły.

• "Nie daliśmy się zgasić”

• Jakie właściwości gaśnicze ma woda czy co wchodzi w skład wyposażenia strażaka – z takimi pytaniami i nie tylko zmierzyli się uczestnicy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, który na szczeblu gminnym odbył się w piątek 31 marca w OSP Księży Las. Wśród grupy chcących zmierzyć się z tą wiedzą pojawili się także nasi uczniowie, którzy pokazali, że w temacie „pożarnictwa” są obeznani. W grupie I-IV, - I miejsce zajął Dominik Frączek (kl4), II miejsce zajęła Dorota Mike (kl.3) i III miejsce zdobył Karol Mike (kl.4). W grupie IV-VIII na pierwszym miejscu znalazł się Wojciech Sobczak (kl.6) a drugie miejsce zdobył Mateusz Marzec (kl.8). Gratulujemy ! Teraz czas na etap powiatowy. Trzymamy kciuki :)