Nowa galeria Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień została dodana do albumu fotograficznego
Wycieczka kl. 1-3 - drugi dzień
- 5
Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Odbył się konkurs plastyczny "Serce dla autyzmu", w którym uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i empatią. Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz wszystkim uczestnikom – Wasze zaangażowanie pokazało, jak ważna jest otwartość i akceptacja dla osób ze spektrum autyzmu.
W klasach odbyły się prezentacje oraz rozmowy na temat autyzmu. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie wyzwania napotykają osoby w spektrum i jak możemy je wspierać na co dzień. Dzięki tym inicjatywom wspólnie budujemy społeczność pełną zrozumienia i szacunku.
Wycieczka kl. I -III - pierwszy dzień
- 3
Zapraszamy do galerii...
Pożegnanie zimy - powitanie wiosny !
21 marca, jak co roku uczniowie naszej szkoły wzjęli udział w pochodzie symbolizującym pożegnanie zimy. Na czele szła klasa V z przygotowaną włsnoręcznie kukłą, która została spalona.
Jej zniszczenie ma sprawić, że Wiosna zagości u nas na dobre.
Dzisiejszy dzień w klasie 3
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. Data ta nie jest przypadkowa – symbolizuje trzeci chromosom w 21. parze, który jest charakterystyczny dla tego zespołu. To wyjątkowy dzień, który przypomina nam o akceptacji, szacunku i wsparciu dla osób z zespołem Downa.
Rozpoczęliśmy go od wysłuchania prezentacji, dzięki której dowiedzieliśmy się, czym jest zespół Downa oraz jak ważne jest zrozumienie i integracja osób nim dotkniętych. W geście solidarności uczniowie założyli dziś dwie kolorowe skarpetki, które symbolizują różnorodność i wyjątkowość każdego człowieka.
Po tej ważnej lekcji wrażliwości przyszedł czas na pracę w grupach. Wspólnie sadziliśmy zioła, które teraz będą rosły w naszej sali. To zadanie nauczy nas cierpliwości i troski, a także przypomni, że każde życie – tak jak roślina – wymaga uwagi i opieki.
To był dzień pełen wartościowych lekcji, które na pewno zostaną z nami na długo!
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
14 marca w budynku OSP w Księżym Lesie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 'Młodzież Zapobiega Pożarom'.
W turnieju uczestniczyła młodzież w dwóch grupach wiekowych:
● 1 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas I - IV,
● 2 grupa - uczniowie szkół podstawowych, klas V - VIII.
W zaciętej rywalizacji wzięli udział również nasi uczniowie otrzymując wysokie noty. W kategorii kl. I- IV Maksymilian Mainka z kl. III zdobył 2 miejsce, a Antoni Gniłka z kl. IV- 3 miejsce. Również wielki sukces odnieśliśmy w kategorii klas V- VIII. Uczeń klasy VI, Dominik Frączek po dogrywce zajął PIERWSZE MIEJSCE! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a laureatom życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO
Laureaci szkolnego konkursu plastycznego z języka niemieckiego PORTRET MISIA THEO: I miejsce - Amelia Fryda kl. 3 i Jakub Bednarek kl. 2, II miejsce - Julia Kowasz kl. 1 i Emilia Rother kl. 3, III miejsce - Jakub Aszteborski, Kacper Szymkiewicz i Małgorzata Namiota kl. 3. WYRÓŻNIENIA : kl. 1 - Hanna Nawrath, kl. 2 - Dominik Juskowiak, Andrzej Cibura, Alicja Szyszka kl. 3 - Hanna Grabinska, Mateusz Golbik i Kamil Dragon. Serdeczne podziękowania składamy dla Domu Współpracy Polsko - Niemieckiej w Gliwicach za nagrody dla naszych uczestników konkursu :)
Tego nie można zapomnieć
„Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie" - słowa te mogą stanowić przesłanie największego cmentarza na świecie jakim jest Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. W ubiegły piątek uczniowie klasy 8 zmierzyli się z historią, której nie można zapomnieć. Zwiedzając muzeum, uczniowie nie tylko zapoznali się z historią tego miejsca ale przede wszystkim usłyszeli o zbrodni, która 80 lat temu została dokonana na ludzkości. By lepiej zrozumieć to czym żyli więźniowie, co przeżywali, jakie uczucia im towarzyszyły, ósmoklasiści uczestniczyli w warsztatach próbując zrozumieć czym dla więzionych była samotność, odwaga czy solidarność. Zdanie, które mocno wybrzmiało w trakcie zwiedzania było nawiązanie do wypowiedzi nieżyjącego już więźnia Mariana Turskiego, który kilka lat temu pozostawił w naszej pamięci te słowa: „Młodzi nie bądźcie obojętni! Auschwitz nie spadło z nieba. Auschwitz tupało małymi kroczkami"
ZAPRASZAMY NA:
To już jutro - czyli 10 marca o godz. 16:30.
Zapraszamy wszystkich 7 - latków, którzy od września 2025r. chcą rozpocząć nauke w naszej szkole!
Bal karnawałowy...
W karnawale, karnawale wszyscy bawią się wspaniale. I tak też było. W ubiegły piątek Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich na bal karnawałowy. Było to znakomite preludium do rozpoczynających się ferii a także sposób by wspólnie świętować walentynki. Na parkiecie dosłownie wirowały nie tylko nogi ale także i rozgrzane serca, które niosła muzyka.(Szczegóły na zdjęciu) - Teraz czas na ferie 😊
Ferie
Wspólne śniadanie pełne smaku i nauki!
- 2
Dzisiaj uczniowie klas 1 i 3 mieli okazję wspólnie przygotować i zjeść pyszne śniadanie – chrupiące gofry z różnymi dodatkami! Była to doskonała okazja do przypomnienia zasad kultury przy stole, a także rozwijania samodzielności w przygotowywaniu posiłków.
Na stole królowały zarówno słodkie kompozycje z owocami, bitą śmietaną i czekoladą, jak i wytrawne wersje z jajkiem, szynką i warzywami. Wspólne gotowanie i jedzenie to nie tylko świetna zabawa, ale też sposób na integrację i naukę poprzez doświadczenie.
Do przygotowania gofrów wykorzystaliśmy sprzęt, który nasza szkoła posiada dzięki udziałowi w programie Laboratoria Przyszłości. Dzięki temu uczniowie mogli uczyć się w praktyczny i nowoczesny sposób!
To był smaczny i pełen radości dzień!
Wyjazd na lodowisko
- 1
Klasa 4 w dniu 13.02.2025r. wybrała się na lodowisko Tafla w Gliwicach, aby uczyć się i doskonalić jazdę na łyżwach. Nasi uczniowie kolejny raz przekonali się, że wyjazd na lodowisko to świetna okazja do spędzenia aktywnie czasu oraz integracji w grupie rówieśników. Radość, uśmiechy i wspólna zabawa były widoczne na każdym kroku!
Sportowe sukcesy ciąg dalszy.
Po ostatnim sukcesie chłopców z klas 4-6, czas na sukces dziewcząt. Tym razem swoje umiejętności i wolę walki zaprezentowały dziewczęta z najstarszych klas na zawodach gminnych w dniu 11.02.2025r. na hali sportowej przy SP w Miedarach. Po zaciętej walce o każdy kosz, reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły stanęła na podium zajmując III miejsce, na 7 drużyn biorących udział w zawodach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Paulina Piecha, Nicole Salwiczek, Maja Ożóg, Weronika Smolarczyk, Wiktoria Dankowska, Alicja Wilczek, Lena Kliś, Natalia Marzec, Agnieszka Oczko Serdeczne gratulacje dla całego zespołu koszykarek!
Zapisy do kl. I
Zapisy do klasy I
Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach
na rok szkolny 2025/2026
Zasady przyjęć do klasy I
Do szkoły podstawowej dzieci przyjmowane są:
- z urzędu – do szkoły obwodowej,
- na wniosek rodziców – do szkoły poza obwodem.
Ad. I
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach informuje,
że od 10.02.2025r. do 28.02.2025r. trwają zapisy dzieci
do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2025/2026.
Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem -dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia, których druki będą do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej (w zakładce więcej - rekrutacja). Do zgłoszenia rodzice dołączają oświadczenie o miejscu zamieszkania swoim i dziecka. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń.
Obwód naszej szkoły to dzieci zameldowane i zamieszkałe
w Ziemięcicach oraz Świętoszowicach.
Ad. II
Rekrutacja do kl. I
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.10.2025 Wójta Gminy Zbrosławice
z dnia 13 stycznia 2025r. rekrutacja do klasy I trwać będzie
od 03.03.2025r. do 16.04.2025r.
Wnioski do pobrania będą od dnia 28.02.2025r. w sekretariacie szkoły
lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 07.03.2025r. do godziny 15:00.
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).
Warto...
„To już 11 noc Umysłów Ścisłych w Szkole Podstawowej w Ziemięcicach”
Na stałe w życie naszej szkoły wpisał się zwyczaj prowadzenia nocnych eksperymentów i odkryć naukowych podczas „Nocy Umysłów Ścisłych”. W tym roku, w nocy z 24 na 25 stycznia uczniowie szczególnie zainteresowani matematyką i naukami przyrodniczymi, odkrywali świat wiedzy rozwiązując zagadnienia matematyczne i prowadząc przeróżne doświadczenia z dziedziny fizyki i chemii. Odwiedzili nas wspaniali goście.
Pani dr hab. inż. Anna Mainka wprowadziła uczniów w świat zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie mieli okazję zobaczyć filtry nowe i zużyte pochodzące okolicznych stacji pomiaru zanieczyszczeń powietrza. Określali stężenie metali ciężkich w powietrzu, a następnie dowiedzieli się jaki wpływ mają na zdrowie człowieka.
Pan dr inż. Zbigniew Szaszkowski zaprosił nas do Twierdzy Szyfrów. Dzięki temu młodzi matematycy poznali podstawy szyfrowania i odszyfrowywania wiadomości.
Po zajęciach z pracownikami naukowymi z Politechniki Śląskiej , nasi uczniowie poczuli się jak prawdziwi studenci.
Z panem Bogdanem Tkaczukiem z Towarzystwa Miłośników Astronomii uczestnicy Nocy Umysłów ścisłych podziwiali planety i gwiazdy przy użyciu teleskopu i lornetki astronomicznej. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali również prelekcji dotyczącej kosmosu. Tego wieczoru nasi uczniowie spotkali jeszcze jednego astronoma- Mikołaja Kopernika. Ciekawostki z jego życia odkrywali w „pokoju zagadek” przygotowanym przez p. Aleksandrę Mijas i p .Karinę Marzec.
Po ciekawych przeżyciach naukowych, wszyscy chętnie zjedli pizzę i przystąpili do prezentacji samodzielnie przygotowanych doświadczeń. Ostatnim punktem programu było nocne oglądanie filmu oraz gry planszowe i szachy. Rano wszyscy rozeszli się do domów i kiedy świat się budził, młodzi naukowcy poszli spać.
Więcej zdjeć w galerii!
Ile waży św. Mikołaj - podsumowanie akcji
27 stycznia 2024 r. zakończyła się w naszej szkole zbiórka monet w ramach akcji charytatywnej "Ile waży św. Mikołaj?". Celem konkursu jest wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Wsparcie umożliwia im rozwój talentów oraz pasji. Dzięki niemu młodzież zdobywa przydatną wiedzę oraz poznaje sposoby na jej praktyczne wykorzystanie.
Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej udało nam się zebrać kwotę 1304,69 zł. Nasi uczniowie pokazali, jak dobre mają serduszka przynosząc drobne monety. Już od najmłodszych lat wiedzą, że pomaganie innym, słabszym, uboższym czy potrzebującym pomocy daje olbrzymią satysfakcję, Za co z całego serca dziękujemy :)
Wyniki konkursu międzyklasowego ogłoszonego w ramach akcji:
- według ilości zebranych litrowych słoików
I miejsce: klasa IV – 3,5 słoiki
II miejsce: klasa I i II – 2,5 słoiki
według monet o największej wartości
I miejsce: klasa IV – 565,14 zł
II miejsce: klasa II – 226,10 zł
III miejsce: klasa I – 127,34 zł
Wyniki pozostałych klas:
Klasa III – kwota 111,43 zł
Klasa V– kwota 110,52 zł
Klasa VI – kwota 117,09 zł
Klasa VII – kwota 26,07 zł
Klasa VIII – kwota 21 zł
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Brawa dla Was!
Pieniądze zostały przekazane fundacji, ale to jeszcze nie koniec, bo nasza szkoła bierze udział w konkursie ogólnopolskim, którego rozstrzygnięcie nastąpi 31 marca 2025r. o czym będziemy Was jeszcze informować.
Zachęcamy do wpłat!
Kolejny rok grania dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Kolejny raz nasza szkoła włączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 20 do 24 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunem SU oraz Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizowali sprzedaż ciast, babeczek, deserków i innych smakołyków. Wypieki uradowały wszystkich i popłynęły pieniądze do puszek, pieniądze, które w tym roku WOŚP przeznaczy na zakup sprzętu na oddziały onkologii i hematologii dziecięcej.
Z dumą informuję, że nasza szkoła zebrała 2653,02 zł.
Chcemy wszystkim serdecznie podziękować za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Razem udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 33. Finału WOŚP. Tym, którzy przygotowali słodkości i tym, którzy je kupili. Podziękowania również do Wolontariuszy za organizację akcji w szkole.
Dzień Ziemi
Na całym świecie Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia. Jest to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych W naszej szkole uczniowie włączyli się do obchodów Dnia Ziemi. Miłośnicy przyrody podpisali się pod CERTYFIKATEM „Przyjaciela Ziemi” jednocześnie zobowiązując się do przestrzegania kodeksu Przyjaciela Ziemi, co poświadczyli własnoręcznym odciskiem.
Swoją wiedzę z zakresu ekologii sprawdzili uczniowie kl. I-VI biorąc udział w Turnieju Ekologicznym.
Uczniowie klasy siódmej wykonali prace plastyczne. Dodatkową atrakcją tego dnia był ekologiczny pokaz mody.
Wyjazd do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu
21 kwietnia klasa ósma wyjechała do Oświęcimia i uczestniczyła w żywej lekcji historii, która miała miejsce w Muzeum Auschwitz – Birkenau. Uczniowie, pogrążeni w zadumie, podążali śladem byłych więźniów obozu. Mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi obiektami zespołu muzealnego – zdobywali informacje dotyczące historii obozu,oprawców nim zarządzających czy konkretnych bloków obozowych. Oglądali dowody rzeczowe, które są niemymi świadkami zbrodni Holokaustu nazistowskich Niemiec. Wyjazd, mimo że bardzo emocjonalny i przygnębiający, okazał się niezwykle wartościowy. Uważamy, że każdy człowiek powinien tam pojechać i zobaczyć do czego może doprowadzić rasizm, skrajny nacjonalizm i fanatyzm. W dobie agresji Rosji na Ukrainę widzimy, że świat niestety nie odrobił tak ważnej lekcji historii…My, uczniowie SP Ziemięcice pojechaliśmy, zobaczyliśmy i będziemy o tej wizycie pamiętać.
Spotkanie autorskie z Panem Romanem Pankiewiczem
20 kwietnia klasy siódma i ósma uczestniczyły w spotkaniu autorskim z podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem. Wydarzenie miało miejsce w GminnejBibliotece w Ziemięcicach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu oraz zobaczyć fotografie z pobytu zaproszonego gościa m.in. w Islandii, Niemczech czy Rosji. Uczniowie zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami historycznymi wspomnianych krajów oraz ciekawostkami dotyczącymi życia codziennego, a także wyjątkowej przyrody i kultury charakterystycznej dla danego państwa. Wykład okazał się bardzo ciekawy i interesujący. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję uczestniczyć w tego typu wydarzeniach kulturalnych.
Święto Chrztu Polski
11 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Chrztu Polski. Chrzest Polski to tradycyjna nazwa chrztu księcia Polan – Mieszka I, który zapoczątkował proces chrystianizacji Polski. Akt przyjęcia chrztu, datowany przez historyków na dzień 14 kwietnia 966 roku, uważa się za symboliczny początek Państwa Polskiego i Kościoła Katolickiego w naszym kraju.
Nasi ósmoklasiści na Targach Edukacyjnych w Gliwicach
Przedświąteczny wyjazd do teatru
Eleganckie ubrania, doniosła atmosfera, zasady zachowania w świecie kultury - 13 kwietnia, w środę przed Świętami Wielkiej Nocy całą szkołą wybraliśmy się do Teatru Zagłębia w Sosnowcu na spektakl teatralny “Ania z Zielonego Wzgórza”. Już od na ustach uczniów wszystkich klas gościły szerokie uśmiechy, w końcu był to ostatni szkolny dzień przed przerwą świąteczną, a do tego czekała nas nas nie lada atrakcja. Przedstawienie, oczywiście w dwóch częściach, było zrealizowane tak, by bawić nie tylko młodszych uczniów, ale człowieka w każdym wieku, nawet dorosłych. Ania, Matylda, Mateusz, Diana czy pani Linde w pięknych strojach jak nie z tej epoki tańczyli, śpiewali oraz rozbawiali publiczność do łez. Z pewnością uczniowie, którzy jeszcze nie zdążyli przeczytać “Ani z Zielonego Wzgórza” zostali zachęceni do przeczytania tej ciekawej, lecz mimo to wymagającej lektury. Losy Ani są oczywiście dokładniej opisane są w książce, lecz tak barwna oprawa, niesamowici aktorzy i atmosfera teatru sprawiły, że uczniowie poczuli więź z główną bohaterką. Co więcej, na koniec cała Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach została zaproszona na scenę, żeby zrobić sobie wspólne zdjęcie z aktorami!
Jak brzmi głos Boga?
Przemów do mnie Panie…to fragment modlitwy, do której w ubiegłą Niedzielę Palmową wszystkich parafian zaprosili uczniowie naszej szkoły. Było to wyjątkowe spotkanie w kościele przy krzyżu oparte na modlitwie i śpiewie. W trakcie rozważań mogliśmy usłyszeć głos Boga ? Jak to możliwe? Inscenizacja na samym początku oparta była na modlitwie młodego człowieka gdzie udało nam się zajrzeć do jego myśli. W tę rolę wcieliła się jedna z uczennic, która wcześniej „swoje myśli” nagrała w studio – tu dziękujemy Radiu CCM – za możliwość rejestracji dźwięku. W odpowiedzi pojawił się głos Boga, którego z kolei urzeczywistnił zawodowy lektor. Następnie dzieci w swych rozważaniach zastanawiały się co zrobić by na świecie panował pokój. W odpowiedzi usłyszały by iść w życie biorąc za rękę Jezusa stając się ewangelicznymi synami Bożymi, którzy wprowadzają pokój. Całość przeplatana była muzyką i piosenkami w wykonaniu duetu zespołu szkolnego „Żuczki”.
Komunikat
Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022
w dniach od 14 do 19 kwietnia 2022r.
przypada wiosenna przerwa świąteczna.
Podstawa prawna:
§ 3 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.) oraz § 3 ust. 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowejz dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. poz. 1603 z późn. zm.).
Przygotowania do świąt
- 8
Zbliżają się święta Wielkanocne, czas radości i wyczekiwania. Wiosna przebudza się za oknami, robimy wiosenne porządki. Z niecierpliwością czekamy na stoły suto zastawione frykasami. To czas przygotowań, czasem mozolnych, ale pełnych frajdy. Dobrze, gdy zaangażowana jest cała rodzina, już od najmłodszych. Wdrażanie dzieci do pełnego udziału w życiu rodzinnym owocuje kultywowaniem tradycji i sprzyja budowaniu pozytywnych relacji społecznych. Z tego powodu Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach we współpracy z Pracownią Cukierniczą "Słodkie chwile" zorganizowala warsztaty cukiernicze. Uczniowie tworzyli świąteczne słodkości i szkoliły się z podstaw pracy w cukierni. Dzieci zapoznały się najpierw z zawodem cukiernika, poznały sprzęty i produkty potrzebne w pracy i przystąpiły do tworzenia wypieków. Było słodko! Samodzielnie przygotowane babeczki i cake popsy smakowały niczym ambrozja! Delikatne, rozpływające się w ustach, skutkowały natychmiastowym uśmiechem na twarzy. Dzieci zdobywszy tajemną wiedzę, tradycyjne i nowatorskie receptury mogą w swoich domach popisać się nabytym umiejętnościami! I ot, w tak przyjemny sposób na wielkanocnym stole, we współpracy z dziećmi, pojawią się ciastka, które umilą wielkanocny czas. Dziękujemy Pani Jolancie Turek za zorganizowanie warsztatów i uczniom za zaangażowanie.
Zakładamy szkolny ogródek…
Pierwszy etap zakładania szkolnego ogródka już za nami. Po niespodziewanych kwietniowych mrozach i opadach śniegu, uczniowie przystąpili do prac przygotowawczych. Nasz zagonek został przekopany i nawieziony obornikiem. Uczniowie poznali istotę wpływu składników mineralnych na wzrost roślin, pełni zapału wcielili się w rolę młodych ogrodników. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale aż miło zmęczyć się trochę myśląc o plinach jakie zbierzemy jesienią. Cierpliwość, ciężka praca i systematyczność będzie nam niezbędna, ale wizja pracy u podstaw dodaje nam siły! Dziękujemy uczniom za zaangażowanie!
Miś na Wlentynki
„Miś na Walentynki” to coroczna akcja charytatywna, organizowana przez Samorząd Szkolny i Wolontariat Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego w Gliwicach pod opieką pani Katarzyny Koprowicz oraz pani Katarzyny Ruman.
W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki maskotek dla dzieci z oddziału Hematologii i Onkologii w Zabrzu.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie oraz udział w tej pięknej akcji!
Konkurs językowo - plastyczny na kartkę wielkanocną
Wycieczka do Wisły i Ustronia
W dniu 22 marca, uczniowie uczęszczający na zajęcia wokalne zespołu „Żuczki”, uczestniczyli w wycieczce do Wisły i Ustronia, pod hasłem „Muzyka i ruch najlepszym lekarstwem dla duszy”.
Swoją przygodę zaczęliśmy od słodkiej przyjemności, bo odwiedziliśmy słynną kawiarnię „Janeczka” w Wiśle. Po zjedzeniu pysznych lodów poszliśmy do Domu Zdrojowego, gdzie zobaczyliśmy figurę Adama Małysza wykonaną z białej czekolady.
Następnie Pani Justyna Barczyk udzieliła nam lekcji Nordic Walking. Później wybraliśmy się z kijkami na spacer deptakiem wzdłuż Wisły.
Po tych atrakcjach udaliśmy się do Ustronia i przeszliśmy spacerkiem na Równicę, gdzie podziwialiśmy piękną, górską panoramę. Około południa zjedliśmy obiad, w popularnej naleśnikarni „Delicje”.
Najedzeni i szczęśliwi poszliśmy na spacer Doliną Gościradowca do źródełka żelazistego z 1884 roku, którego woda jest bogata w jony żelaza, sód, potas i wapń.
Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Pijalni Wód Mineralnych „Amelia”, która znajduje się przeszklonym budynku nawiązującym architekturą do słynnych ustrońskich piramid. Próbowaliśmy wody, która ma wspaniałe właściwości dla naszego zdrowia. Potem przeszliśmy wzdłuż Wisły, żeby odpocząć w parku.
Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do kolejnej kawiarni, na ciasto i inne pyszności.
Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły. Atmosfera w busie była bardzo radosna. Całą drogę śpiewaliśmy poznane w szkole piosenki. Wszyscy uważamy tą wycieczkę za udaną.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Justynie Barczyk i Panu Adrianowi Klimali za opiekę i zorganizowanie wspaniałej wyprawy.
Emilia Długosz, kl. VI
Zajęcia techniczne w klasach 1-3
- 4
W dniu 23 i 24 marca kłady I-III wzięły udział w zajęciach technicznych z wykorzystaniem nasion strączkiwych. Poznali nasiona fasoli (czerwonej, białej i mung), grochu oraz soczewicy. Powstały wspaniałe, przestrzenne prace techniczne rozwijające wyobraźnię dzieci oraz małą motorykę.
Wyniki konkursu na Dydaktyczną grę planszową !!!
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu na Dydaktyczną grę planszową.
Wyłonienie zwycięzcy było bardzo trudne, ponieważ uczestnicy konkursu wykonali
niezwykle ciekawe projekty gier.
Jury wyłoniło laureatów:
I miejsce – Paulina Wyderka klasa VII
II miejsce – Judyta Krause klasa VII
III miejsce – Natalia Marzec klasa IV
Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy zwycięzcom !!!
Mali przyrodnicy
W tym tygodniu klasy nauczania początkowego w ramach zajęć przyrodniczych siały i sadziły. Każdy uczeń ma pod swoją opieką doniczkę z roślinami, kwiatami wiosennymi, cebulą lub rzeżuchą. Celem uczniów jest obserwacja i notowanie zmian zachodzących podczas wzrostu rośliny. Przygotowujemy się do założenia ogródka szkolnego.
Dzień bez plecaka- fotorelacja
- 12
Pierwszy Dzień Wiosny
Dzisiejszego dnia, czyli 21.03.2022 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pochodzie z okazji pierwszego dnia wiosny. Każdy miał instrument, były kołatki, ukulele, flety oraz radosne okrzyki. W taki sposób przepędzaliśmy zimę hen, daleko za morze.Przeszliśmy dookoła wsi niosąc Marzannę, aby następnie spalić ją w ognisku. Ponadto dzisiejszego dnia był Dzień Bez Plecaka-wygrała Ania Wilczek i Jakub Kirszniok. W klasach młodszych przeprowadzone zostały pogadanki związane z Dniem Kolorowych Skarpetek, dniem poświęconym tolerancji wobec osób chorujących na zespół Downa. Po tak owocnym, słonecznym dniu wszyscy uczniowie wraz z całym gronem pedagogicznym są już gotowi na wiosnę!
Akcja „Dla kolegi i koleżanki z Ukrainy”
W ramach powitania nowych uczniów z Ukrainy przygotowane zostały paczki z przyborami szkolnymi. Uczniowie mogą z radością uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i gimnastycznych. Pozostali uczniowie cieszą się widząc uśmiech na twarzach nowych kolegów. Nawiązują się nowe koleżeństwa, przyjaźnie. Uczniowie również uczą się podstawowych zwrotów w języku polskim jak i ukraińskim.
Archiwum Aktualności