• Sukces ucznia klasy III

          • Uczeń klasy III - Igor Długosz wraz z drużyną zdobyła 2 miejsce na Turniej Sztorm Cup piłki nożnej U-9. Natomiast on sam  otrzymał  wyróżnienie i tytuł najlepszego zawodnika turnieju. 

            Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!! 

          • Dzień Pierwszaka

          • 12 października odbył się w naszej szkole Dzień Pierwszoklasisty .Najpierw oficjalnie przyjęliśmy Pierwszaków do grona społeczności szkolnej – zostali oni pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszyscy pierwszoklasiści uroczyście ślubowali, że będą pilnymi uczniami, wzorowymi kolegami, że będą godnie reprezentować  szkołę. 

            Dopełnieniem tego wspaniałego dnia był poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy powodzenia a Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech.

          • Koniec języka za przewodnika…czyli słów kilka o warsztatach językowych!

          • Koniec języka za przewodnika…czyli słów kilka o warsztatach językowych!

            W ubiegły czwartek w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest 26 września. Naszym celem było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Każdy uczestnik miał za zadanie przebrać się, nawiązując do Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

            Imprezę rozpoczęliśmy od włoskiego poczęstunku, czyli pizzy oraz prezentacji strojów.

            Następnie uczniowie, podzieleni na kilkuosobowe grupy, rozpoczęli ćwiczenia i gry stolikowe w trzech językach (angielskim, niemieckim oraz francuskim).

            Spośród zaproponowanych aktywności, uczniowie rozwiązywali także test online z wiedzy na temat Niemiec, Wielkiej Brytanii i  Francji. Ponadto, wzięli udział w konkursie „Jaka to piosenka?” oraz „Biegnij po słowo”. Głównym celem ćwiczenia było zapamiętanie określonego słownictwa oraz przekazanie informacji swojej drużynie. Było też trochę śpiewu i tańca. Na końcu próbowaliśmy wspólnie zatańczyć „belgijkę”- taniec ludowy, popularny szczególnie we Francji, tańczony w parach ustawionych w kole, z wymianą partnerów.

            Nauka połączona z zabawą była bardzo udana. Z resztą zobaczcie sami! Zapraszamy do fotorelacji.

             

          • Klasa III w Radiostacji Gliwickiej...

          • 29 września  uczniowie klasy III wzięli udział w lekcji muzealnej w Radiostacji Gliwickiej. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z historią terenów Górnego Śląska, a w szczególności Gliwic. Kustosz Radiostacji opowiedział uczniom o sfingowaniu ataku na budynek Radiostacji. W ramach spotkania dzieci obejrzały film związany z prowokacją gliwicką. Uczestnicy wycieczki mieli okazję ujrzeć z bliska wieżę radiową, nazywaną czasem gliwicką wieżą Eiffla. Po zakończonej lekcji muzealnej dzieci udały się do parku sensorycznego. Uczniowie mogli skorzystać z  mechanicznych i elektronicznych urządzeń, które ułatwiają zrozumienie zjawiska dźwięku oraz jego fizycznych właściwości.

          • Spotkanie z przedstawicielami Policji...

          • W naszej szkole jak co roku odbyło się dziś (22.09) spotkanie młodszych uczniów (kl. I-III) z przedstawicielami Policji. Rozmowa dotyczyła prawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego. Panowie funkcjonariusze uczulili również naszych uczniów, by nie dali się zachęcić do nawiązania kontaktu z obcym człowiekiem, nie otwierali drzwi nieznajomym pod nieobecność osób starszych. Dzieciaki dowiedziały się również jak się zachować i jaką przyjąć postawę w przypadku, gdy zaatakuje nas pies.

            PAMIĘTAJMY o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa. O które powinniśmy dbać!

            DROGI RODZICU!

            Powracające po długiej przerwie dzieci i młodzież często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

            Jeśli odwozisz dzieci, młodzież do szkoły pamiętaj o:

            • korzystaniu z pasów bezpieczeństwa oraz przewożeniu najmłodszych w fotelikach bezpieczeństwa; • zatrzymaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię;

            • zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu. Przypominamy, dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach!

             

          • Spotkanie z autorką książki „Mali Skarbnicy”..

          • 21 września  uczniowie klasy II,III i IV wzięli udział w spotkaniu z autorką książki „Mali Skarbnicy”, Panią Agatą Frączek. W ramach spotkania uczniowie zapoznali się z fragmentem książki i odbyli dyskusję na temat śląskich skarbów. Podsumowaniem wydarzenia było stworzenie swojego wyobrażenia „Rudka”, tajemniczego bohatera książki. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał swój kamień, który ozdabiał za pomocą farb plakatowych. Na zakończeniu spotkania, chętni uczniowie mieli możliwość zakupu książki „Mali Skarbnicy” wraz z autografem autorki. Wizyta w Gminnej Bibliotece w Ziemięcicach przebiegła w radosnym i pełnym emocji nastroju. To spotkanie dało uczniom możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat literatury dziecięcej.

          • Sprzątanie świata….

          • 20 września w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach już po raz kolejny odbyła się akcja „Sprzątanie Świata”. Wyposażeni w worki i rękawiczki, grupy uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami zbierali wszystko to, co znalazło się na trawnikach, wzdłuż poboczy, na placu zabaw, boisku oraz w okolicach kościoła i naszej szkoły. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Uczestnicy sprzątania byli bardzo zadowoleni z udziału w akcji. Wszyscy uczniowie podnieśli swoją świadomość w zakresie działań ekologicznych oraz dali przykład miejscowej społeczności. 

             

          • Wizyta w Muzeum w Gliwicach

          • Wizyta w Muzeum Willa Caro w Gliwicach

            W dniach 15 i 16 września uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce do Willi Caro w Gliwicach. Będąc w Muzeum obejrzeli wystawę obrazów, rzeźb i grafik najwybitniejszych artystów okresu Młodej Polski: Stanisława Wyspiańskiego, Olgi Boznańskiej, Jacka Malczewskiego, Włodzimierza Tetmajera i wielu , wielu innych. Po obejrzeniu pięknych prac uczestniczyli w warsztatach podczas których wykonali kukiełki.

          • Energylandia…

          • Wycieczka do  Energylandii  na początku tego roku szkolnego przyniosła  naszym uczniom wiele  wspaniałych wrażeń. Tym razem  zabawa odbywała się w przepięknej jesiennej scenerii. 

          • FEST – bezpieczny powrót do szkoły

          • Powroty bywają trudne, tym bardziej po wakacjach ;) Najważniejsze jednak jest to,  by był to powrót bezpieczny a nawet fest bezpieczny. 

            2 września w naszej szkole gościła redakcja radia Fest. Były rozmowy, wywiady a główny temat, który przewijał się między wierszami to bezpieczeństwo na drodze. Redaktor Marcin Godzik, przekonywał uczniów, że bezpieczeństwo równa się z byciem widocznym na drodze dlatego każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową z napisem: „Bądź Fest widoczny na drodze.” Wizyta radiowa dla uczniów to również kolejne doświadczenie. Rozmowy toczyły się „na żywo”, przez co uczniowie uświadomili sobie jak ważne jest to co mówimy bez możliwości wycofania wypowiedzianego słowa. Bardzo dziękujemy redakcji za wizytę  dzięki czemu na całym śląsku inni mogli także usłyszeć, że w naszej szkole jest Fest fajnie :)

          • Pierwszy dzień szkoły już za nami!

          •  1 września 2021 roku uczniowie pożegnali wakacje i przywitali nowy rok szkolny 2021/2022 z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.  

            Podczas spotkania pani Dyrektor wszystkim uczniom życzył wytrwałości w dążeniu do celu , nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z osiągnięć ich dzieci.

             

             

             

          • Komunikat

          • W zakładce programy i podręczniki zamieszczony został wykaz podręczników i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2021/2022, które należy zakupić we własnym zakresie.

            Pozostałe podręczniki uczniowie od kl. I do VIII otrzymają we wrześniu w szkole

             

          • Życzenia i podziękowania

          • Szanowni Państwo !

            Z okazji zakończenia roku szkolnego wszystkim nauczycielom oraz rodzicom składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę i życzę, by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości.

            Uczniom życzę bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły!

             

            Z wakacyjnym pozdrowieniem

            Dyrektor Szkoły

            Edyta Wójcik

          • Porozumienie między ZUS a Pocztą Polską oraz KRUS

          •  

             

            Porozumienie między ZUS a Pocztą Polską oraz KRUS

             w ramach wsparcia obsługi wniosków na świadczenie 300+

             

            Prezesi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Poczty Polskiej oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego podpisali listy intencyjne, dzięki którym w wybranych placówkach Poczty oraz KRUS możliwe będzie uzyskanie pomocy w złożeniu drogą elektroniczną wniosku o tzw. świadczenie 300+ w ramach programu „Dobry Start”. Zainteresowanym pomagać będą pracownicy ZUS.

            Od 1 lipca br. będzie można składać wnioski w tegorocznej edycji programu „Dobry Start”.

            W ramach programu rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego wszystkim podejmującym naukę w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat
            w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

            W tym roku wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada tylko drogą elektroniczną z Portalu Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej banków, które udostępnią taką możliwość. Świadczenia 300+ w tegorocznej edycji programu „Dobry Start” będzie przyznawał i wypłacał ZUS.

            W związku ze zmianą sposobu składania wniosków (dotychczas można było składać wnioski również na papierowym formularzu) Zakład Ubezpieczeń Społecznych podjął współpracę z Pocztą Polską oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, która ma ułatwić złożenie wniosków tym osobom, które mogą mieć trudności z elektronicznym wnioskowaniem o świadczenie z programu „Dobry Start”.

            Na podstawie podpisanych listów intencyjnych pracownicy ZUS będą pełnili dyżury
            w wybranych placówkach Poczty Polskiej i KRUS. Podczas dyżurów pracownicy Zakładu będą zakładać zainteresowanym profile na PUE ZUS i będą pomagać w złożeniu wniosku o świadczenie
            w ramach programu „Dobry Start” za pośrednictwem PUE ZUS.

            Taką pomoc będzie można uzyskać także w placówkach ZUS oraz innych wybranych miejscach, z którymi ZUS będzie współpracował w tym zakresie.

            Pracownicy ZUS będą obecni w wybranych placówkach Poczty i KRUS na terenie całego kraju.

          • „Męskie granie”

          •  

            Piłka nożna czyli sport dla mężczyzn? Na pewno nie do końca stwierdzenie to jest prawdą ale w głównej mierze częściej widzimy piłkę przy męskiej nodze. Obecny rok 2021 został ustanowiony przez papieża Franciszka jako „Rok św. Józefa”. Patrząc na to również z perspektywy Dnia Ojca,  uczniowie i zarazem ojcowie szkół z Ziemięcic, Przezchlebia i Czekanowa, postanowili spotkać się na boisku, rozgrywając mini turniej piłki nożnej. Gospodarzem turnieju była społeczność szkolna z Czekanowa. Rozgrywki odbywały się równolegle na dwóch boiskach, gdzie rywalizowali ze sobą „ojcowie i synowie”. Łącznie najwięcej punktów zdobyli panowie z Ziemięcic zdobywając tym samy puchar. Na zakończenie rozegrany został mecz typu „koktajl”. Po jednej stronie boiska znalazła się wspólna drużyna ojców a po drugiej stronie mieszana drużyna uczniów  wspomnianych powyżej szkół. Ostatecznie jednym golem to młodsi pokonali starszych…. ale warto dodać, że walka była zażarta. O ostatecznym wyniku zadecydował tak zwany „złoty gol”. Gratulujemy wygranym.

          • Wycieczka pszczelarska – droga do miodu

          •  

             

             

             

            Dnia 18 czerwca klasa II i III wybrały się na wycieczkę do Państwa Oczko, gdzie odbyła się bogata w wiedzę lekcja w terenie o pszczołach i miodzie.
            Dzieci mogły z bliska zobaczyć środowisko naturalne pszczół, poznać ich specyfikę pracy, cykl rozwojowy, a także dowiedzieć się jakich przyrządów potrzebuje pszczelarz do opieki nad nimi. Uczniowie zobaczyć mogli również własnoręczny wyrób świec z wosku pszczelnego oraz zobaczyły budowę ula.  Dzieci poczęstowane zostały pyłkiem pszczelim oraz miodem, który otrzymały. Już wiemy, że bez pszczół na świecie nie byłoby tyle dobroci i pyszności. Dzieci podjęły się także próby uruchomienia miodarki, której pszczelarz używa do wydobywania miodu z plastra. Dziękujemy Pani Magdalenie i Panu Piotrowi za cenną lekcję!