• Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

          • Aby narodzony Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione,

            ożywił to, co już martwe; niech światło Jego słowa prowadzi nas

            przez życie do wieczności.

             

            Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze
            oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym 2022 roku


             

          • „Moja świąteczna ozdoba” - KONKURS OGÓLNOPOLSKI

          • Właśnie zakończył się ogólnopolski konkurs „Moja świąteczna ozdoba”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie wykonać bożonarodzeniowe wianki i stroiki.

            W konkursie wzięło udział 261 uczestników z 48 miast z całej Polski, w tym uczniowie naszej szkoły.

            Wśród laureatów znalazł Mateusz Zgobisz, uczeń klasy III, który otrzymał wyróżnienie. Gratulacje!

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.


            Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z wystawy pokonkursowej.

             

            https://www.youtube.com/watch?v=hKvWezwIC4E

          • konkurs na najpiękniejszą bombkę

          • W naszej szkole odbył się konkurs na najpiękniejszą bombkę. Otrzymaliśmy wiele pięknych prac.

            Oto wyniki:

            Klasy I-III

            I miejsce: Karolina Szyguła (klasa III)
            II miejsce: Marta Cibura (klasa I)
            III miejsce: Antoni Gniłka (klasa I)

            Wyróżnienie: Wiktor Bartosiak, Milena Liszka, Nadia Nicz, Krzysztof Szyguła, Piotr Zaczyk

             

            Klasy IV-VIII

            I miejsce: Lena Kliś (klasa IV)
            II miejsce: Judyta Krause, Mateusz Marzec (klasa VII)
            III miejsce: Maja Ożóg (klasa V)

            Wyróżnienie: Karina Godlewska, Natalia Marzec, Paulina Piecha, Samanta Szweda

            Dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy! Każda praca była wyjątkowa i wybór był bardzo trudny.

             

          • Jasełka na ekranie...?

          •  

                        W grudniu wszystkie drogi prowadzą do Betlejem. Na ścieżce tej znaleźli się także uczniowie naszej szkoły. W tym roku nieco inaczej niż zwykle. Sytuacja epidemiczna zmusza nas do szukania różnych rozwiązań dlatego tym razem jasełka zostały po wcześniejszym nagraniu uwiecznione na ekranie. Uczniowie klasy 4, którzy wcielili się w jasełkowych bohaterów, przygotowane przedstawienie wystawili na deskach sceny biblioteki gminnej w Ziemięcicach. Po przeciwnej stronie zamiast widzów stała kamera. Jednak dzięki temu w piątek 17 grudnia wszyscy uczniowie w trakcie tak zwanych „wigilijek klasowych” mogli przeżyć ten czas świąteczny prawie jak zawsze oglądając swoje koleżanki i kolegów na ekranie w klasie. Dla każdego z nas było to nowe doświadczenie tym bardziej dla uczniów biorących czynny udział w jasełkach bo mogli się znaleźć po obu stronach sceny.

                        Nie zabrakło także wspólnego kolędowania ze szkolnym zespołem „Żuczki” oraz świątecznych życzeń od Pani dyrektor. Szkolni artyści także stanęli przed kamerą pięknie śpiewając kolędy i pastorałki.

          • Sukces zespołu wokalnego „Żuczki”

          • Za oknem śnieg… czas przygotowań do świąt… Świąteczna aura  sprzyja zdobywaniu sukcesów muzycznych w SP Ziemięcice... W piątek  10.12. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 12 w Gliwicach odbył się  Konkurs Kolędy Niemieckiej „Alle Jahre wieder” . Organizatorami konkursu było Towarzystwo  Społeczno - Kulturalne Niemców Województwa Śląskiego  (Oddział DFK Łabędy) oraz ZSO 12 w Gliwicach. Uczniowie naszej placówki wystąpili w 2 kategoriach: zespół wokalno – instrumentalny oraz solista. W kategorii zespołów Żuczki zdobyły II miejsce, natomiast solistka  Natalia Oczko – zajęła  III miejsce:)  GRATULUJEMY

             

             

          • Wizyta w „Wiejskiej chacie”

          • Klasy początkowe wzięły dzisiaj udział w wycieczce do Izby Pamięci "Wiejska Chata" w Bojkowie. Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o tradycjach związanych ze Świętym Mikołajem, Bożym Narodzeniem i Adwentem. Dowiedzieliśmy się co to jest podłaźniczka, kto rozdaje prezent bożonarodzeniowe w innych krajach, co powinno być na stole wigilijnymi oraz poznaliśmy wiele innych tradycji. Pokrzepiła nas pyszna herbata z sokiem i domowa, drozdzowa babka. Podczas warsztatów uczniowie wykonali stroiki z aniołkiem i symbolami świątecznymi. Był również czas na odwiedzenie i nakarmienie zwierząt gospodarskich: kóz, królików i kur. Niestety, nie przemówiły do nas ludzkim głosem. Zagrzaliśmy się przy trzaskającym ognisku, pozywiliśmy kiełbaskami z pieca i niestety przyszła pora zbierać się do domu. Oby każda wycieczka była tak udana, pełna atrakcji i interesujących wiadomości. Klasy młodsze, już w świątecznym nastroju, czekają niecierpliwie na Boże Narodzenie!

          • Mikołajki

          • Dzisiaj, tj. 06.12.2021r. świętowaliśmy w naszej szkole Mikołajki. W klasach stanęły  pięknie przystrojone choinki, a pod nimi uczniowie znaleźli podarki od Świętego Mikołaja. Nasze Sołectwo  również pamiętało o najmlodszych-otrzymali pysznaą, orzechowa czekoladę. W ramach Mikołajek rozmawialiśmy o tradycjach i pochodzeniu tego święta, śpiewaliśmy piosenki oraz wykonywaliśmy pracę plastyczną!To był niezwykle udany dzień!

          • Uwaga! Konkurs Grantowy „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym” - aktualizacja oświadczeń!

          • BARDZO PILNE

            Ze względu na prowadzoną ocenę formalno-merytoryczną, Gmina Zbrosławice została wezwana  do uzupełnienia złożonego wniosku w ramach konkursu „Granty PPGR - Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”.

            Zgodnie z otrzymaną informacją z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, złożone oświadczenia podlegające weryfikacji zgodnie z § 4 ust. 14 Regulaminu konkursu, uznaje się za prawidłowo potwierdzone przez wnioskujących w przypadku udokumentowania ich następującymi dokumentami: zaświadczeniami lub innymi dokumentami wystawionymi przez instytucje organów publicznych.

            Informacje takie jak zeznania osób fizycznych, nie stanowią podstawy do uznania prawidłowego poświadczenia zatrudnienia w PGR.

            W związku z powyższym informujemy, że istnieje konieczność uzupełnienia złożonego oświadczenia o następujące dokumenty, poświadczające:

            1. zamieszkiwanie na terenie Gminy Zbrosławice, kserokopie dokumentów np. rachunek za śmieci, faktura za media itp.

             

            1. stopień pokrewieństwa w linii prostej osób wymienionym w oświadczeniu: ojca/matki, dziadka/babci, pradziadka/prababci pracujących niegdyś w PPGR z uczniem (weryfikacja poprzez: odpisy aktów stanu cywilnego np.: odpisy aktów urodzenia, odpisy aktów małżeństwa, odpisy aktów zgonu)

             

            1. fakt zatrudnienia krewnego w linii prostej (ojca/matki, dziadka/babci, pradziadka/prababci) w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej PPGR (weryfikacja poprzez np.: zaświadczenie o zatrudnieniu w PPGR, umowę o pracę z PPGR,  świadectwo pracy z PPGR, legitymacje służbowe, książeczki ubezpieczeniowe, odcinki list płac/wynagrodzeń byłych pracowników w PPGR, zaświadczenie z KOWR, zaświadczenie                    z ZUS lub inny dokument.

            Osoby, które nie dostarczyły i nie posiadają dokumentów o zatrudnieniu w PPGR swoich przodków proszone są o podanie danych identyfikacyjnych przodków w zakresie: imienia                           i nazwiska, daty urodzenia krewnego, okresu zatrudnienia w danym PPGR i nazwy PPGR.  Posiadając te dane Gmina Zbrosławice wystąpi do Krajowego Ośrodka Wspierania Rolnictwa o potwierdzenie zatrudnienia krewnego w PPGR.

            Jeśli Wnioskodawca dołączył do Oświadczenia dokumenty potwierdzające fakt zatrudnienia krewnego w linii prostej (ojca/matki, dziadka/babci, pradziadka/prababci) w Państwowym Przedsiębiorstwie Gospodarki Rolnej PPGR, konieczne jest potwierdzenie ww. dokumentów za zgodność z oryginałem w siedzibie UG lub ich ponowne złożenie.

             

            1. w przypadku uczniów szkół średnich i szkół podstawowych zlokalizowanych poza Gminą Zbrosławice zaświadczenia ze szkoły, w której dziecko się uczy, iż dziecko/rodzina nie otrzymało na własność lub w drodze użyczenia, w ostatnim roku oraz roku poprzedzającym rok złożenia przedmiotowego wniosku (tj. w roku 2020 i 2021), sprzętu komputerowego zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych, lub zwrotu kosztów, lub dofinansowania zakupu tych rzeczy. W przypadku uczniów klasy I szkoły średniej należy również dostarczyć zaświadczenie ze szkoły podstawowej, do której dziecko uczęszczało w ubiegłym roku szkolnym – poza Gminą Zbrosławice. W przypadku braku takiego zaświadczenia prosimy o podanie adresu i danych kontaktowych szkoły (o ile nie zostały podane w składanym oświadczeniu).

             

            UWAGA!

            Oświadczenia, których nie uda się poprawnie zweryfikować zostaną odrzucone -  niedostarczenie w/w dokumentów.

            Wszystkie kserokopie dokumentów powinny być opatrzone czytelnym podpisem oraz bieżącą datą następującą klauzulą: „Potwierdzam za zgodność z oryginałem”.

            W celu uzupełnienia oświadczeń, ww. dokumenty należy złożyć osobiście w tut. Urzędzie,                     ul. Oświęcimska 2, 42 - 674 Zbrosławice lub przesyłać drogą pocztową/kurierską (liczy się data wpływu do tut. urzędu) do dnia 7 grudnia 2021 r. do godziny 15:00

             

            Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 32 233 71 96 lub 723 662 268

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Andrzejki

          • 30.11.2021r w naszej szkole odbyły się andrzejki dla klas młodszych. Uczniowie w swoich klasach brali udział w andrzejkowych wróżbach, rozwiązywali zagadki z tym świętem i poznawali zwyczaje. Dało to możliwość do niesamowitej zabawy i integracji wewnątrz zespołów klasowych.

          • Podziękowania

          • Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców zaangażowanych w akcję "Zaświeć Gwiazdko dla Polaków na Kresach".   Dary zostały dzisiaj dostarczone do Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Bytomiu. Udział w akcjach charytatywnych kształtuje i rozwija empatię, uczy umiejętności dzielenia się z potrzebującymi. 2 grudnia wyruszy konwój z darami na Kresy. Serdeczne podziękowania przekazuje wszystkim uczniom, Pani Danuta Skalska, Prezeska Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów.

          • Akcja "Stop pustym miskom! Wspomóż schronisko!"

          • W październiku w naszej szkole trwała zbiórka karmy i innych potrzebnych rzeczy dla czteronożnych podopiecznych ze schroniska w Gliwicach. Uczniowie wszystkich klas aktywnie włączyły się do akcji, czego wynikiem były dwa duże kartony zapakowane po sam wierzch. Dziś tj. 25 listopada trafiły do schroniska.

            Wszystkim miłośnikom czworonogów bardzo dziękujemy.

          • Akcja „Zaświeć Gwiazdko dla Polaków na Kresach”

          • Zapraszamy  wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do pomocy w przygotowaniu świątecznych paczek dla Polaków mieszkających na Kresach, dawnych ziemiach polskich, obecnej Ukrainie.

            Organizujemy zbiórkę:

            • artykułów spożywczych ( mile widziane następujące produkty: herbata, kawa, kakao, bakalie, czekolada i  inne słodycze, szynka konserwowa  w puszce)
            • środki czystości :proszki  do prania, mydła, szampony, płyny do mycia naczyń…
            • przybory szkolne dla dzieci.

            Nie zbieramy mąki, kaszy, ryżu, makaronu.

             

            Z góry serdecznie dziękujemy za okazane serce naszym Rodakom

             

            Dary prosimy przynosić do szkoły do 29.11.2021r.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • Dnia 25.11.2021 w klasach młodszych obchodzony był Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie przynieśli do szkoły swoje ukochane maskotki, niektóre olbrzymie, niektóre bardzo wiekowe-każda ze swoją niesamowitą historią.W ramach obchodów tego święta uczniowie poznali historię pierwszego pluszowego misia, gatunki niedźwiedzi, jak również historię walecznego misia Wojtka. Rozmawialiśmy o misiach pojawiających się w baśniach, bajkach i animacjach. Podsumowaniem święta było wykonanie pracy technicznej. Zajęcia uwrażliwiły uczniów na szacunek do otaczającej nas przyrody oraz wywołały sentymentalną podróż w czasy głębokiego dzieciństwa.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • 22 listopada w murach naszej szkoły obchodzony był Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypadał na 20 listopada. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na niebiesko nawiązując do koloru UNICEF-u, symbolizującego solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Na zajęciach wychowawcy przeprowadzili pogadanki nt. praw dziecka, uczniowie wykonali plakaty na w/w temat. 

          • Warszawa

          • W dniach 18 i 19 listopada 2021r. została zorganizowana wycieczka do Warszawy dla uczniów klas IV - VIII w ramach programu "Poznaj Polskę". W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze miejsca związane z historią Warszawy oraz całego państwa, a także miejsca związane z rozwojem nauki.

            W pierwszym dniu wyjazdu uczestnicy zwiedzali Stadion PGE Narodowy, w którym obserwowali min. składanie murawy czy przechadzali się po obiekcie trasą „Piłkarskie Emocje”. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta. Tutaj uczniowie oglądali m.in.: kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, rynek, mury obronne, Pomnik Małego Powstańca czy Cmentarz Powstańców Warszawy. Ważnym miejscem zwiedzania było przejście pod autentyczny fragment muru getta warszawskiego. W tym miejscu uczniowie zapoznali się z krótką historią zw. z powstaniem getta w Warszawie oraz losem zamęczonych i zamordowanych w nim Żydów. Trzecią atrakcją zaplanowaną na pierwszy dzień wyjazdu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. Niestety ze względu na brak wolnych miejsc dla zorganizowanych grup, punkt ten został zastąpiony zwiedzaniem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wizyta w POLIN pozwoliła uczniom na bliższe zapoznanie się z kulturą i tradycją Żydów w Polsce, ich wkładu w rozwój państwa, kultury, społeczeństwa warszawskiego i polskiego.

            W drugim dniu wycieczki uczniowie aktywnie i namacalnie doświadczali nauki w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas prawie dwugodzinnego zwiedzania, uczniowie mieli okazję zobaczyć wytwory nowoczesnej technologii, min. samochód autonomiczny czy prześledzić historię rozwoju roweru. Centrum Nauki Kopernik pozwoliło uczestnikom zaobserwować połączenie techniki z nauką oraz sztuką. Dużym zainteresowaniem cieszyło się m.in. kubistyczne lustro, które za pomocą cyfrowego obrazu pokazywało jak można przedstawić nasz wizerunek i malować go w różnych stylach malarskich. Ostatnim punktem wycieczki była lekcja muzealna w Zamku Królewskim w Warszawie. W jej trakcie uczniowie oglądali królewskie apartamenty, obrazy malarskie oraz poznawali tajniki życia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.