Jak co roku nasi uczniowie spalili Marzannę po wcześniejszym przejściu ulicami Ziemięcic.
Teraz wszyscy czekamy na wiosnę...
Jak co roku nasi uczniowie spalili Marzannę po wcześniejszym przejściu ulicami Ziemięcic.
Teraz wszyscy czekamy na wiosnę...
Intensywny luty i marzec
Dla zespołu wokalnego „Żuczki” działającego w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach miesiąc luty i marzec był to czas intensywnej pracy, ale także sukcesów.
Uczniowie przygotowywali się i wzięli udział w dwóch konkursach:
I edycji Wojewódzkiego Konkursu Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej w ramach Dnia Mniejszości Narodowych i Etnicznych w ZSO nr 12 Gliwicach oraz w XXIV Konkursie Piosenki Niemieckiej w Zespole Szkół nr 10 Zabrzu. Sukcesy zespołu się zdublowały, ponieważ członkowie zajęli dwukrotnie I miejsce w obydwu konkursach. Ponad to Magdalena Szyszka uczennica klasy VI dwukrotnie zajęła I miejsce w kategorii solistów. Wszystkie piosenki wykonano z repertuaru Stefanie Hertel.
Nasi podopieczni wykazali się nie tylko umiejętnościami wokalnym, ale także aktorskimi.
W kategorii poezja niemieckojęzyczna uczennica klasy VI Zofia Iwan zajęła II miejsce natomiast uczennica klasy III Julia Hoin otrzymał wyróżnienie.
To dopiero początek roku, a w planach kolejne wyjazdy i konkursy….
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Kobieta... to brzmi poetycko
Kobietę podobno nie należy starać się zrozumieć, trzeba ją po prostu kochać.
A jak pięknie mówić o kobiecie? Najlepiej posłużyć się poezją, która jest literaturą piękną podobnie jak kobieta, ta z kolei jest tak zwaną płcią piękną. 8 marca, Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach zaprosił wszystkich chętnych na „deski szkolnej sceny” by zaprezentować wiersze, gdzie tematem przewodnim była kobieta. Recytatorów podzielono na dwie
grupy – młodszą, klasy I-III, i starszą, klasy IV-VI. W grupie młodszej I miejsce zajęła Alicja Jasińska, II miejsce zajęła Maria Mainka i III miejsce ex aequo zajęły Hanna Kowalik i Emilia Spatz. W grupie starszej na najwyższym podium stanął Mateusz Kolanek, na drugim miejscu znalazła się Paulina Ogonek, na trzecim z kolei Natalia Zagata. Wyróżnienie otrzymała Julia Rudawska. Gratulujemy !
Zdjęcia umieszczone są w galerii.
Zasady ogólne
Sprawdzian w klasie szóstej szkoły podstawowej obejmuje wiadomości i umiejętności określone w wymaganiach ogólnych i szczegółowych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów nauczanych na dwóch pierwszych etapach edukacyjnych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Podstawę dla wielu zadań z języka polskiego i matematyki stanowią teksty lub informacje z zakresu historii lub przyrody.
Sprawdzian składa się z dwóch części:
· część pierwsza – obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki,
· część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego.
Szóstoklasista przystępuje do sprawdzianu z jednego z następujących języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. Uczeń może wybrać tylko ten język, którego uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.
Sprawdzian ma formę pisemną. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Nie określa się minimalnego wyniku, jaki powinien uzyskać uczeń, toteż sprawdzianu nie można nie zdać.
Przebieg sprawdzianu
Sprawdzian jest przeprowadzany w kwietniu. Uczeń, który z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do sprawdzianu w tym terminie, przystępuje do niego w czerwcu.
Obie części sprawdzianu są przeprowadzane jednego dnia. Część pierwsza trwa 80 minut, a część druga – 45 minut. Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą. Każda część sprawdzianu rozpoczyna się o godzinie określonej w harmonogramie przeprowadzania sprawdzianu, który jest ogłaszany na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do 20 sierpnia roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym jest przeprowadzany sprawdzian. Do czasu pracy z arkuszem egzaminacyjnym nie wlicza się czasu przeznaczonego na sprawdzenie przez ucznia poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi.
Na sprawdzian uczeń przynosi ze sobą wyłącznie materiały i przybory pomocnicze określone w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogąkorzystać zdający.
W roku szkolnym 2015/2016 są to:
· długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania odpowiedzi
i wykonywania rysunków
· linijka, wykorzystywana tylko podczas pierwszej części sprawdzianu.
Na sprawdzianie nie można korzystać z ołówka, kalkulatora . Nie wolno także przynosić i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.
Zadania na sprawdzianie
Zadania do części pierwszej sprawdzianu z języka polskiego i matematyki tworzą jeden arkusz. Zadania te mają formę zamkniętą i otwartą. W zadaniach otwartych zdający samodzielnie formułuje odpowiedź. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna.
Zadania do części drugiej sprawdzianu - z języka obcego nowożytnego mają formę zamkniętą. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych.
Do przeprowadzenia części drugiej sprawdzianu wykorzystuje się także płytę CD do sprawdzenia umiejętności rozumienia ze słuchu (nie dotyczy sprawdzianu dla uczniów słabosłyszących i niesłyszących).
Przykładowe zadania wraz z rozwiązaniami można znaleźć w:
• informatorze o sprawdzianie
• przykładowych arkuszach egzaminacyjnych.
Arkusz egzaminacyjny do obydwu części sprawdzianu składa się z zeszytu zadań i karty odpowiedzi.
W części pierwszej sprawdzianu rozwiązania zadań otwartych uczeń zapisuje w miejscu do tego przeznaczonym w zeszycie zadań. W obydwu częściach sprawdzianu odpowiedzi do zadań zamkniętych uczeń przenosi na kartę odpowiedzi.
Informacje dodatkowe
1. Sprawdzian w języku mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej i języku regionalnym
Uczniowie szkół lub oddziałów, w których zajęcia są prowadzone w języku mniejszości narodowej, języku mniejszości etnicznej lub języku regionalnym, rozwiązują zadania z matematyki w języku polskim albo w języku danej mniejszości narodowej, mniejszości etnicznej lub w języku regionalnym. Stosowną deklarację rodzice (prawni opiekunowie) ucznia składają do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian.
2. Sprawdzian z języka obcego nowożytnego
Jeżeli w szkole uczeń uczy się obowiązkowo więcej niż jednego języka obcego nowożytnego, jego rodzice (prawni opiekunowie) składają pisemną deklarację wyboru języka (załącznik 3a w Informacji o sposobie organizacji i przeprowadzania sprawdzianu) do 30 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian.
Osoby pełnoletnie składają taką deklarację samodzielnie.
3. Uprawnienia laureatów konkursów/finalistów i laureatów olimpiad
Uprawnieni do zwolnienia z odpowiedniej części sprawdzianu są uczniowie, którzy w klasie czwartej, piątej lub szóstej szkoły podstawowej przystąpili do olimpiady, konkursu z zakresu przedmiotów objętych sprawdzianem (języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego będącego dla ucznia obowiązkowym przedmiotem) i uzyskali tytuł :
• laureata i finalisty olimpiad przedmiotowych, o których mowa w art.44zx ust1 ustawy, wymienionych w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w sprawie wykazu olimpiad przedmiotowych uprawniających do zwolnienia z przystąpienia do danej części sprawdzianu w roku szkolnym 2016
• laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim (organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty i kuratorów innych województw).
Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z tej części sprawdzianu najwyższego wyniku.
4. Uprawnienia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi:
· cudzoziemcy, którym ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu,
· chorzy, niepełnosprawni, niedostosowani społecznie oraz zagrożeni niedostosowaniem społecznym, przystępują do sprawdzianu w warunkach i formach dostosowanych do ich potrzeb.
Szczegółowe informacje dotyczące dostosowań są ogłaszane w komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, publikowanym na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej do 10 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian.
NOWOŚĆ
W roku szkolnym 2015/2016 przygotowuje się dostosowane arkusze egzaminacyjne dla:
· cudzoziemców, którym ograniczona znajomość języka polskiego utrudnia zrozumienie czytanego tekstu do części pierwszej sprawdzianu,
· dla uczniów z mózgowym porażeniem dziecięcym do obydwu części sprawdzianu.
Zapotrzebowanie na ww. materiały należy składać pisemnie do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie do 30 listopada 2015 roku.
Wyniki i zaświadczenie
W terminie wskazanym w komunikacie przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wyniki sprawdzianu dla każdego ucznia, który przystąpił do sprawdzianu zostaną przekazane elektronicznie do szkoły oraz udostępnione uczniom w serwisie ucznia.
W dniu zakończenia roku szkolnego uczeń, który kończy szkołę podstawową (a w szkołach artystycznych uczeń promowany do klasy programowo wyższej) otrzyma zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu wraz ze świadectwem.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przygotowuje Informację o szczegółowych wynikach sprawdzianu (a nie zaświadczenie) dla uczniów zwolnionych z obowiązku przystąpienia do sprawdzianu z przyczyn losowych lub zdrowotnych, zwolnionych ze względu na niepełnosprawności sprzężone.
W informacji o szczegółowych wynikach sprawdzianu zamiast wyniku wpisuje się odpowiednio „zwolniony”, „zwolniona”.
Wyniki sprawdzianu obejmują:
• wynik z części pierwszej (wynik ogólny oraz szczegółowe wyniki z języka polskiego i matematyki)
• wynik z części drugiej (z języka obcego nowożytnego).
Wynik procentowy to odsetek punktów (zaokrąglony do liczby całkowitej), które uczeń zdobył za zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności z danego przedmiotu.
Na przykład jeśli zdający za zadania matematyczne zdobędzie 18 punktów spośród 22 możliwych do zdobycia, to uzyska wynik równy 82%.
04 marca 2016r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV - VI.
Szkolnym mistrzem ortografii w tym roku została Julia Rudawska uczennica kl. V,
II miejsce zajął uczeń kl. VI Mateusz Kolanek,
III Zofia Iwan z kl. VI,
wyróżnienie otrzymała Martyna Golbik uczennica kl. IV.
Wszystkim nagrodzonym życzeymy dalszych sukcesów!!!
12 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzien św.Walentego. Nie zabrakło najsłynniejszych polskich utworów wokalnych i poetyckich o teamtyce miłosnej, oczywiście w wykonaniu uczniów, którzy wprowadzili wszystkich w romantyczny nastrój. W kolejnej części spotkania uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością najsłynniejszych sentenji , czy tekstów polskich piosenek o ww. tematyce.
Na zakończenie uczniowie wzajemnie wręczali sobie kartki walentynkowe, które przez cały tydzień zbierane były przez "Pocztę walentynkową".
Zapraszamy do galerii.
Mamy sukces!!!!
W konkursie piosenki niemieckojęzycznej:
w kategorii klas IV-VI jako zespół wywalczyliśmy I miejsce,
w kategorii soliści także I miejsce dla Magdaleny Szyszka uczennicy kl. VI
w konkursie poezji niemieckojęzycznej:
w kategorii klas I-III wyróżnienie dla Julii Hoin
w kategorii klas IV-VI II miejsce dla Zofii Iwan
02 marca 2016r nasi uczniowie zaprezentują się ponownie na uroczystej gali.
03 lutego wzięliśmy udział w Konkursie wokalno - poetyckim "Deutsch macht Spaß" organizowanym przez ZSO nr 12 w Gliwicach. Honorowy patronat przejęli:
Prezydent Miasta Gliwice, Dom Wspólpracy Polsko - Niemieckiej, Niemieckie Towarzystwo Oświatowe oraz Instytut Gethego w Krakowie i DFK Gliwice.
Nasi uczniowie zaprezentowali się w kategorii: soliści, chór, dwie uczennice w pięknej recytacji.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki!!!
Szanowni Rodzice!
Przypominamy, że w dniu 9 lutego 2016r. o godz.17:00 odbędzie się zebranie podsumowujące pracę w pierwszym semestrze.
Serdecznie zapraszamy!!!
19 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Uroczystość ropoczęła Pani dyrektor, która powitała wszystkich przybyłych i złożyła najserdeczniejsze życzenia.
Przypomniała, że babcie i dziadkowie nie tylko opiekują się swymi wnukami, ale są dla nich skarbnicą wiedzy i doświadczenia.
Dedykacją do życzeń był program artystyczny przygotowany przez uczniów
kl. I-VI. Nie zabrakło słowa, piosenki i tańca. Wszyscy dziadkowie zostali wprawieni we wspaniałe nastroje.
Z okazji tak wspaniałego święta życzymy im dużo zdrowia, radości, wytrwałości
oraz pociechy ze swoich wnuków.
25 listopada 2015r. kl. VI przystąpiła do prónego sprawdzianu z wyd. Nowa Era.
Poniżęj raporty z częśći I i części II.
raport_o_szkole_probny_sprawdzian_kl._VI_z_Nowa_Era.pdf
Gratulujemy wygranej w gminnym konkursie na
"Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową"
Jakubowi Wielgockiemu i Mateuszowi Kolanek.
W niedzielę 13 grodnia 2015r. zespoł wokalny Żuczki wystąpił ze świątecznym programem dla lokalnej mniejszości niemieckiej. Nasi mali artyści od Mikołaja otrzymali słodkie niespodzinki.
Wyniki już są!!!
Gratulujemy Julii Rudawskiej oraz Martynie Golbik wyróżnienia w postaci nagrody indywidualnej,
którą dziewczyny odbiorą na gali 7 stycznia 2016r.
Nasi mali artyści wzięli udział w szesnastej edycji Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych pod patronatem Biskupa Diecezji Gliwickiej Gerarda Kusza, Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka oraz patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego" i "Wiadomości Powiatu Gliwickiego" oraz Radia SILESIA.
Czekamy na Wyniki, które zostaną opublikowane w sobotę 12 grudnia 2015 roku.
Zdjęcia z konkursu w galerii!!
Dnia 25 czerwca klasa 1 odwiedziła remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoszowicach. Było to bardzo ciekawe i pełne wrażeń wyjście, podczas którego uczniowie mieli okazję zapoznać się z codzienną pracą strażaków. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wozy strażackie oraz poznawały sprzęt, który znajduje się na ich wyposażeniu. Strażacy opowiadali o swojej pracy, pokazując jak ratują ludzi podczas różnych akcji ratunkowych. Uczniowie przeszli także krótkie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się, jak reagować w nagłych sytuacjach i jak prawidłowo wezwać pomoc. Jedną z największych atrakcji było zadanie z użyciem wody – dzieci miały za zadanie za pomocą strażackiego węża strącić pachołki. Sprawiło im to ogromną radość i było świetną zabawą. Na zakończenie wizyty na wszystkich czekały pyszne kiełbaski z ogniska, które smakowały wyśmienicie po pełnym wrażeń dniu.
Dziękujemy strażakom z OSP Świętoszowice za ciepłe przyjęcie i ciekawe zajęcia!
Zaprasamy do galerii.
W dniach 23.06-26.06.2025r uczniowie Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach mieli okazję uzyskać wiedzę i umiejętności niezbędne do dbania o zdrowie i bezpieczeństwo swoje
oraz najbliższych. W ciągu całego tygodnia wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali włączeni
w szereg działań edukacyjnych i informacyjnych. W klasach młodszych I-III przeprowadzono pogadanki oraz projekcje filmów edukacyjnych poświęcone bezpiecznym wakacjom. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach wymieniając się wiedzą i doświadczeniem.
Z zaangażowaniem rozwiązywali krzyżówki, łamigłówki, quizy dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas wakacji oraz przygotowując plakaty tematyczne. Uczniowie klas starszych IV-VIII oglądali filmy, prezentacje multimedialne, przygotowywali gazetki. Ponadto, przeprowadzono pogadanki
z wychowawcami klas przygotowując się do planowanych wycieczek klasowych:
- wycieczka rowerowa klasy IV nad Jezioro Czechowice - przypomnienie zasad ruchu drogowego (pozytywnie zdany egzamin teoretyczny i praktyczny na kartę rowerową), oraz zasad bezpiecznego korzystania ze zbiorników wodnych,
- klasa V, VI, VII, VIII - przypomnienie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w trakcie pieszych wycieczek górskich,
Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w ćwiczeniach praktycznych
z pierwszej pomocy, prowadzonych przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa oraz pielęgniarkę p. Justynę Barczyk. W ramach działań Tygodnia Bezpieczeństwa zorganizowano również spotkanie z przedstawicielem Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoszowicach p. Krystyną Mike oraz wyjście uczniów na warsztaty do OSP.
W ostatni poniedziałek przed wakacjami klasa 4, tuż po zdanym egzaminie na kartę rowerową, wybrała się na wycieczkę rowerową do Gliwic i Czechowic. 23 kilometrowa trasa była podzielona na etapy i prowadziła po różnych rodzajach terenu: pola, lasy, ulice miasta oraz ścieżki rowerowe. Wycieczka miała na celu zadbać o dobrostan uczniów, zachęcić ich do aktywności fizycznej oraz czynnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.
Wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny
2025/2026, które należy zakupić we własnym zakresie.
Pozostałe podręczniki uczniowie od kl. I do VIII otrzymają
we wrześniu w szkole.
27 czerwca 2025r.
klasy I - III na godz. 8:00
klasy IV - VIII na godz.9:30
Dnia 17 czerwca klasa 1 wybrała się na wycieczkę do Ogrodnictwa Śliwińscy w Przezchlebiu. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o pielęgnacji roślin oraz poznały różne ich gatunki. Uczniowie mieli także wyjątkową okazję spróbować świeżych warzyw prosto z ogródka – rzodkiewki i ogórka zielonego. Wizyta była nie tylko pouczająca, ale też bardzo smaczna i pełna wrażeń.
W ramach obchodów XXIV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom uczniowie klasy I odwiedzili Bibliotekę w Ziemięcicach. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek czytanych przez Panią Malgosię, co stało się inspiracją do dalszych rozmów o bohaterach i wartościach ukrytych w opowieściach. Po wspólnym czytaniu uczniowie korzystali ze strefy relaksu. Czas ten wypełniły różnorodne aktywności: malowanie, budowanie konstrukcji z klocków oraz gra w paletki, chodzenie po płytkach sensorycznych. Dzieci dzięki zajęciom w plenerze z radością i zaangażowaniem spędziły czas w kreatywny sposób, rozwijając swoją wyobraźnię i współpracując ze sobą.
Wizyta w bibliotece była nie tylko okazją do kontaktu z książką, ale także do radosnej zabawy i integracji. Dziękujemy Bibliotece w Ziemięcicach za serdeczne przyjęcie i ciekawe zajęcia!
Uczennice klasy 7 i 8 (Maja Ożóg, Emilia Bilska, Alicja Wilczek, Lena Kliś, Agnieszka Oczko, Natalia Kowalik) wraz z nauczycielem Panią Katarzyną Witkowską jak już w kwietniu wspominaliśmy podjęły się ciekawego wyzwania: nagrania filmiku (rolki), który w kreatywny sposób promuje zdrowie, i który został zgłoszony na ogólnopolski konkurs "Zroluj zdrowie – siła wyborów"! Filmik okazał się na tyle ciekawy i wartościowy, że jako jedyna szkoła (z 95 placówek) podlegająca pod Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytomiu otrzymała wyróżnienie i drobne upominki. Gratulujemy!!!
Na dzisiejszej lekcji uczniowie klasy I własnoręcznie wykonali książeczki w języki niemieckim.
W dniu 3.06.2025r. na hali MOSiR w Radzionkowie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Dziewcząt rocznik 2012 i młodsze w koszykówkę 3x3. Po zaciętej walce dziewczęta ostatecznie stanęły na najniższym stopieniu podium, zdobywając 3 miejsce. Gratulujemy!!! Skład dziewcząt: Karolina Szyguła, Marta Mentel, Dorota Mike oraz Maja Kirszniok.
Od kilku lat w naszej szkole zrealizowany jest program „Bieg po zdrowie". Również i w tym roku szkolnym uczniowie klasy IV podczas lekcji wychowawczych poszerzali wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej realizując program antynikotynowy „Bieg po zdrowie". Program pozwala przekazać dzieciom wiedzę na temat zachowań prozdrowotnych oraz kształtuje odpowiednie umiejętności i postawy związane z tym obszarem. Pomaga utrzymać zdrowie i osiągać zadowolenie z życia obecnie i w przyszłości. Program promuje zdrowy styl życia bez uzależnień oraz przyczynia się do zwiększania wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach, dyskusjach i tworzyli plakaty promujące życie bez papierosów. Wykazali się wzrostem wiedzy na temat skutków palenia tytoniu oraz innych uzależnień. Zwiększyła się świadomość potrzeby dbania o zdrowie. Zachęceni zostali również rodzice uczniów klas 4 do wzmocnienia działań szkoły w tym zakresie.
Zachęcamy pozostałych rodziców do lektury:
https://www.gov.pl/web/gis/bieg-po-zdrowie---program-antytytoniowej-edukacji-zdrowotnej
Dzisiaj uczniowie klasy 1 uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach lodziarskich, które odbyły się w pobliskiej lodziarni Gelato di Milan. Podczas zajęć mieliśmy okazję poznać tajniki tworzenia lodów rzemieślniczych – od doboru naturalnych składników, przez proces mieszania i mrożenia, aż po gotowe lody.
Z ogromnym zaangażowaniem obserwowaliśmy cały proces produkcji lodów, a następnie każdy wypowiedział się na temat własnych smaków.
Na zakończenie warsztatów uczniowie zostali zaproszeni do degustacji wybranych lodów – każdy znalazł coś dla siebie! Lody były wyjątkowo kremowe, aromatyczne i wyraźnie naturalne w smaku.
To była nie tylko pyszna przygoda, ale także ciekawa lekcja o tym, ile pasji i precyzji potrzeba, by stworzyć idealny deser.
Serdecznie dziękujemy Panu Kamilowi Milan za ciepłe przyjęcie!
Za nami Dzień Dziecka i Sportu Szkolnego. W sobotę 31 maja na stadionie Pogoni Ziemięcice zorganizowane zostały rozgrywki sportowe dla uczniów naszej szkoły. Siedem 6-osobowych drużyn rywalizowało w 3 konkurencjach (sztafeta, piłka nożna i krzyżówka sportowa) oraz trzy 8-osobowe drużyny młodszych uczniów rywalizowało w grze "dwa ognie". Było wiele emocji i dobrej zabawy. Dla zwycieskich drużyn Samorząd Uczniowski ufundował symboliczne puchary i medale. Podczas tego wspaniałego święta na uczniów czekały liczne atrakcje, takie jak: pétanque (gra w bule), gry planszowe, dmuchańce oraz poczęstunek - dwie ostatnie sfinansowane przez Radę Rodziców. Zwieńczeniami imprezy był mecz w siatkówkę nauczyciele/rodzice kontra uczniowie.
Dziękujemy Radzie Rodziców, Dominikowi Stańczak oraz Joachimowi Szczeponik.
Zapraszamy do fotorelacji!
W ubiegły piątek w naszej szkole gościliśmy trenera koszykówki – Radosława Kucińskiego, który na co dzień trenuje II ligowy KKS Tarnowskie Góry. Wizyta związana była z projektem „Mały Mistrz" w którym uczestniczą uczniowie klas młodszych. Tym razem to uczniowie klasy 3 mieli okazję brać udział w zajęciach „pod okiem fachowca" w danej dziedzinie. Dodajmy, że w ramach projektu „Mały Mistrz"- zajęcia ruchowe w klasie II i III – raz w tygodniu prowadzone są wspólnie przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej i nauczyciela wychowania fizycznego.
W dniu 29.05.2025r. na boisku przy SP Zbrosławice odbyły się gminne zawody z piłki koszykowej 3x3 uczennic i uczniów szkół podstawowych z rocznika 2011 i 2010. Chłopcom z naszej szkoły udało się dojść do finałów, gdzie ulegli lepszej drużynie z Miedar i zajęli 2 miejsce. Dziewczyny miały mniej szczęścia i ostatecznie uklasyfikowały się na 5 pozycji. Gratulujemy!!!
Skład chłopców: Kacper Szweda, Błażej Iwan, Kamil Kobroń i Oskar Dworakowski.
Skład dziewcząt: Maja Ożóg, Lena Kliś, Alicja Wilczek i Natalia Marzec.
Książeczki w wykonaniu uczniów kl. 3 na lekcjach języka mniejszości narodowej - niemieckiego
Podczas ostatnich gminnych zawodów sportowych, które odbyły się 28.05.2025r. na boisku przy SP Zbrosławice, odbyło się podsumowanie we Współzawodnictwie Szkół Podstawowych „Igrzyska Dzieci" Gminy Zbrosławice w roku szkolnym 2024/2025. Nasza szkoła uzyskując przez cały rok szkolny bardzo wysokie wyniki sportowe, zdobyła I miejsce w ww. współzawodnictwie.
Dla przypomnienia: w gminie jest osiem szkół podstawowych i to właśnie naszej szkole przypadło najwyższe miejsce na podium. Puchar oraz nagrody rzeczowe dla szkół przekazał Zastępca Wójta Gminy Zbrosławice Pan Robert Kamiński.
W 28.05.2025r. na boisku przy SP Zbrosławice odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe, tym razem z piłki koszykowej 3x3. Zarówno dziewczęta, które zajęły wysokie 2 miejsce, jak i chłopcy zajmując 3 miejsce, dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka. Gratulujemy!!!
Skład dziewcząt: Karolina Szyguła, Marta Mentel, Dorota Mike oraz Maja Kirszniok.
Skład chłopców: Igor Długosz, Kamil Oleszko, Dominik Frączek oraz Wojtek Piecha.
Powered by aSc EduPage