Nowa galeria Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień
- 5
Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Odbył się konkurs plastyczny "Serce dla autyzmu", w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i empatią. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie pokazało, jak ważna jest otwartość i akceptacja dla osób ze spektrum autyzmu.
W klasach odbyły się prezentacje oraz rozmowy na temat autyzmu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Dzięki tym inicjatywom wspólnie budujemy społeczność pełną zrozumienia i szacunku.
Wycieczka kl. I -III - pierwszy dzień
- 3
Zapraszamy do galerii...
Pożegnanie zimy - powitanie wiosny !
21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzjęli udział w pochodzie symbolizującym pożegnanie zimy. Na czele szła klasa V z przygotowaną włsnoręcznie kukłą, która została spalona.
Jej zniszczenie ma sprawić, że Wiosna zagości u nas na dobre.
Dzisiejszy dzień w klasie 3
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, który jest charakterystyczny dla tego zespołu. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o akceptacji, szacunku i wsparciu dla osób z zespołem Downa.
Rozpoczęliśmy go od wysłuchania prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym jest zespół Downa oraz jak ważne jest zrozumienie i integracja osób nim dotkniętych. W geście solidarności uczniowie założyli dziś dwie kolorowe skarpetki, które symbolizują różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
Po tej ważnej lekcji wrażliwości przyszedł czas na pracę w grupach. Wspólnie sadziliśmy zioła, które teraz będą rosły w naszej sali. To zadanie nauczy nas cierpliwości i troski, a także przypomni, że każde życie – tak jak roślina – wymaga uwagi i opieki.
To był dzień pełen wartościowych lekcji, które na pewno zostaną z nami na długo!
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
14 marca w budynku OSP w Księżym Lesie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
● 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas I - IV,
● 2 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas V - VIII.
W zaciętej rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie otrzymując wysokie noty. W kategorii kl. I- IV Maksymilian Mainka z kl. III zdobył 2 miejsce, a Antoni Gniłka z kl. IV- 3 miejsce. Również wielki sukces odnieśliśmy w kategorii klas V- VIII. Uczeń klasy VI, Dominik Frączek po dogrywce zajął PIERWSZE MIEJSCE! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO: I miejsce - Amelia Fryda kl. 3 i Jakub Bednarek kl. 2, II miejsce - Julia Kowasz kl. 1 i Emilia Rother kl. 3, III miejsce - Jakub Aszteborski, Kacper Szymkiewicz i Małgorzata Namiota kl. 3. WYRÓŻNIENIA : kl. 1 - Hanna Nawrath, kl. 2 - Dominik Juskowiak, Andrzej Cibura, Alicja Szyszka kl. 3 - Hanna Grabinska, Mateusz Golbik i Kamil Dragon. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
Tego nie można zapomnieć
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - słowa te mogą stanowić przesłanie największego cmentarza na świecie jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ubiegły piątek uczniowie klasy 8 zmierzyli się z historią, której nie można zapomnieć. Zwiedzając muzeum, uczniowie nie tylko zapoznali się z historią tego miejsca ale przede wszystkim usłyszeli o zbrodni, która 80 lat temu została dokonana na ludzkości. By lepiej zrozumieć to czym żyli więźniowie, co przeżywali, jakie uczucia im towarzyszyły, ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach próbując zrozumieć czym dla więzionych była samotność, odwaga czy solidarność. Zdanie, które mocno wybrzmiało w trakcie zwiedzania było nawiązanie do wypowiedzi nieżyjącego już więźnia Mariana Turskiego, który kilka lat temu pozostawił w naszej pamięci te słowa: „Młodzi nie bądźcie obojętni! Auschwitz nie spadło z nieba. Auschwitz tupało małymi kroczkami"
ZAPRASZAMY NA:
To już jutro - czyli 10 marca o godz. 16:30.
Zapraszamy wszystkich 7 - latków, którzy od września 2025r. chcą rozpocząć nauke w naszej szkole!
Bal karnawałowy...
W karnawale, karnawale wszyscy bawią się wspaniale. I tak też było. W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na bal karnawałowy. Było to znakomite preludium do rozpoczynających się ferii a także sposób by wspólnie świętować walentynki. Na parkiecie dosłownie wirowały nie tylko nogi ale także i rozgrzane serca, które niosła muzyka.(Szczegóły na zdjęciu) - Teraz czas na ferie 😊
Ferie
Wspólne śniadanie pełne smaku i nauki!
- 2
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść pyszne śniadanie – chrupiące gofry z różnymi dodatkami! Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad kultury przy stole, a także rozwijania samodzielności w przygotowywaniu posiłków.
Na stole królowały zarówno słodkie kompozycje z owocami, bitą śmietaną i czekoladą, jak i wytrawne wersje z jajkiem, szynką i warzywami. Wspólne gotowanie i jedzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na integrację i naukę poprzez doświadczenie.
Do przygotowania gofrów wykorzystaliśmy sprzęt, który nasza szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w praktyczny i nowoczesny sposób!
To był smaczny i pełen radości dzień!
Wyjazd na lodowisko
- 1
Klasa 4 w dniu 13.02.2025r. wybrała się na lodowisko Tafla w Gliwicach, aby uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że wyjazd na lodowisko to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu oraz integracji w grupie rówieśników. Radość, uśmiechy i wspólna zabawa były widoczne na każdym kroku!
Sportowe sukcesy ciąg dalszy.
Po ostatnim sukcesie chłopców z klas 4-6, czas na sukces dziewcząt. Tym razem swoje umiejętności i wolę walki zaprezentowały dziewczęta z najstarszych klas na zawodach gminnych w dniu 11.02.2025r. na hali sportowej przy SP w Miedarach. Po zaciętej walce o każdy kosz, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły stanęła na podium zajmując III miejsce, na 7 drużyn biorących udział w zawodach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Piecha, Nicole Salwiczek, Maja Ożóg, Weronika Smolarczyk, Wiktoria Dankowska, Alicja Wilczek, Lena Kliś, Natalia Marzec, Agnieszka Oczko Serdeczne gratulacje dla całego zespołu koszykarek!
Zapisy do kl. I
Zapisy do klasy I
Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
na rok szkolny 2025/2026
Zasady przyjęć do klasy I
Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są:
- z urzędu – do szkoły obwodowej,
- na wniosek rodziców – do szkoły poza obwodem.
Ad. I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 10.02.2025r. do 28.02.2025r. trwają zapisy dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem -dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej - rekrutacja). Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania swoim i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe
w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.
Ad. II
Rekrutacja do kl. I
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.10.2025 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 13 stycznia 2025r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 03.03.2025r. do 16.04.2025r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 28.02.2025r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 07.03.2025r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
Warto...
„To już 11 noc Umysłów Ścisłych w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach”
Na stałe w życie naszej szkoły wpisał się zwyczaj prowadzenia nocnych eksperymentów i odkryć naukowych podczas „Nocy Umysłów Ścisłych”. W tym roku, w nocy z 24 na 25 stycznia uczniowie szczególnie zainteresowani matematyką i naukami przyrodniczymi, odkrywali świat wiedzy rozwiązując zagadnienia matematyczne i prowadząc przeróżne doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. Odwiedzili nas wspaniali goście.
Pani dr hab. inż. Anna Mainka wprowadziła uczniów w świat zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć filtry nowe i zużyte pochodzące okolicznych stacji pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Określali stężenie metali ciężkich w powietrzu, a następnie dowiedzieli się jaki wpływ mają na zdrowie człowieka.
Pan dr inż. Zbigniew Szaszkowski zaprosił nas do Twierdzy Szyfrów. Dzięki temu młodzi matematycy poznali podstawy szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości.
Po zajęciach z pracownikami naukowymi z Politechniki Śląskiej , nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi studenci.
Z panem Bogdanem Tkaczukiem z Towarzystwa Miłośników Astronomii uczestnicy Nocy Umysłów ścisłych podziwiali planety i gwiazdy przy użyciu teleskopu i lornetki astronomicznej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali również prelekcji dotyczącej kosmosu. Tego wieczoru nasi uczniowie spotkali jeszcze jednego astronoma- Mikołaja Kopernika. Ciekawostki z jego życia odkrywali w „pokoju zagadek” przygotowanym przez p. Aleksandrę Mijas i p .Karinę Marzec.
Po ciekawych przeżyciach naukowych, wszyscy chętnie zjedli pizzę i przystąpili do prezentacji samodzielnie przygotowanych doświadczeń. Ostatnim punktem programu było nocne oglądanie filmu oraz gry planszowe i szachy. Rano wszyscy rozeszli się do domów i kiedy świat się budził, młodzi naukowcy poszli spać.
Więcej zdjeć w galerii!
Ile waży św. Mikołaj - podsumowanie akcji
27 stycznia 2024 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka monet w ramach akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj?". Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę 1304,69 zł. Nasi uczniowie pokazali, jak dobre mają serduszka przynosząc drobne monety. Już od najmłodszych lat wiedzą, że pomaganie innym, słabszym, uboższym czy potrzebującym pomocy daje olbrzymią satysfakcję, Za co z całego serca dziękujemy :)
Wyniki konkursu międzyklasowego ogłoszonego w ramach akcji:
- według ilości zebranych litrowych słoików
I miejsce: klasa IV – 3,5 słoiki
II miejsce: klasa I i II – 2,5 słoiki
według monet o największej wartości
I miejsce: klasa IV – 565,14 zł
II miejsce: klasa II – 226,10 zł
III miejsce: klasa I – 127,34 zł
Wyniki pozostałych klas:
Klasa III – kwota 111,43 zł
Klasa V– kwota 110,52 zł
Klasa VI – kwota 117,09 zł
Klasa VII – kwota 26,07 zł
Klasa VIII – kwota 21 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Brawa dla Was!
Pieniądze zostały przekazane fundacji, ale to jeszcze nie koniec, bo nasza szkoła bierze udział w konkursie ogólnopolskim, którego rozstrzygnięcie nastąpi 31 marca 2025r. o czym będziemy Was jeszcze informować.
Zachęcamy do wpłat!
Kolejny rok grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 20 do 24 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem SU oraz Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast, babeczek, deserków i innych smakołyków. Wypieki uradowały wszystkich i popłynęły pieniądze do puszek, pieniądze, które w tym roku WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu na oddziały onkologii i hematologii dziecięcej.
Z dumą informuję, że nasza szkoła zebrała 2653,02 zł.
Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 33. Finału WOŚP. Tym, którzy przygotowali słodkości i tym, którzy je kupili. Podziękowania również do Wolontariuszy za organizację akcji w szkole.
Tłusty czwartek....
„Pączki do rączki” i „Pyszne łakocie mamy, dzięki temu pomagamy”,
pod takimi hasłami upłynął nam szkolny tłusty czwartek.
Nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła Szkole” realizowanym przez Caritas Polska.
Tegoroczna edycja skupia się na chęci wsparcia i odbudowy szkół w Aleppo.
W ubiegły czwartek wspólnymi siłami zorganizowaliśmy szkolną kawiarenkę.Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie Szkolnego Samorządu, Rodziców, Uczniów i Nauczycieli. Dzięki tej akcji udało nam się zebrać około 600 złotych. Każda złotówka ma ogromne znaczenie, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń w Syrii, dlatego każda pomoc jest ważna.
Dziękujemy i zapraszamy do galerii!
Zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach programu „Laboratoria przyszłości”
"Szkoła Szkole"
Nasza szkoła bierze udział w programie Szkoła Szkole realizowanego przez Caritas Polska. Tegoroczna edycja skupia się na chęci wsparcia i odbudowy szkół w Aleppo.W najbliższy czwartek organizujemy wspólnie szkolną kawiarenkę w godzinach 10:15 - 10:45. Uczniowie będą mogli zakupić smakołyki przygotowane przez rodziców, uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły, za co już teraz bardzo dziękuję.W ofercie będą m.in. pączki, faworki, ciastka, ciasteczka oraz drobne przekąski.Proszę pamiętać, że niezależnie od tego, jaką kwotę uda się zebrać, każda złotówka ma ogromne znaczenie, szczególnie w świetle ostatnich wydarzeń w Syrii. Szkoła Mechitarystów, którą wspieramy, ucierpiała w wyniku ostatniego trzęsienia ziemi, dlatego każda pomoc jest potrzebna.
W razie pytań, zapraszam do kontaktu.
do Pani Pauliny Krawczyk
Programowanie....
Uczniowie klas IV – VIII na zajęciach informatyki samodzielnie wykonali projekty pudełek wykorzystując suwmiarki zakupione w tramach programu „Laboratorium przyszłości” następnie drukowali je na szkolnej drukarce 3D.
Walentynkowy zawrót głowy...
Walentynkowy zawrót głowy...
Podczas zajęć świetlicowych, dzieci wykonały walentynkowe serca przy użyciu farb akrylowych zakupionych w ramach Programu "Laboratoria Przyszłości".
BALdzo fajna impreza
- 2
Odrobina szaleństwa, woogie boogie, twist, maskarada... jednym słowem, karnawał. Klimat tego okresu udzielił się także naszym uczniom. W poniedziałkowy wieczór na tak zwanym „Balu Przebierańców” zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski zjawili się starsi uczniowie. Na parkiecie dosłowny misz masz kostiumowy. Nie brakowało sportowców, magików czy Pani Wiosny (czyżby to obraz tęskonoty za tą porą roku ?). Pojawiła się także para jako żona i mąż. To co najważniejsze to atmosfera. Od samego początku nogi rwały się do tańca... Podobnie działo się we wtorkowe przedpołudnie. Tym razem swoje „karanawałowe 5 minut” zapragnęli mieć uczniowie klas I-III. Oprócz części taneczno-zabawowej, w każdej klasie przygotowany był stół karanawłowych smakołyków, czyli pączki, faworki, paluszki, chrupki.....Było pysznie i co najważniejsze, wesoło....ale o to chyba w zapusty chodzi. :)
W czasie zabawy wykorzytsany został sprzę zakupiony w ramach "Laboratorium przyszłości".
Walentynkowo na lodowisku....
14 lutego 2023r. z okazji Walentynek uczniowie klasy IV - VIII naszej szkoły wyjechali na lodowisko Tafla do Gliwic. Celem wycieczki było połaczenie przyjemnego z pożytecznym, czyli aktywne spędzenie czasu podczas jazdy na łyżwach, z jednoczesną nauką i doskonaleniem tej zimowej dyscypliny sportowej.
Walentynkowe spotkanie z Bogiem...
Dzieci z naszej parafii zapraszają na walentynkowe spotkanie z Panem Bogiem, pod tytułem: Pan Bóg, uwielbiam.W środę 15 lutego, po Mszy Szkolnej uwielbimy Pana Boga piosenkami, rozważając przy tym: czym jest miłość.Prosimy by zabrać ze sobą serca, także te z papieru z napisem: Jezu, kocham Cię, podpisać swoim imieniem i nazwiskiem i wrzucić je przed Mszą do specjalnego pudełka. Każdy kto wrzuci takie serce, może liczyć na coś słodkiego. Dotyczy to wszystkich - wiek nie gra roli, bo miłość nie liczy lat.
Zapraszamy na...
28 lutego 2023r. o godz. 16:30
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
otwiera swoje drzwi i zaprasza dzieci, przyszłych pierwszoklasistów
i ich rodziców do obejrzenia szkoły.
W programie:
- krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły,
- zabawy i konkurencje sportowe dla przedszkolaków,
- zwiedzanie klasopracowni
- spotkanie przyszłych pierwszoklasistów z wychowawcą natomiast rodziców z Kadrą Pedagogiczną
Odwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły.
ZAPRASZAMY!
Akcja "Tusz do paki"
Szanowni Państwo!
Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji
ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”, której celem jest edukacja ekologiczna
dzieci, a dzięki nim również dorosłych, w zakresie segregacji tuszów do drukarek –
tzw. kartridży.Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów. Zebrane w ten sposób odpady przekazane zostaną do recyklingu. Ze środków uzyskanych ze zbiórki zostanie zakupiona karma dla zwierząt ze schroniska.
Pojemniki znajdują się na szkolnych korytarzach.
Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo do akcji „Tusz do paki” www.tuszdopaki.pl. Zachęcamy do zbierania kartridży w zakładach pracy, wśród rodziny i znajomych.
WAŻNE:
Zbieramy wyłącznie tusze od drukarek atramentowych nie laserowych !
MIŚ NA WALENTYNKI
Zbieramy nowe pluszaki - MISIE dla dzieci z oddziału onkologii w Zabrzu. Misie można przynosić do 8 lutego 2023r. do naszej szkoły i zostawić w kartonie na parterze (obok klasy 1). Jeżeli ktoś chciałby przyłączyć się do zbiórki, to prosilibyśmy o przynoszenie nowych pluszowych MISIÓW.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Rekrutacja do kl. I
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.17.2023 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 18 stycznia 2023r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 01.03.2023r. do 08.03.2023r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 01.03.2023r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 08.03.2023r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
Zapisy do klasy I na rok szkolny 2023/2024
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 06.02.2023r. do 28.02.2023r. trwają zapisy dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2023/2024.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej - rekrutacja).
Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.
Konkurs historyczny
W dniu 13 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach odbył się Konkurs Historyczny „Powstanie styczniowe 1863 - 1864”. Konkurs został zorganizowany z okazji zbliżającej się 160 rocznicy wybuchy powstania. W zmaganiach wzięli uczniowie klas VII i VIII. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą historyczną jednak ostatecznie pierwsze miejsce zajął Olgierd Lepszy ze Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu, zaś drugie miejsce ex aequo zajęły Anna Kuć ze Szkoły Podstawowej w Kopienicy i Agata Rubin ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pyskowicach.
Zdjęcia wykonano sprzętem zakupionym w ramach "Laboratorium przyszłosci".
Ferie..
Życzymy Uczniom udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten wspaniały czas dostarczy
Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć.
Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, wypoczęci, z nową energią do pracy
w drugim semestrze.
Do zobaczenia 30 stycznia 2023r.
Dyrekcja szkoły oraz nauczyciele
Wspomnienia z przedświątecznego spotkania....
- 2
21 grudnia 2022 roku, sala w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ziemięcicach zamieniła się w teatralną scenę. Uczniowie klasy IV, V i VII przygotowali „teatralną ucztę dla oka i ucha”. Mogliśmy podziwiać wspaniałe przedstawienie jasełkowe. W czasie występu, ale także po razem z młodymi aktorami oraz zespołem wokalnym mogliśmy śpiewać piękne, polskie kolędy. Nie zabrakło także świątecznego tańca w wykonaniu uczennic należących do szkolnego koła tanecznego. Zdjęcia wykonano aparatem zakupionym w ramach programu "Laboratoria przyszłości".
„mPotęga w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach”
W Szkole Podstawowej w Ziemięcicach realizowany był projekt „Znaj proporcjum mocium panie” dofinansowany przez mFundację. Uczniowie klas siódmej i ósmej uczestniczyli w zajęciach poszerzających ich umiejętności matematyczne. Mogli przekonać się, że matematyka potrzebna jest nie tylko w szkole, ale wykorzystywana także w pracy rolnika, architekta, kucharza, inżyniera i zwykłego człowieka tankującego samochód. W ramach projektu uczestnicy brali udział w warsztatach „Proporcja w fizyce i chemii” gdzie wykonywali doświadczenia i pomiary, warsztatach kulinarnych, podczas których modyfikując przepisy upiekli pyszne naleśniki i gofry (na sprzęcie zakupionym w ramach "Laboratorium przyszłosći" oraz warsztatach „Mój wymarzony pokój”, w których uczestnicy projektowali pokoje i niektóre meble drukowali na drukarce 3D np. łóżko, biurko, szafkę, krzesło, laptop, stolik.
Uczniowie byli także na wycieczce w Gospodarstwie Rolnym „Mike” i dowiedzieli się jak ważne są różne obliczenia w pracy hodowcy krów. Podczas poczęstunku, mieli okazję brać udział w procesie wytwarzania sera.
W trakcie projektu odbyły się dwa konkursy „Spotkanie z proporcją” (rodzinny konkurs graficzny) i „Zostań architektem” (konkurs dla uczniów klas 7-8), w których mogli zaprezentować swoje umiejętności matematyczno- plastyczne. Prace konkursowe, zadania i makiety wymarzonego pokoju podziwiać można było na wystawie w szkole i filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Ziemięcicach. Zwycięzcom konkursów i uczestnikom projektu bardzo podobały się atrakcyjne nagrody zakupione dzięki grantowi z mFundacji.
K. Marzec i A. Mijas
Prezenty... paczki już otwarte
Prezenty.... po nich pozostał rozdarty papier ale także i ogrom radości i zadowolenia. Co roku kiedy w Boże Narodzenie pojawiają się prezenty pod choinką nie zapominamy także o tych choinkach pod którą może być widoczna pustka. Szlachetna Paczka bo o niej mowa została skompletowana w tym roku także z naszym udziałem. Dary w postaci środków czystości czy przyborów szkolnych powędrowały do rodziny z Pyskowic, gdzie mama samotnie wychowuje syna, który potrzebuje nieustannej rehabilitacji a to wiąże się z kosztami, których później brakuje na artykuły pierwszej potrzeby. Wolontariusze z Weeknednu Cudów, którzy dostarczyli paczkę, wspominają Panią Iwonę - „Wyjmując wszystkie dary, nie mogła uwierzyć, że to wszystko dla nich. Nie było rzeczy, która nie wywołałaby uśmiechu na twarzy członków Rodziny. Natana najbardziej ucieszyły buty i kurtka a z kolei Pani Iwona była przęszczęśliwa z powodu ogromnej ilości zapasów żywności” – jak powiedziała: „Jak żyję, to tak nie miałam! Ci ludzie to do nieba dzięki temu pójdą”
Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować za chęć wzięcia udziału w Szlachetnej Paczce i za wszystkie dary.
Życzenia z okazji Bożego Narodzenia
Wycieczka przedświąteczna klas I-III
Uczniowie z klas 1-3 wyruszyli w niezwykłą podróż świąteczną. Odwiedziliśmy Zamek w Starych Tarnowicach. Dzieci w gabinecie Świętego Mikołaja usłyszały sekrety z jego życia. Bliżej poznały historię wspaniałego renifera - Rudolfa oraz jego towarzyszy. Uczniowie mieli możliwość napisania listu, który później wrzuciły do wielkiej skrzyni z listami. Dzieci wyruszając w podróż po zamku poznały Panią Mikołajową, która przygotowała dla wszystkich w swojej kuchni pyszny poczęstunek w postaci gorącej herbaty i świątecznych pierniczków. Następnie dzieci miały okazję na wspólną zabawę z Elfem, który świetnie rozbawił młode towarzystwo w zamku i pozwolił zbić kalorię po zjedzeniu pierników. Kolejna wędrówka po zamku zaprowadziła nas do Świętego Mikołaja, który opowiedział nam o swoim codziennym życiu oraz miał dla nas niespodziankę w postaci słodkości. Kolejnym ostatnim etapem wędrówki było wykazanie się swoją kreatywnością poprzez ozdabianie bombek na choinkę.
To była niezwykła podróż, która pozwoliła nam poczuć cudowną atmosferę przedświąteczną.
Zapraszamy do galerii!!
Przedświąteczne lekcje języka angielskiego
Przedświąteczne lekcje języka angielskiego w klasach starszych upłynęły pod hasłem "Christmas". Poznawaliśmy słownictwo oraz zwyczaje bożonarodzeniowe w Wielkiej Brytanii. Uczniowie uczestniczyli w interaktywnym quizie Kahoot udzielając odpowiedzi za pomocą telefonów komórkowych. Rywalizacji towarzyszyły duże emocje. Liczyła się wiedza, ale i refleks. Klasowi zwycięzcy zostali nagrodzeni pamiątkowym dyplomem oraz świątecznym, słodkim upominkiem.
Archiwum Aktualności