Nowa galeria Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień
- 5
Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Odbył się konkurs plastyczny "Serce dla autyzmu", w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i empatią. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie pokazało, jak ważna jest otwartość i akceptacja dla osób ze spektrum autyzmu.
W klasach odbyły się prezentacje oraz rozmowy na temat autyzmu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Dzięki tym inicjatywom wspólnie budujemy społeczność pełną zrozumienia i szacunku.
Wycieczka kl. I -III - pierwszy dzień
- 3
Zapraszamy do galerii...
Pożegnanie zimy - powitanie wiosny !
21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzjęli udział w pochodzie symbolizującym pożegnanie zimy. Na czele szła klasa V z przygotowaną włsnoręcznie kukłą, która została spalona.
Jej zniszczenie ma sprawić, że Wiosna zagości u nas na dobre.
Dzisiejszy dzień w klasie 3
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, który jest charakterystyczny dla tego zespołu. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o akceptacji, szacunku i wsparciu dla osób z zespołem Downa.
Rozpoczęliśmy go od wysłuchania prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym jest zespół Downa oraz jak ważne jest zrozumienie i integracja osób nim dotkniętych. W geście solidarności uczniowie założyli dziś dwie kolorowe skarpetki, które symbolizują różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
Po tej ważnej lekcji wrażliwości przyszedł czas na pracę w grupach. Wspólnie sadziliśmy zioła, które teraz będą rosły w naszej sali. To zadanie nauczy nas cierpliwości i troski, a także przypomni, że każde życie – tak jak roślina – wymaga uwagi i opieki.
To był dzień pełen wartościowych lekcji, które na pewno zostaną z nami na długo!
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
14 marca w budynku OSP w Księżym Lesie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
● 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas I - IV,
● 2 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas V - VIII.
W zaciętej rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie otrzymując wysokie noty. W kategorii kl. I- IV Maksymilian Mainka z kl. III zdobył 2 miejsce, a Antoni Gniłka z kl. IV- 3 miejsce. Również wielki sukces odnieśliśmy w kategorii klas V- VIII. Uczeń klasy VI, Dominik Frączek po dogrywce zajął PIERWSZE MIEJSCE! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO: I miejsce - Amelia Fryda kl. 3 i Jakub Bednarek kl. 2, II miejsce - Julia Kowasz kl. 1 i Emilia Rother kl. 3, III miejsce - Jakub Aszteborski, Kacper Szymkiewicz i Małgorzata Namiota kl. 3. WYRÓŻNIENIA : kl. 1 - Hanna Nawrath, kl. 2 - Dominik Juskowiak, Andrzej Cibura, Alicja Szyszka kl. 3 - Hanna Grabinska, Mateusz Golbik i Kamil Dragon. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
Tego nie można zapomnieć
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - słowa te mogą stanowić przesłanie największego cmentarza na świecie jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ubiegły piątek uczniowie klasy 8 zmierzyli się z historią, której nie można zapomnieć. Zwiedzając muzeum, uczniowie nie tylko zapoznali się z historią tego miejsca ale przede wszystkim usłyszeli o zbrodni, która 80 lat temu została dokonana na ludzkości. By lepiej zrozumieć to czym żyli więźniowie, co przeżywali, jakie uczucia im towarzyszyły, ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach próbując zrozumieć czym dla więzionych była samotność, odwaga czy solidarność. Zdanie, które mocno wybrzmiało w trakcie zwiedzania było nawiązanie do wypowiedzi nieżyjącego już więźnia Mariana Turskiego, który kilka lat temu pozostawił w naszej pamięci te słowa: „Młodzi nie bądźcie obojętni! Auschwitz nie spadło z nieba. Auschwitz tupało małymi kroczkami"
ZAPRASZAMY NA:
To już jutro - czyli 10 marca o godz. 16:30.
Zapraszamy wszystkich 7 - latków, którzy od września 2025r. chcą rozpocząć nauke w naszej szkole!
Bal karnawałowy...
W karnawale, karnawale wszyscy bawią się wspaniale. I tak też było. W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na bal karnawałowy. Było to znakomite preludium do rozpoczynających się ferii a także sposób by wspólnie świętować walentynki. Na parkiecie dosłownie wirowały nie tylko nogi ale także i rozgrzane serca, które niosła muzyka.(Szczegóły na zdjęciu) - Teraz czas na ferie 😊
Ferie
Wspólne śniadanie pełne smaku i nauki!
- 2
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść pyszne śniadanie – chrupiące gofry z różnymi dodatkami! Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad kultury przy stole, a także rozwijania samodzielności w przygotowywaniu posiłków.
Na stole królowały zarówno słodkie kompozycje z owocami, bitą śmietaną i czekoladą, jak i wytrawne wersje z jajkiem, szynką i warzywami. Wspólne gotowanie i jedzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na integrację i naukę poprzez doświadczenie.
Do przygotowania gofrów wykorzystaliśmy sprzęt, który nasza szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w praktyczny i nowoczesny sposób!
To był smaczny i pełen radości dzień!
Wyjazd na lodowisko
- 1
Klasa 4 w dniu 13.02.2025r. wybrała się na lodowisko Tafla w Gliwicach, aby uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że wyjazd na lodowisko to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu oraz integracji w grupie rówieśników. Radość, uśmiechy i wspólna zabawa były widoczne na każdym kroku!
Sportowe sukcesy ciąg dalszy.
Po ostatnim sukcesie chłopców z klas 4-6, czas na sukces dziewcząt. Tym razem swoje umiejętności i wolę walki zaprezentowały dziewczęta z najstarszych klas na zawodach gminnych w dniu 11.02.2025r. na hali sportowej przy SP w Miedarach. Po zaciętej walce o każdy kosz, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły stanęła na podium zajmując III miejsce, na 7 drużyn biorących udział w zawodach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Piecha, Nicole Salwiczek, Maja Ożóg, Weronika Smolarczyk, Wiktoria Dankowska, Alicja Wilczek, Lena Kliś, Natalia Marzec, Agnieszka Oczko Serdeczne gratulacje dla całego zespołu koszykarek!
Zapisy do kl. I
Zapisy do klasy I
Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
na rok szkolny 2025/2026
Zasady przyjęć do klasy I
Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są:
- z urzędu – do szkoły obwodowej,
- na wniosek rodziców – do szkoły poza obwodem.
Ad. I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 10.02.2025r. do 28.02.2025r. trwają zapisy dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem -dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej - rekrutacja). Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania swoim i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe
w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.
Ad. II
Rekrutacja do kl. I
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.10.2025 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 13 stycznia 2025r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 03.03.2025r. do 16.04.2025r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 28.02.2025r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 07.03.2025r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
Warto...
„To już 11 noc Umysłów Ścisłych w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach”
Na stałe w życie naszej szkoły wpisał się zwyczaj prowadzenia nocnych eksperymentów i odkryć naukowych podczas „Nocy Umysłów Ścisłych”. W tym roku, w nocy z 24 na 25 stycznia uczniowie szczególnie zainteresowani matematyką i naukami przyrodniczymi, odkrywali świat wiedzy rozwiązując zagadnienia matematyczne i prowadząc przeróżne doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. Odwiedzili nas wspaniali goście.
Pani dr hab. inż. Anna Mainka wprowadziła uczniów w świat zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć filtry nowe i zużyte pochodzące okolicznych stacji pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Określali stężenie metali ciężkich w powietrzu, a następnie dowiedzieli się jaki wpływ mają na zdrowie człowieka.
Pan dr inż. Zbigniew Szaszkowski zaprosił nas do Twierdzy Szyfrów. Dzięki temu młodzi matematycy poznali podstawy szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości.
Po zajęciach z pracownikami naukowymi z Politechniki Śląskiej , nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi studenci.
Z panem Bogdanem Tkaczukiem z Towarzystwa Miłośników Astronomii uczestnicy Nocy Umysłów ścisłych podziwiali planety i gwiazdy przy użyciu teleskopu i lornetki astronomicznej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali również prelekcji dotyczącej kosmosu. Tego wieczoru nasi uczniowie spotkali jeszcze jednego astronoma- Mikołaja Kopernika. Ciekawostki z jego życia odkrywali w „pokoju zagadek” przygotowanym przez p. Aleksandrę Mijas i p .Karinę Marzec.
Po ciekawych przeżyciach naukowych, wszyscy chętnie zjedli pizzę i przystąpili do prezentacji samodzielnie przygotowanych doświadczeń. Ostatnim punktem programu było nocne oglądanie filmu oraz gry planszowe i szachy. Rano wszyscy rozeszli się do domów i kiedy świat się budził, młodzi naukowcy poszli spać.
Więcej zdjeć w galerii!
Ile waży św. Mikołaj - podsumowanie akcji
27 stycznia 2024 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka monet w ramach akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj?". Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę 1304,69 zł. Nasi uczniowie pokazali, jak dobre mają serduszka przynosząc drobne monety. Już od najmłodszych lat wiedzą, że pomaganie innym, słabszym, uboższym czy potrzebującym pomocy daje olbrzymią satysfakcję, Za co z całego serca dziękujemy :)
Wyniki konkursu międzyklasowego ogłoszonego w ramach akcji:
- według ilości zebranych litrowych słoików
I miejsce: klasa IV – 3,5 słoiki
II miejsce: klasa I i II – 2,5 słoiki
według monet o największej wartości
I miejsce: klasa IV – 565,14 zł
II miejsce: klasa II – 226,10 zł
III miejsce: klasa I – 127,34 zł
Wyniki pozostałych klas:
Klasa III – kwota 111,43 zł
Klasa V– kwota 110,52 zł
Klasa VI – kwota 117,09 zł
Klasa VII – kwota 26,07 zł
Klasa VIII – kwota 21 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Brawa dla Was!
Pieniądze zostały przekazane fundacji, ale to jeszcze nie koniec, bo nasza szkoła bierze udział w konkursie ogólnopolskim, którego rozstrzygnięcie nastąpi 31 marca 2025r. o czym będziemy Was jeszcze informować.
Zachęcamy do wpłat!
Kolejny rok grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 20 do 24 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem SU oraz Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast, babeczek, deserków i innych smakołyków. Wypieki uradowały wszystkich i popłynęły pieniądze do puszek, pieniądze, które w tym roku WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu na oddziały onkologii i hematologii dziecięcej.
Z dumą informuję, że nasza szkoła zebrała 2653,02 zł.
Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 33. Finału WOŚP. Tym, którzy przygotowali słodkości i tym, którzy je kupili. Podziękowania również do Wolontariuszy za organizację akcji w szkole.
Poznaj teatr od podszewki!
Poznaj teatr od podszewki! Pod takim hasłem uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nietypowej lekcji. Lekcji teatralnej. Mieliśmy możliwość oglądania oraz wejścia w niedostępne na co dzień zakamarki. A wszystko to pod okiem aktora Teatru Zagłębia - Michała Bałaga.
Nasz projekt....
Udało się!
Uzyskaliśmy grant o wartości 5.470,00 zł na realizację projektu
“Znaj proporcjum mocium panie”,
który w całości finansuje Fundacja mBanku.
Projekt jest skierowany do uczniów klasy VII i VIII.
Zachęcamy do udziału wszystkich uczniów tych klas.
Dużo będzie się działo, czekają nagrody, dyplomy, ciekawe warsztaty.
Już w październiku zostanie przeprowadzony „Maraton wokół proporcji” podczas którego uczestnicy będą rozwiązywali metodą proporcji zadania dotyczące sytuacji z życia codziennego. Następnie odbędą się warsztaty „Mój wymarzony pokój”, na których uczniowie wykonają makietę wymarzonego pokoju przy użyciu drukarki 3D. Również w październiku odbędzie się rodzinny konkurs graficzny „Spotkanie z proporcją” gdzie będzie należało stworzyć ilustrację graficzną opisującą sytuację z życia codziennego, w której wykorzystujemy proporcje. Spotkania październikowe zakończą się wycieczką do piekarni, podczas której uczestnicy oprócz doświadczenia wykorzystania wiedzy w praktyce zobaczą pracę piekarza i cukiernika od podszewki.
W listopadzie uczniowie będą brali udział w warsztatach „Proporcja w fizyce i chemii”, podczas których zostaną przeprowadzone doświadczenia, pomiary (np. przy użyciu wagi, stoperów). Kolejnym przedsięwzięciem listopadowym będą warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie przygotują gofry oraz tortille modyfikując przepisy kulinarne. Uczestnicy projektu wezmą udział w konkursie „ Jestem architektem”, który będzie polegał na narysowaniu w skali przedmiotu, który otrzyma uczestnik konkursu. Wytwory naszych działań zostaną zaprezentowane na wystawach w SP Ziemięcice i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Ziemięcicach.
EuroWeek
Uczniowie Klasy VII w dniach od 15 do 19 września uczestniczą w intensywnych zajęciach w ramach wyjazdu na EuroWeek. Zapraszamy do galerii fotograficznej!
Sprzątanie Świata
- 2
W tym roku sprzątaliśmy Świat pod hasłem XXIX Akcji Sprzątanie Świata: „Wszystkie śmieci są nasze!”
Laboratoria Przyszłości informacja o udziale w programie
Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiła do ogólnopolskiego programu Laboratoria Przyszłości. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Celem programu jest budowanie wśród uczniów kompetencji kreatywnych i technicznych. W ramach tego programu pozyskano kwotę 60.000,00zł na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Dzięki temu wyposażeniu zajęcia będą mogły być prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała 60.000,00zł wsparcia finansowego na zakup narzędzi i pomocy dydaktycznych potrzebnych w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych, technicznych i przyrodniczych, samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności matematycznych, inżynierii oraz stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Zakupiony sprzęt zostanie wykorzystany podczas zajęć z uczniami.
Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.
W ramach programu pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu elektronicznego, multimedialnego, technicznego i kuchennego oraz robotyki. Miedzy innymi:
- Drukarka 3D
- Szafka z pojemnikami na drukarkę 3D i filamenty: niebieski, czerwony, szary
- Stacja lutownicza z gorącym powietrzem
- Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami. Największy zestaw startowy do nauki Arduino
- Kamera przenośna cyfrowa
- Mikrofon kierunkowy
- Oświetlenie do realizacji nagrań. Lampa LED
- Cyfrowy miernik uniwersalny
- Wypa
- Klocki konstrukcyjne KNEX. Zestaw szkolny
- Okulary ClassVR Premium - wirtualne laboratorium przedmiotowe
- Robot na Bluetooth
- Mikroskop
- Nożyczki długie
- Kuchenka elektryczna
- Mikser ręczny
- Patelnia nieprzywierająca
- Żelazko
- Deska do prasowania
- Klej uniwersalny
- Farby
- Zestaw elektronika
- Eksperymenty z elektrycznością
- Gablota ekspozycyjna suchościeralno-magnetyczna
- Zestaw Lampa Mini Boom Żuraw Oświetleniowy Softbox + Żarówka fotograficzna
- Zestaw do bezprzewodowej transmisji dźwięku Saramonic
- Aparat cyfrowy
- Lodówka
- Gofrownica
- Zestaw do zawieszania tła
Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki.
Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Historia Vashti stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto obchodzone jest w 108 krajach. Inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność uczniów oraz zachęcić ich do tworzenia.
Z tej okazji w naszej szkole został ogłoszony konkurs na najbardziej wykropkowaną klasę. Wkrótce ogłosimy wyniki. Z kolei uczniowie na świetlicy wykonali prace plastyczne z kropką w roli głównej. Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia!
Mamy Samorząd Uczniowski….
Mamy Samorząd Uczniowski:
Przewodniczący- Mateusz Marzec
Zastępca - Seweryn Kolanek
Skarbnik - Lena Kliś
Sekretarz- Natalia Kowalik
"Bezpieczna droga do szkoły"
Pamiętając o edukacji, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu drogowego w dniu 13 września zorganizowaliśmy spotkanie z policją, w którym wzięli udział uczniowie klas I-IV.
Europejski Dzień Sportu
30 września nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Połzudniowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięły udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!
ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej. Nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale także w salach matematyki, języka polskiego, czy geografii, dlatego 30 września w naszej szkole będzie obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy.
Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole!
Na lekcji fizyki.....
Na lekcji fizyki w kl. VII uczniowie poznawali przyrządy pomiarowe, uczyli się mierzyć wielkości fizyczne z różna dokładnością,np. do pomiaru grubości ławki stosowali linijki i suwmiarkę elektroniczną zakupioną w ramach programu "Laboratorium przyszłości"
Zebranie z rodzicami
Serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami, które odbędzie się
13 września 2022r. o godz. 17:00.
Stypendia szkolne - komunikat
Rozpoczęcie Roku Szkonego 2022/2023
„Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad szkolną książką, nad zeszytem”.Jak co roku, 1 września uczniowie, nauczyciele, pracownicy i sympatycy naszej placówki zgromadzili się wspólnie, aby uroczyście przywitać nowy rok szkolny. Uczniowie klas starszych zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym wierszem
i piosenką pożegnali wakacje. Oficjalnego rozpoczęcia dokonała Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych, a w szczególności pierwszoklasistów rozpoczynających swoją przygodę w naszej szkole. Miłym akcentem akademii było wręczenie im rogów obfitości oraz pamiątkowe zdjęcia. Jak zawsze, nie zabrakło ciepłych słów i życzeń pomyślności skierowanych do uczniów. Po zakończeniu ceremonii wszyscy uczniowie udali się do swoich sal, aby z entuzjazmem przywitać się z wychowawcami i kolegami. Całej społeczności szkolnej - czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom - radości i dumy z osiągnięć ich pociech!
Rozpoczęcie roku szkolnego!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022r.:
dla klasy I godz. 8:00
dla klas II - IV godz. 8:40
dla klas V - VIII godz. 9:20
WAKACJE!!
Szanowni Państwo !
Nauczyciele, Pracownicy, Rodzice, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
Składam najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę w realizacji przez szkołę procesu nauczania i wychowania.
Życzę , by nadchodzący okres wakacji był czasem radości i odpoczynku, czasem niezapomnianych wrażeń, by w czasie wolnym od pracy i obowiązków towarzyszyły zawsze słoneczne i piękne dni.
Z wakacyjnym pozdrowieniem
Dyrektor Szkoły
Edyta Wójcik
Uroczyste zakończenie roku szkolnego
Wszyscy na ten dzień czekali i nareszcie nadszedł - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.
W pierwszej części klasa III wraz z wychowawczynią panią Marleną Rudnik - Gmur przedstawiła program artystyczny, w czasie którego podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły. W drugiej części za program artystyczny odpowiedzialna była kl. VIII wraz z wychowawczynią Panią Justyną Nowak.. Po otrzymaniu świadectw uczniowie klasy 8 oficjalnie stali się absolwentami Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach. Podczas uroczystości wyróżnieni zostali uczniowie, którzy otrzymali najwyższe oceny w nauce i w zachowaniu.
Uczniowie odebrali świadectwa promujące ich do następnej klasy i mogli zacząć cieszyć się wyczekanymi wakacjami. Akademię oraz bieżący rok szkolny zakończyła Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim zebranym za 10 miesięcy nauki i pracy oraz życzyła wspaniałych, pełnych słońca wakacji..
Intensywny czerwiec
- 2
Miesiąc czerwiec obfitował w ciekawe wydarzenia, wycieczki i aktywności.
Klasa IV i V miały okazję wyruszyć w podróż pociągiem do miejscowości Masłońskie Natalin, do Zagrody Maciejówka. Położona w lesie, wśród lasów, pozwala dodatkowo na spacery po lesie i spotkanie z przyrodą. Na miejscu uczniowie odbyli warsztaty „Mania filcowania – wełną malowane” oraz „Cuda mydełkowe”. Chętni mogli też skosztować domowych pierogów.
Mimo deszczu i niepogody, wycieczka była bardzo udana. Zapraszamy do fotorelacji!
Klasa VI gotuje…
- 4
Klasa VII na szlaku - Wisła
- 1
„Zdrowe śniadanie”
- 5
W minionych dniach w klasach 1-3 zostały przeprowadzone zajęcia techniczne "Zdrowe śniadanie". Celem zajęć było promowanie zdrowych produktów spożywczych, wdrażanie uczniów do samodzielności związanej z przygotowywaniem posiłków oraz przypomnienie zasad związanych z higieną przed i po posiłku. Zajęcia cieszyły każdego z uczniów, była możliwość skosztowania nowych produktów i dzielenia się posiłkiem, a jak wiadomo, w towarzystwie wszystko smakuje lepiej!
Archiwum Aktualności