• Akcja "Tusz do paki"

• Szanowni Państwo!
            Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji
            ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”, której celem jest edukacja ekologiczna
            dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek –
            tzw. kartridży.

Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekazane zostaną do  recyklingu. Ze środków uzyskanych ze zbiórki zostanie zakupiona karma dla zwierząt ze schroniska.

Pojemniki znajdują się na szkolnych korytarzach.

Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo do akcji „Tusz do paki” www.tuszdopaki.pl. Zachęcamy do zbierania kartridży w zakładach pracy, wśród rodziny i znajomych.

WAŻNE:
            Zbieramy wyłącznie tusze od drukarek atramentowych nie laserowych !

• MIŚ NA WALENTYNKI

• Zbieramy nowe pluszaki - MISIE dla dzieci z oddziału onkologii w Zabrzu. Misie można przynosić do 8 lutego 2023r.  do naszej szkoły i zostawić w kartonie na parterze (obok klasy 1). Jeżeli ktoś chciałby przyłączyć się do zbiórki, to prosilibyśmy o przynoszenie nowych pluszowych MISIÓW.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

• Rekrutacja do kl. I

• Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.17.2023 Wójta Gminy Zbrosławice

z dnia 18 stycznia 2023r. rekrutacja do klasy I  trwać będzie

od 01.03.2023r. do 08.03.2023r.

Wnioski do pobrania będą od dnia 01.03.2023r. w sekretariacie szkoły

lub ze strony internetowej szkoły.

Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 08.03.2023r. do godziny 15:00.

(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).

• Zapisy do klasy I na rok szkolny 2023/2024

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,

że od  06.02.2023r. do 28.02.2023r. trwają zapisy dzieci

do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej -  rekrutacja).

Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.

• Konkurs historyczny

• W dniu 13 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach odbył się  Konkurs Historyczny „Powstanie styczniowe 1863 - 1864”. Konkurs został zorganizowany z okazji zbliżającej się 160 rocznicy wybuchy powstania. W zmaganiach wzięli uczniowie klas VII i VIII. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą historyczną jednak ostatecznie pierwsze miejsce zajął Olgierd Lepszy ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu, zaś drugie miejsce ex aequo zajęły Anna Kuć ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy i Agata Rubin ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pyskowicach.

Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach "Laboratorium przyszłosci".

• Ferie..

• Życzymy Uczniom  udanych  i   bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten wspaniały czas dostarczy

Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.

Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni,  wypoczęci, z nową energią do pracy

w drugim semestrze.

Do zobaczenia 30 stycznia 2023r.

Dyrekcja szkoły  oraz nauczyciele

• Wspomnienia z przedświątecznego spotkania....

• 21 grudnia 2022 roku, sala w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ziemięcicach zamieniła się w teatralną scenę. Uczniowie klasy IV, V i VII przygotowali „teatralną ucztę dla oka i ucha”. Mogliśmy podziwiać wspaniałe przedstawienie jasełkowe. W czasie występu, ale także po razem z młodymi aktorami  oraz zespołem wokalnym mogliśmy śpiewać piękne, polskie kolędy. Nie zabrakło także świątecznego tańca w wykonaniu uczennic należących do szkolnego koła tanecznego. Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria przyszłości".