Wiosenne porządki - akcja..
Zajęcia języka mniejszości narodowej - niemieckiego
Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni ...
1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W związku z tym, jak co roku na lekcjach historii zostały przeprowadzone zajęcia związane z bohaterami, którzy po zakończeniu II wojny światowej nadal walczyli o wolną Polskę. Święto ustanowił w 2011 roku parlament. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie rozstrzelano siedmiu członków niepodległościowego IV Zjazdu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość.” W działania antykomunistycznego podziemia włączyło się ponad 200 tysięcy osób. Były to osoby walczące od 1939 roku z okupantem, a po wojnie kontynuowały swoją walkę. Historycy uważają, że nie mieli oni szans na zakończenie walki, ponieważ Sowieci chcieli zniszczyć najbardziej radykalną część społeczeństwa. Z tego powodu w latach 1944-1956 wskutek terroru komunistycznego śmierć poniosło około pięćdziesięciu tysięcy z nich.
W PRL władza nazywała ich „zaplutymi karłami reakcji”, brutalnie tępiła i utrudniała codzienne życie, np. przez utrudnianie kariery zawodowej. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie – 21 października 1963 roku.
Po 1989 roku zaczęto przywracać o nich pamięć, wreszcie po wielu latach historia upomniał się o swoich synów.
Pokonajmy Razem Koronawirusa
Więcej wiadomości pod linkiem: https://www.gov.pl/web/protegosafe
Prezentacja szkoły.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły. Szczególnie zachęcamy przyszłych naszych uczniów!
Zapisy do klasy I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 08.02.2021r. rozpoczyna się nabór dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce rekrutacja).
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.25.2021 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 29 stycznia 2021r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 01.03.2021r. do 08.03.2021r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 01.03.2021r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 08.03.2021r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
Konkurs
Komunikat
Do końca lutego br. przedłużone zostanie nauczanie zdalne dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych będą kontynuować naukę stacjonarną.
Dzień Bezpiecznego Internetu
9 lutego uczniowie naszej szkoły wezmą udział w akcji pt. Działajmy razem! z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.
Po feriach...
Po powrocie z ferii zimowych i nauczania zdalnego, pełni energii i radości, uczniowie kl. 3 pokazali swoim koleżankom i kolegom ze szkoły, jak ogromne możliwości i satysfakcję daje im jednak nauczanie stacjonarne. Zmotywowani do działania postanowili w ramach lekcji języka niemieckiego przygotować spektakl pt. Alex bei der Schneekönigin.
Zapraszamy do obejrzenia teatrzyku zarówno przez młodszych jak i starszych kolegów i koleżanek z naszej placówki:)
Komunikat
„Przygotujmy lepszy świat”
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II pod kierunkiem Pani Marleny Rudnik - Gmur przystąpili do programu edukacyjnego pt.: „Przygotujmy lepszy świat”, którego celem jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne wybory żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Program ten pokazuje, jak drobna zmiana na naszym talerzu może być korzystna dla naszego zdrowia i zaowocować wielką zmianą dla środowiska.
Uczestniczące w programie dzieci zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności pozwalające im wybierać w diecie to, co najlepsze dla nich i dla planety. Poznają ciekawe przepisy i samodzielnie lub z rodzicami przygotują posiłki oparte na składnikach roślinnych.
„Razem na święta”.
Okres przedświąteczny to czas refleksji i radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Już od dzieciństwa kojarzy się nam z rodziną, choinką, prezentami i kolędami.
Tuż przed świętami, nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN „Razem na święta”.
Celem inicjatywy było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, a także budowanie wspólnot i więzi międzyludzkich.
Mama jednego z naszych uczniów przedstawiła nam 10-letnią Oliwię ze Strzelec Opolskich, która dzielnie walczy z chorobą. Postanowiliśmy przygotować dla dziewczynki drobną paczkę.
Uczniowie stworzyli ręcznie robione kartki świąteczne, napisali listy, wiersze oraz przygotowali upominki.
Serdeczne podziękowania dla Nadii, Emilii, Magdy, Filipa, Hani, Oliwii, Angeliki, Samanty, Oliviera, Pauliny, Marty, Weroniki za pomoc i zaangażowanie oraz wszystkim osobom, które wsparły akcję.
Oliwii oraz jej Rodzinie życzymy Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku.
Komunikat
Informacja w sprawie pomocy psychologiczno - pedagogicznej
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowskich Górach informuje, że w związku z rozpoczętą kwarantanną narodową, celem zapewnienia dzieciom i młodzieży pomocy psychologiczno – pedagogicznej w okresie ferii zimowych, w dniach 04.01.2021-15.01.2021r. uruchamia dodatkowo:
- dyżury telefoniczne pełnione przez pedagogów z poradni dla rodziców/prawnych opiekunów dzieci i młodzieży ze szkół i placówek z Powiatu Tarnogórskiego 32 381-63-51 w następujących godzinach:
Poniedziałek 8.00-13.00
Wtorek 8.00-13.00
Środa 13.00-18.00
Czwartek 8.00 – 14.30
Piątek 8.00-18.00
- konsultacje, porady realizowane przez psychologów, pedagogów, logopedów, neurologopedów, oligofrenopedagogów, surdopedagoga i tyflopedagoga na terenie poradni dla dzieci, młodzieży oraz ich rodziców/opiekunów prawnych (w celu umówienia się na wizytę należy zadzwonić pod numer telefonu
32 285 43 67 w godzinach 8:00-18:00).
Jednocześnie informujemy, że specjaliści Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowskich Górach na bieżąco udzielają wsparcia rodzicom/prawnym opiekunom i nauczycielom szkół i placówek w rozwiązywaniu problemów związanych z kształceniem i wychowaniem, organizacją pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz wspieraniem rozwoju emocjonalno-społecznego dzieci i młodzieży, w tym związanych z sytuacją epidemiologiczną kraju.
Gwiazdkowy sukces..
Gwiazdkowy sukces I MIEJSCE w 19 Wojewódzkim Konkursie Piosenki Niemieckiej dla szkół postawowych wyśpiewała Natalia Oczko, uczennica klasy VI prezentując piosenkę bawarską. Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego oraz Komisja ds. Kultury i Oświaty przy Zarządzie woj. przyznało naszej uczennicy tak zaszczytne miejsce oceniając kandydatów klas IV-VI województwa śląskiego.
Jesteśmy niezmiernie dumni i szczęśliwi ze sukcesu naszej uczennicy, gdyż okazał się on wspaniałym prezentem świątecznym dla całej społeczności szkolnej.
Hej kolęda....online kolęda....
Boże Narodzenie, czyli świętowanie... czyli kolędowanie. Rok 2020 już nas przyzwyczaił do tego, że pewne tradycje uległy zmianie. W tym roku szkoły nie wypełniały dźwięki kolęd i pastorałek … chociaż nie do końca. Tym razem muzyczna uczta przeniosła się do sieci. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie: „Jesteśmy cool-ędowi” czyli wyśpiewajmy sobie Boże Narodzenie. Ograniczenia nie przeszkodziły szkolnym kolędnikom. Uczniowie przez pocztę elektroniczną wysyłali swoje wykonania, gdzie w scenerii świątecznej, razem z rodzinami śpiewali kolędy. Tym samym radosny śpiew usłyszały także szkolne mury ;). Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i prezentujemy wyniki konkursu:
Miejsce 1 – Alicja i Ola Wilczek
Miejsce 2 – Igor Długosz
Miejsce 2 ex aequo – Hania Mainka
Miejsce 3 – Agnieszka i Natalia Oczko
Wyróżnienie: Wiktoria Dankowska
Gratulujemy i mamy nadzieję do zobaczenia i usłyszenia w kolejnym roku na scenie szkolnej. Wesołych Świąt :)
Ogólnopolski konkurs „ Moja Świąteczna Ozdoba” - wyniki
Właśnie zakończył się ogólnopolski konkurs „Moja świąteczna ozdoba”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. W konkursie wzięło udział 276 uczestników z 27 miast z całej Polski.
Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie. Gratulacje dla Emilii Bilskiej (klasa IV), Wiktorii Dankowskiej (klasa IV), Marcela Gałązki (klasa I), Natalii Marzec (klasa III) oraz Mai Ożóg (klasa IV) za otrzymanie wyróżnień.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z wystawy pokonkursowej.
https://www.youtube.com/watch?v=clklprEU00Q
„MISSjaŚwięta”
21 grudnia gościliśmy w szkole nietypową osobę – Miss Polski 2020 Panią Magdalenę Kasiborską, która osobiście przyjechała odebrać przygotowane przez naszych uczniów paczki. Zgodnie z celem akcji „MISSjaŚwięta” trafią one do rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia.
Ferie 2021
Wesołego Alleluja!
Niech radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego
wniesie w serca wszystkich miłość i nadzieję,
a powracająca do życia natura będzie natchnieniem w codziennym życiu.
Świąt Wielkanocnych przepełnionych zdrowiem i pokojem życzą,Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy
Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
Konkursy OSP
Nasi uczniowie w trakcie odbioru nagród z Eliminacji Środowiskowych OTWP i OSKP w OSP Świętoszowice oraz w szkole.
Gratulujemy !
Kiermasz Wielkanocny
10 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany z inicjatywy Uczniów, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców. W czasie kiermaszu można było zakupić domowe wypieki, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Nie zabrakło także kawiarenki, w której można było wypić kawę i zjeść przedświąteczne wypieki.
Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły z organizację wspólnego przedsięwzięcia!!!
Zapraszamy do galerii.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego KARTKA WIELKANOCNA
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego: I MIEJSCE - Karolina Szygula kl. 6, Krzysztof Szygula i Mateusz Zgobisz kl.5 II MIEJSCE - Marta Cibura i Anastazja Nawrath kl. 4, III MIEJSCE - Lena Kucharczyk i Hanna Przystawska kl. 5, WYRÓŻNIENIE - Amelia Slabosz kl. 5 i Hanna Wyderka kl. 4. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
Konkurs na logo naszej szkoły
I Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach.
II Cel i przedmiot konkursu
1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
3. Konkurs trwa do 20.06.2025 r.
III. Warunki uczestnictwa w konkursie
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach.
2. Projekty konkursowe mogą być realizowane tylko indywidualnie
3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
4. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach.
6. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją warunków konkursu.
7. Osoby składające zgłoszenie w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
8. O sprawach nieobjętych regulaminem decydują Organizatorzy.
IV. Forma prezentacji pracy konkursowej
1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.
2. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych.
3. Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:
• Znak należy przedstawić na formacie A-4.
• Rekomendowany format pliku: psd, jpg, pdf, png, eps
• W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.
4. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:
• być czytelne i łatwe do zapamiętania,
• być łatwo identyfikowane z naszą szkołą
• wzbudzać pozytywne emocje,
• powinno być proste pod względem graficznym i kolorystycznym,
• powinno zawierać nazwę szkoły: Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
• powinno składać się : z połączenia logotypu (stylizacji literowej) i znaku graficznego będącego symbolem
V. Miejsce i termin składania prac konkursowych
1. Prace należy składać do dnia : 20.06.2025 r. do pani Katarzyny Witkowskiej na pendrive lub wysłać na adres mailowy: katarzynawitkowska.wf@gmail.com
2. Prace konkursowe, niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
4. Organizator nie zwraca prac.
VI. Kryteria oceny prac konkursowych
5. Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
6. 1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,
7. 2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania, pomysł
8. 3) czytelność i funkcjonalność projektu,
9. 4) estetyka wykonania projektu.
VII. Rozstrzygnięcie konkursu
1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.
2. Dla zwycięzcy przewidziana jest atrakcyjna nagroda.
3. Planowana data ogłoszenia wyników: 27 czerwiec 2025 r.
4. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2024/2025 oraz zamieszczone na stronie szkoły.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dopracowania lub zmodyfikowania zwycięskiego projektu oraz do nierozstrzygnięcia konkursu.
Życzymy ciekawych pomysłów!
Lekcja języka mniejszości narodowej - niemieckiego
Zwiedzanie instytucji niemieckich.
Kiermasz Wielkanocny
Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie
się 10 kwietnia 2025r. w naszej szkole w godzinach od 16:30 do 18:00.
I Szkolny Turniej FIFA
- 1
03 kwietnia 2025r. po raz pierwszy w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Turniej FIFA. W rozgrywkach esportowych wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn. Spotkania rozgrywane były systemem pucharowym, który cechuje się prostotą - przegrany odpada.
Uczestnicy byli na tyle efektywni, że obyło się bez jakichkolwiek dogrywek czy też rzutów karnych, dlatego przez fazę pucharową przeszliśmy bardzo szybko i dzięki niej wyłoniliśmy finalistów oraz zawodników walczących o najniższy stopień podium.
Finał to spotkanie Barcelony (Oskar Dworakowski i Kamil Kobroń) i Liverpool (Wojtek Piecha i Fabian Spende). Większe umiejętności szybkiej analizy i podejmowania decyzji sprawiły, że drużyna szóstoklasistów w składzie Wojtek Piecha i Fabian Spende wygrali cały turniej.
Podsumowanie rywalizacji:
1 miejsce - Wojtek Piecha i Fabian Spende (Liverpool)
2 miejsce - Oskar Dworakowski i Kamil Kobroń (Barcelona)
3 miejsce – Kacper Szweda i Błażej Iwan (Real Madryt)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie i zobaczymy jak wyniki wirtualnej zabawy przeniosą się na prawdziwe boiska.
Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień
Nowa galeria Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień została dodana do albumu fotograficznego
5
Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Odbył się konkurs plastyczny "Serce dla autyzmu", w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i empatią. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie pokazało, jak ważna jest otwartość i akceptacja dla osób ze spektrum autyzmu.
W klasach odbyły się prezentacje oraz rozmowy na temat autyzmu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Dzięki tym inicjatywom wspólnie budujemy społeczność pełną zrozumienia i szacunku.
Wycieczka kl. I -III - pierwszy dzień
- 3
Zapraszamy do galerii...
Pożegnanie zimy - powitanie wiosny !
21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzjęli udział w pochodzie symbolizującym pożegnanie zimy. Na czele szła klasa V z przygotowaną włsnoręcznie kukłą, która została spalona.
Jej zniszczenie ma sprawić, że Wiosna zagości u nas na dobre.
Dzisiejszy dzień w klasie 3
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, który jest charakterystyczny dla tego zespołu. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o akceptacji, szacunku i wsparciu dla osób z zespołem Downa.
Rozpoczęliśmy go od wysłuchania prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym jest zespół Downa oraz jak ważne jest zrozumienie i integracja osób nim dotkniętych. W geście solidarności uczniowie założyli dziś dwie kolorowe skarpetki, które symbolizują różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
Po tej ważnej lekcji wrażliwości przyszedł czas na pracę w grupach. Wspólnie sadziliśmy zioła, które teraz będą rosły w naszej sali. To zadanie nauczy nas cierpliwości i troski, a także przypomni, że każde życie – tak jak roślina – wymaga uwagi i opieki.
To był dzień pełen wartościowych lekcji, które na pewno zostaną z nami na długo!
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
14 marca w budynku OSP w Księżym Lesie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
● 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas I - IV,
● 2 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas V - VIII.
W zaciętej rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie otrzymując wysokie noty. W kategorii kl. I- IV Maksymilian Mainka z kl. III zdobył 2 miejsce, a Antoni Gniłka z kl. IV- 3 miejsce. Również wielki sukces odnieśliśmy w kategorii klas V- VIII. Uczeń klasy VI, Dominik Frączek po dogrywce zajął PIERWSZE MIEJSCE! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO: I miejsce - Amelia Fryda kl. 3 i Jakub Bednarek kl. 2, II miejsce - Julia Kowasz kl. 1 i Emilia Rother kl. 3, III miejsce - Jakub Aszteborski, Kacper Szymkiewicz i Małgorzata Namiota kl. 3. WYRÓŻNIENIA : kl. 1 - Hanna Nawrath, kl. 2 - Dominik Juskowiak, Andrzej Cibura, Alicja Szyszka kl. 3 - Hanna Grabinska, Mateusz Golbik i Kamil Dragon. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
Tego nie można zapomnieć
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - słowa te mogą stanowić przesłanie największego cmentarza na świecie jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ubiegły piątek uczniowie klasy 8 zmierzyli się z historią, której nie można zapomnieć. Zwiedzając muzeum, uczniowie nie tylko zapoznali się z historią tego miejsca ale przede wszystkim usłyszeli o zbrodni, która 80 lat temu została dokonana na ludzkości. By lepiej zrozumieć to czym żyli więźniowie, co przeżywali, jakie uczucia im towarzyszyły, ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach próbując zrozumieć czym dla więzionych była samotność, odwaga czy solidarność. Zdanie, które mocno wybrzmiało w trakcie zwiedzania było nawiązanie do wypowiedzi nieżyjącego już więźnia Mariana Turskiego, który kilka lat temu pozostawił w naszej pamięci te słowa: „Młodzi nie bądźcie obojętni! Auschwitz nie spadło z nieba. Auschwitz tupało małymi kroczkami"
ZAPRASZAMY NA:
To już jutro - czyli 10 marca o godz. 16:30.
Zapraszamy wszystkich 7 - latków, którzy od września 2025r. chcą rozpocząć nauke w naszej szkole!
Bal karnawałowy...
W karnawale, karnawale wszyscy bawią się wspaniale. I tak też było. W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na bal karnawałowy. Było to znakomite preludium do rozpoczynających się ferii a także sposób by wspólnie świętować walentynki. Na parkiecie dosłownie wirowały nie tylko nogi ale także i rozgrzane serca, które niosła muzyka.(Szczegóły na zdjęciu) - Teraz czas na ferie 😊
Ferie
Wspólne śniadanie pełne smaku i nauki!
- 2
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść pyszne śniadanie – chrupiące gofry z różnymi dodatkami! Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad kultury przy stole, a także rozwijania samodzielności w przygotowywaniu posiłków.
Na stole królowały zarówno słodkie kompozycje z owocami, bitą śmietaną i czekoladą, jak i wytrawne wersje z jajkiem, szynką i warzywami. Wspólne gotowanie i jedzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na integrację i naukę poprzez doświadczenie.
Do przygotowania gofrów wykorzystaliśmy sprzęt, który nasza szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w praktyczny i nowoczesny sposób!
To był smaczny i pełen radości dzień!
Archiwum Aktualności