W tym roku nasi uczniowie zebrali 1949 kg kasztanów, które zostały przekazane firmie farmaceutycznej.
Największą ilość zebrała klasa VIII - 689kg.
Gratulujemy wytrwałość!!
W tym roku nasi uczniowie zebrali 1949 kg kasztanów, które zostały przekazane firmie farmaceutycznej.
Największą ilość zebrała klasa VIII - 689kg.
Gratulujemy wytrwałość!!
Wspomnienie św. Marcina to zarazem przypomnienie, jak bardzo potrzebna jest umiejętność dzielenia się, także sobą nawzajem. Parafialne obchody tego patrona były tego najlepszym obrazem. Po sześciu latach przerwy – 10 listopada w piątek - nasza lokalna społeczność znowu dała się poprowadzić przez wspomnianego św. Marcina. Początkiem świętowania była Msza Święta w intencji wszystkich parafian, po której uczniowie w krótkiej scence uświadomili nam jaki przekaz płynie ze świętości Marcina. „Czyste ręce to za mało, czyste ręce są symbolem tego, że nic złego nie zrobiłem ale dobrego też nie”. - cytat z przedstawienia. Czasami mały gest na przykład taki jaki uczynił święty Marcin dzieląc się kawałkiem płaszcza z biedakiem, może być początkiem wielkiego dobra. Oczywiście nie mogło zabraknąć samego zainteresowanego – to znaczy świętego Marcina na koniu, który w uroczystym korowodzie poprowadził wszystkich w kierunku dużego namiotu na ogrodzie parafialnym. Tutaj wielkie ucztowanie na różne sposoby – było coś i dla ucha i dla podniebienia. Na scenie pojawili się uczniowie obydwu szkół naszej parafii – z Ziemięcic i Przezchlebia. Nie zabrakło śpiewania, ale także i dobrego śląskiego humoru. Punktem kulminacyjnym była tradycyjna licytacja, tym razem na rzecz naszego parafianina – Jakuba. Hojność licytujących była ogromna, ale nie mogłoby się to odbyć bez zaangażowania tych osób, które przygotowały przepiękne stroiki, karmiki i inne „cudeńka” na licytację. Bardzo za to dziękujemy. Wszystkich „zasilał” pyszny bufet, przygotowany przez rodziców a całość opatrzona była wspaniałą atmosferą „bycia ze sobą”.
Parafialny Dzień Świętego Marcina przypomniał nam, jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni, a współpraca przynosi zawsze dobre owoce, o czym dziękując na końcu wszystkim przybyłym gościom i tym którzy włożyli wkład pracy w to przedsięwzięcie – przypomnieli gospodarze – dyrektorzy naszych szkół i ksiądz proboszcz. Warto było :)
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom naszych placówek oraz strażakom z OSP Świętoszowice, MDP Świętoszowice, Pani Kamili Lewek-Wiśniewskiej, Pani Dyrektor GP w Świętoszowicach Z. Korgel, Ogrodnictwu „Śliwińscy” z Przezchlebia, Piekarni „Milan” w Ziemięcicach.
Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc, szczodry gest, okazane serce i wrażliwość.
Dziękujemy!
Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wartości lub wadzew okresie trwania konkursu. Bilon jest zbierany wśród uczniów. Zwycięży ta klasa, która zbierze monety o największej wadze w przeliczeniu na jednego ucznia/wychowanka lub o największej wartości. Przewidziane są nagrody dla zwycięskich klas!!!
Uzbierane pieniądze przeznaczone będą na wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Uczniowie i nauczycie 9 listopada o godzinie 11.11. zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Akcja ma na celu rozbudzanie patriotyzmu i poczucia wspólnoty narodowej.
Dzieci z klas czwartej i piątej uczestniczyły w "Spotkaniu z opowieścią" w bibliotece publicznej w Ziemięcicach. W czasie imprezy wystąpił pisarz, pan Mateusz Świstak, który w bardzo ciekawy sposób zaprezentował uczniom jak tworzyć własne opowiadania.
Za udział w akcji otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom.
Uczniowie klasy I przez cały tydzień poznawali wiadomości o lesie. Dowiedzieli się, jakie zwierzęta i jaką roślinność można tam spotkać. Grając w grę interaktywną poznali pracę leśniczego i zasady zachowania się w lesie. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej na konkurs pt."Co się chowa w drzewie? w ramach programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury” oraz zamieszkanie w klasie klasowego zwierzątka- jeża Stefana.
W dniach 26-27 października w naszej szkole odbyly się lekcje kulturowe dotyczące Święta Halloween. Celem zajęć było wzbogacenie słownictwa, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów i tradycji krajów anglojęzycznych. Uczniowie grali w kręgle językowe, rozwiązywali interaktywne quizy, prezentowali i pozowali do zdjęć w przygotowanych kostiumach. Nie zabrakło również halloween'owych słodkości.
Zapraszamy do fotorelacji!
W dniu 26 października klasa 3 miała okazje poznać historię miasta Gliwice. Wycieczkę rozpoczęliśmy od dworca głównego PKP i wraz z przewodnikiem przemierzaliśmy przez miasto poznając ciekawe miejsca Miasta, m.in. park F.Chopina, Willę Caro czy Muzeum Piastowskie.
Wejście po ponad 240 schodach na wieżę kościoła Wszystkich Świętych było nie lada wyczynem, w nagrodę młodzież mogła podziwiać piękną panoramę Gliwic.
Podczas spaceru przewodnik umilał nam czas opowiadając różne ciekawostki miasta - legendy o lwach gliwickich czy Faunach i Gliwiczance.
25 października uczniowie klasy piątej udali się do Tarnowskich Gór, aby uczcić poległych bohaterów w ramach akcji "Szkoła pamięta". Młodzież złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod tablicą upamiętniającą pomordowanych w obozach koncentracyjnych i więzieniach hitlerowskich w latach 1939-45 oraz pod pamiątkową tablicą i obeliskiem ku czci Powstańców Śląskich Ziemi Tarnogórskiej poległych w latach 1919 -21. Piątoklasiści zwiedzili również Muzeum w Tarnowskich Górach oraz mieli okazję pospacerować po historycznym centrum miasta i obejrzeć najciekawsze zabytki, np. ratusz, Dzwonnicę Gwarków, kościół ewangelicko- augsburski czy zabytkowe kamienice przy tarnogórskim rynku.
W miniony poniedziałek uczniowie naszej szkoły wspólnie z koleżankami i kolegami z sąsiednich szkół z Przezchlebia i Czekanowa wybrali się na wędrówkę szlakami górskimi Beskidu Śląskiego. Na trasie pojawiła się Szyndzielnia i szczyt Klimczok z którego rozpościerał się piękny pejzaż Polskie Złotej Jesieni. W programie pojawiła się także wizyta w sanktuarium Matki Bożek Królowej Polski na Górce. Tutaj proboszcz naszej ks. Mirosław, odprawił Msze Świętą w intencji wszystkich "dzieci św. Jawdigi" a także kolegów z Czekanowa.
Dnia 19 października już po raz drugi została w naszej szkole zorganizowana Ogólnopolska Akcja Charytatywna na rzecz dzieci chorych onkologicznie "Dzień Piżamy - obudź w sobie Anioła"
W tym dniu wszyscy chętni uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w piżamy lub zakładali szlafroki. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na zdrowie, empatię i solidarność z dziećmi onkologicznymi, których codzienny strój to właśnie piżama. Zebrane pieniądze (870,70) zostaną wpłacone na konto fundacji GDY LICZY SIĘ CZAS. Za każde nawet najmniejsze zaangażowanie i wsparcie bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.
16 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona uczniów szkoły. Podczas inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy pierwszej pod kierunkiem swojego wychowawcy i członków Samorządu Szkolnego pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć, recytować. Udowodnili, że są gotowi wyruszyć w szkolny rejs. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów.
11 października nasza sala gimnastyczna zamieniała się w pracownię eksperymentów. W ramach akcji edukacyjnej „Akademia Mocy” realizowanej przez Polską Sieć Elektroenergetyczną nasi uczniowie mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi naukowcy. Przy specjalnie przygotowanych stanowiskach pracowali w fartuchach laboratoryjnych i goglach. Budowali obwody elektryczne, sprawdzali jak powstają błyskawice, dowiedzieli się jak zasilić całe miasto.
Edukatorzy zagwarantowali naszym uczniom nie tylko sporą dawkę wiedzy, ale również masę elektryzujących doznań.
Zapraszamy do galerii.
Dnia 13.10.2023r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazała głos uczniom.
Występ przygotowali uczniowie klas 2 i 3 oraz zespół Żuczki, którzy słowem i muzyką uświetnili ten wyjątkowy dzień. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE UCZNIÓW
SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ZIEMIĘCIC ORAZ Z PRZEZCHLEBIA
DO UDZIAŁU
W KONKURSIE PLASTYCZNYM NA
NAJCIEKAWSZĄ
LATARENKĘ PRZESTRZENNĄ
Forma pracy - przestrzenna, rozmiar i technika - dowolna.
Liczy się przede wszystkim pomysłowość i oryginalność
Podpisane prace prosimy składać u pani Marty Zalewskiej lub pani Pauliny Krawczyk do dnia 4 listopada 2023r.
Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi 10 listopada 2023r. podczas uroczystych obchodów Dnia Świętego Marcina.
W październiku uczniowie klasy 8 wzięli udział w lekcjach historycznych poświęconych sylwetce rtm. Witolda Pileckiego, jednego z najdzielniejszych obrońców Niepodległej. Żołnierza Armii Krajowej, organizatora ruchu oporu w niemieckim obozie koncentracyjnym KL Auschwitz, uczestnika powstania warszawskiego. Bohatera narodowego, zamordowanego 25 maja 1948 r. z wyroku komunistycznego sądu w więzieniu na warszawskim Mokotowie.
W ten sposób uczniowie Naszej Szkoły uczcili 75 rocznicę śmierci ostatniego polskiego ułana.
10 kwietnia w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny, zorganizowany z inicjatywy Uczniów, Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców. W czasie kiermaszu można było zakupić domowe wypieki, ręcznie wykonane ozdoby świąteczne. Nie zabrakło także kawiarenki, w której można było wypić kawę i zjeść przedświąteczne wypieki.
Serdecznie dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom oraz Pracownikom Szkoły z organizację wspólnego przedsięwzięcia!!!
Zapraszamy do galerii.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego: I MIEJSCE - Karolina Szygula kl. 6, Krzysztof Szygula i Mateusz Zgobisz kl.5 II MIEJSCE - Marta Cibura i Anastazja Nawrath kl. 4, III MIEJSCE - Lena Kucharczyk i Hanna Przystawska kl. 5, WYRÓŻNIENIE - Amelia Slabosz kl. 5 i Hanna Wyderka kl. 4. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
I Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach.
II Cel i przedmiot konkursu
1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.
3. Konkurs trwa do 20.06.2025 r.
III. Warunki uczestnictwa w konkursie
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach.
2. Projekty konkursowe mogą być realizowane tylko indywidualnie
3. Prace konkursowe należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie.
4. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić autorski projekt.
5. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach.
6. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z akceptacją warunków konkursu.
7. Osoby składające zgłoszenie w ramach konkursu tym samym wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
8. O sprawach nieobjętych regulaminem decydują Organizatorzy.
IV. Forma prezentacji pracy konkursowej
1. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki.
2. Prace należy wykonać korzystając z technik komputerowych.
3. Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki:
• Znak należy przedstawić na formacie A-4.
• Rekomendowany format pliku: psd, jpg, pdf, png, eps
• W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.
4. Logo winno charakteryzować się następującymi cechami:
• być czytelne i łatwe do zapamiętania,
• być łatwo identyfikowane z naszą szkołą
• wzbudzać pozytywne emocje,
• powinno być proste pod względem graficznym i kolorystycznym,
• powinno zawierać nazwę szkoły: Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
• powinno składać się : z połączenia logotypu (stylizacji literowej) i znaku graficznego będącego symbolem
V. Miejsce i termin składania prac konkursowych
1. Prace należy składać do dnia : 20.06.2025 r. do pani Katarzyny Witkowskiej na pendrive lub wysłać na adres mailowy: katarzynawitkowska.wf@gmail.com
2. Prace konkursowe, niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.
3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.
4. Organizator nie zwraca prac.
VI. Kryteria oceny prac konkursowych
5. Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:
6. 1) zgodność projektu z danymi naszej szkoły,
7. 2) oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania, pomysł
8. 3) czytelność i funkcjonalność projektu,
9. 4) estetyka wykonania projektu.
VII. Rozstrzygnięcie konkursu
1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę konkursu.
2. Dla zwycięzcy przewidziana jest atrakcyjna nagroda.
3. Planowana data ogłoszenia wyników: 27 czerwiec 2025 r.
4. Wyniki zostaną ogłoszone podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2024/2025 oraz zamieszczone na stronie szkoły.
5. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do dopracowania lub zmodyfikowania zwycięskiego projektu oraz do nierozstrzygnięcia konkursu.
Życzymy ciekawych pomysłów!
Zwiedzanie instytucji niemieckich.
Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie
się 10 kwietnia 2025r. w naszej szkole w godzinach od 16:30 do 18:00.
03 kwietnia 2025r. po raz pierwszy w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Turniej FIFA. W rozgrywkach esportowych wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn. Spotkania rozgrywane były systemem pucharowym, który cechuje się prostotą - przegrany odpada.
Uczestnicy byli na tyle efektywni, że obyło się bez jakichkolwiek dogrywek czy też rzutów karnych, dlatego przez fazę pucharową przeszliśmy bardzo szybko i dzięki niej wyłoniliśmy finalistów oraz zawodników walczących o najniższy stopień podium.
Finał to spotkanie Barcelony (Oskar Dworakowski i Kamil Kobroń) i Liverpool (Wojtek Piecha i Fabian Spende). Większe umiejętności szybkiej analizy i podejmowania decyzji sprawiły, że drużyna szóstoklasistów w składzie Wojtek Piecha i Fabian Spende wygrali cały turniej.
Podsumowanie rywalizacji:
1 miejsce - Wojtek Piecha i Fabian Spende (Liverpool)
2 miejsce - Oskar Dworakowski i Kamil Kobroń (Barcelona)
3 miejsce – Kacper Szweda i Błażej Iwan (Real Madryt)
Wszystkim uczestnikom gratulujemy serdecznie i zobaczymy jak wyniki wirtualnej zabawy przeniosą się na prawdziwe boiska.
Nowa galeria Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień została dodana do albumu fotograficznego
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Odbył się konkurs plastyczny "Serce dla autyzmu", w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i empatią. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie pokazało, jak ważna jest otwartość i akceptacja dla osób ze spektrum autyzmu.
W klasach odbyły się prezentacje oraz rozmowy na temat autyzmu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Dzięki tym inicjatywom wspólnie budujemy społeczność pełną zrozumienia i szacunku.
Zapraszamy do galerii...
21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzjęli udział w pochodzie symbolizującym pożegnanie zimy. Na czele szła klasa V z przygotowaną włsnoręcznie kukłą, która została spalona.
Jej zniszczenie ma sprawić, że Wiosna zagości u nas na dobre.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, który jest charakterystyczny dla tego zespołu. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o akceptacji, szacunku i wsparciu dla osób z zespołem Downa.
Rozpoczęliśmy go od wysłuchania prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym jest zespół Downa oraz jak ważne jest zrozumienie i integracja osób nim dotkniętych. W geście solidarności uczniowie założyli dziś dwie kolorowe skarpetki, które symbolizują różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
Po tej ważnej lekcji wrażliwości przyszedł czas na pracę w grupach. Wspólnie sadziliśmy zioła, które teraz będą rosły w naszej sali. To zadanie nauczy nas cierpliwości i troski, a także przypomni, że każde życie – tak jak roślina – wymaga uwagi i opieki.
To był dzień pełen wartościowych lekcji, które na pewno zostaną z nami na długo!
14 marca w budynku OSP w Księżym Lesie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
● 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas I - IV,
● 2 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas V - VIII.
W zaciętej rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie otrzymując wysokie noty. W kategorii kl. I- IV Maksymilian Mainka z kl. III zdobył 2 miejsce, a Antoni Gniłka z kl. IV- 3 miejsce. Również wielki sukces odnieśliśmy w kategorii klas V- VIII. Uczeń klasy VI, Dominik Frączek po dogrywce zajął PIERWSZE MIEJSCE! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO: I miejsce - Amelia Fryda kl. 3 i Jakub Bednarek kl. 2, II miejsce - Julia Kowasz kl. 1 i Emilia Rother kl. 3, III miejsce - Jakub Aszteborski, Kacper Szymkiewicz i Małgorzata Namiota kl. 3. WYRÓŻNIENIA : kl. 1 - Hanna Nawrath, kl. 2 - Dominik Juskowiak, Andrzej Cibura, Alicja Szyszka kl. 3 - Hanna Grabinska, Mateusz Golbik i Kamil Dragon. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - słowa te mogą stanowić przesłanie największego cmentarza na świecie jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ubiegły piątek uczniowie klasy 8 zmierzyli się z historią, której nie można zapomnieć. Zwiedzając muzeum, uczniowie nie tylko zapoznali się z historią tego miejsca ale przede wszystkim usłyszeli o zbrodni, która 80 lat temu została dokonana na ludzkości. By lepiej zrozumieć to czym żyli więźniowie, co przeżywali, jakie uczucia im towarzyszyły, ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach próbując zrozumieć czym dla więzionych była samotność, odwaga czy solidarność. Zdanie, które mocno wybrzmiało w trakcie zwiedzania było nawiązanie do wypowiedzi nieżyjącego już więźnia Mariana Turskiego, który kilka lat temu pozostawił w naszej pamięci te słowa: „Młodzi nie bądźcie obojętni! Auschwitz nie spadło z nieba. Auschwitz tupało małymi kroczkami"
To już jutro - czyli 10 marca o godz. 16:30.
Zapraszamy wszystkich 7 - latków, którzy od września 2025r. chcą rozpocząć nauke w naszej szkole!
W karnawale, karnawale wszyscy bawią się wspaniale. I tak też było. W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na bal karnawałowy. Było to znakomite preludium do rozpoczynających się ferii a także sposób by wspólnie świętować walentynki. Na parkiecie dosłownie wirowały nie tylko nogi ale także i rozgrzane serca, które niosła muzyka.(Szczegóły na zdjęciu) - Teraz czas na ferie 😊
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść pyszne śniadanie – chrupiące gofry z różnymi dodatkami! Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad kultury przy stole, a także rozwijania samodzielności w przygotowywaniu posiłków.
Na stole królowały zarówno słodkie kompozycje z owocami, bitą śmietaną i czekoladą, jak i wytrawne wersje z jajkiem, szynką i warzywami. Wspólne gotowanie i jedzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na integrację i naukę poprzez doświadczenie.
Do przygotowania gofrów wykorzystaliśmy sprzęt, który nasza szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w praktyczny i nowoczesny sposób!
To był smaczny i pełen radości dzień!
Klasa 4 w dniu 13.02.2025r. wybrała się na lodowisko Tafla w Gliwicach, aby uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że wyjazd na lodowisko to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu oraz integracji w grupie rówieśników. Radość, uśmiechy i wspólna zabawa były widoczne na każdym kroku!
Po ostatnim sukcesie chłopców z klas 4-6, czas na sukces dziewcząt. Tym razem swoje umiejętności i wolę walki zaprezentowały dziewczęta z najstarszych klas na zawodach gminnych w dniu 11.02.2025r. na hali sportowej przy SP w Miedarach. Po zaciętej walce o każdy kosz, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły stanęła na podium zajmując III miejsce, na 7 drużyn biorących udział w zawodach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Piecha, Nicole Salwiczek, Maja Ożóg, Weronika Smolarczyk, Wiktoria Dankowska, Alicja Wilczek, Lena Kliś, Natalia Marzec, Agnieszka Oczko Serdeczne gratulacje dla całego zespołu koszykarek!
Powered by aSc EduPage